На шпальтах нашого ресурсу вже було кілька публікацій про Другий Чемпіонат Світу з хортингу, який у 2016 році відбувся на території України у м. Трускавець, що на Львівщині. Після того, як вже вляглися пристрасті навколо цієї події, адміністрації нашого ресурсу вдалося поспілкуватися з Денисом Будановим, тренером з хортингу Семенівської ДЮСШ, який разом з Мариною Медніковою з Семенівки (згідно наказу № 4242 від 10.11.2016 р. Міністерства Молоді та Спорту України Марина включена до складу національної збірної України з хортингу), новоспеченою Чемпіонкою Світу з хортингу, був безпосереднім його учасником.
Отже, шановні читачі, вашій увазі інтерв’ю.
Денисе, усі розуміють, що для участі у Чемпіонаті Світу з хортингу ресурсів, які зараз має Семенівська ДЮСШ разом з батьками, недостатньо. Це і обладнання, і проїзд, проживання та харчування, організація належного спортивно-тренувального процесу, в кінці-кінців екіпіювання для спортсмена та судді. Кому завдячувати з приводу підтримки?
Перш за все хочу зазначити що, ініціативи такого рівня повинні бути максимально доступні для спортсмена та тренера та мати державні замовлення.
Звичайно ж, власноруч впоратися нам би не вдалося. Але є люди, небайдужі до розвитку дитячого спорту, зокрема Анатолій Євлахов – депутат Верховної Ради України, Сергій Варнавський – депутат Чернігівської обласної ради, керівний склад Семенівської районної та міської рад, Денис Стаценко – депутат районної ради, Юрій Усок, Андрій Усок та ін. Тому хотілося б висловити їм подяку за допомогу. Завдяки потужній підтримці небайдужих на Семенівщині є перспектива розвитку дитячого спорту, і про район будуть чути далеко за його межами.
Марина Меднікова, Чемпіон Світу з хортингу, наразі є кандидатом у майстри спорту. А які у неї перспективи в подальшому в частині спортивних звань?
Зараз готуються документи для присвоєння звання «Майстер спорту України», але це питання потребує певного часу, тому не будемо забігати наперед.
Минулого року юні семенівці Олексій Дейнеко та Юрій Товстиженко також брали участь у Чемпіонаті Світу з хортингу, де вибороли срібні медалі. Зараз Марина повернулася з турніру з нагородами. Олексій та Юрій вже студенти, Марина – майбутня випускниця, і, напевне, бажаний абітурієнт для багатьох вишів. А чи є серед юних вихованців достойна зміна, яка б продовжувала примножувати спортивну славу нашого краю?
Так, звичайно, молодь росте, тільки встигай! У наступному році плануємо урізноманітнити професійну спрямованість, тобто у планах є виступати ще за декількома дисциплінами: кікбоксинг та карате.
З упевненістю можна сказати, що хортинг вже не новина для Семенівщини. Ще пару років тому серед мешканців містечка лише одиниці мали уявлення що це таке. Яким чином вдалося донести інформацію до широкого загалу?
Ми намагаємося йти «у ногу з часом», тому в нас достатня інформаційна підтримка - це сайти, сторінки у соціальних мережах, тощо.... Але головне - людський фактор, креативна сучасна молодь у однім строю з високими професіоналами в цій галузі. Забігаючи наперед хочу сказати, що у майбутньому ми плануємо встановити веб-камери для онлайн-трансляції турнірів.
Читаючи інформацію про хортинг на теренах мережі Інтернет приходимо до висновку, що це не тільки бойове мистецтво, а й національна виховна система. Чи є наразі якісь навчальні методики (посібники) для дошкільних навчальних закладів? І які перспективи їх застосування у ДНЗ Семенівки?
Мабуть це одна з найголовніших «родзинок» хортингу. Наразі розроблено та затверджено посібники навіть з міністерськими грифами «Рекомендовано». Впровадження - лише питання часу!
Денисе, наскільки нам відомо, ти займаєшся не тільки тренерською роботою з хортингу, а й методичною й науковою, а також є керівником одного з напрямів хортингу «УФХ». Крім того, ти є головою громадської ради при Семенівській РДА, заступником спілки воїнів-учасників АТО, головою ГО СК "Клейнод", а також активно займаєшся оздоровленням та дозвіллям дітей, реабілітацією учасників бойових дій. Як ти встигаєш?
Живу за принципами «подвиг кожен день», «судитимуть по справам а не за званнями чи регаліями». Силу дає розуміння родини та неймовірна їх підтримка, а також унікальна можливість бачити плоди свого труда.
Що хотів би побажати нашим читачам?
Я ще не досягнув таких моральних та духовних висот, щоб комусь щось радити, процитую тільки Серафима Саровського "Стяжи дух мирен, и тогда тысячи вокруг тебя спасутся"
А про сам Чемпіонат Світу з хортинг, виступ нашої чемпіонки та переживання тренера – у коротенькому відеоролику, який підготувала Марина Меднікова.
Сюжет про хортинг на телеканалі "УНІАН"
Хортинг стрімко розвивається і піднімає імідж України. У свою чергу директор департаменту фізичної культури і неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний привітав українських спортсменів з успішним виступом на турнірі, з тим, що вони з гордістю несуть прапор України, презентують наш національний вид спорту всьому світу. Хортинг стрімко розвивається і піднімає імідж України. А федерація з цього виду спорту є зразком для багатьох національних федерацій.
Читайте також:
ІЗ ВДЯЧНІСТЮ НАЙКРАЩОМУ ТРЕНЕРУ!
|