. Людмила Протащук з Машева схудла за 38 днів на 65 кілограмів. Їй зробили операцію по зменшенню шлунка - 25 Квітня 2018 - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
П`ятниця, 19.04.2024, 04:29
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS






Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.ua



Форма входу

Категорії розділу
Новини краю [1156]
Семенівщина спортивна [304]
Наш ексклюзив [108]
Новини звідусіль [104]
Інше [65]
Навколо нас [18]
Газета "Гарт" про наш край [31]

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

Статистика



Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]




Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2018 » Квітень » 25 » Людмила Протащук з Машева схудла за 38 днів на 65 кілограмів. Їй зробили операцію по зменшенню шлунка
08:34
Людмила Протащук з Машева схудла за 38 днів на 65 кілограмів. Їй зробили операцію по зменшенню шлунка

Автор - Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №16 (1667), 19 квітня 2018 року. Джерело - gorod.cn.ua

16 квітня в Академії медичних науку Києві відомий хірург, професор Іван Тодуров прооперував 52-річну Людмилу Протащук з села Машеве Семенівського району.

Її історія вразила усіх, хто нещодавно подивився програму «Говорить Україна». Жінка вагою 260 кілограмів уже не могла ходити через ожиріння. Операція тривала дві години. Зробили резекцію шлунка. З об’єму три літри його зменшили до 150 мілілітрів.

Весь цей час під хірургією чергував молодший син Протащуків, 31-річний Володимир. З ним була дружина Марина. Вдома за дружину переживав чоловік, 58-річний Віктор Протащук.



Людмила з вагою 260 кг

«Познайомився в черзі на індійське кіно»

12 квітня застала Віктора Анатолійовича вдома.

— Як дружина? — спитала з порогу.

— Сьогодні вранці зідзвонювалися. Її зважили: 195 кілограмів. Є прогрес. П’ятого березня, коли привезли з села до лікарні, було майже 260 кілограмів. На господарських вагах важили.

— Правда, що вантажило 15 чоловіків?

— Та ну. П’ятого березня з будинку виводили її я і син, 32-річний Олексій. Через кожні кілька кроків вона сідала на стілець, передихнути хвилини дві. В мікроавтобусі були розкладені сидіння. Допомогли їй туди вміститися загалом семеро людей. Під лікарнею перевантажили на спеціальне ліжко-каталку з підйомником для голови. Спецліжко і у неї в палаті. Спочатку я тиждень з дружиною був і старший син Олексій. Потім сам Льоша. Він одружений. Працює у похоронному бюро. Живе у Росії, в Клімово.


Віктор Протащук

— Вікторе, Людмила завжди була повного?

— Висока, під метр вісімдесят. У ній було 78 кілограмів, коли ми познайомилися в Орликівці Семенівського району. Люду направили у наше село працювати швачкою. Зустрілися в черзі за квитками на індійське кіно. Точно не пам’ятаю, чи то фільм «Рам і Шіам», чи «Зіта й Гіта».

У Люди впали ключі — я їх підняв. Так почалися наші стосунки. Я дарував їй квіти. У батьків у дворі були красиві клумби. А одного разу приніс цілий ящик помідорів. Моя мама працювала на грибоварні. Їй привозили продавати помідори. От я ящик і взяв.

Через три місяці ми одружилися. Було це у 1984 році. Кожен рік я їй на 8 Березня і день народження купував подарунки: дезодоранти, хустки, парфуми. В Орликівці перспектив не було. І ми переїхали у Машеве.

Я працював механізатором. Люда — у побуткомбінаті швачкою. Коли його закрили, пішла на ферму. Спочатку лаборантом, потім телятницею, дояркою. Проблеми зі здоров’ям удружили почалися років 12 тому. Боліло серце, нирки. По 5-8 разів на рік я возив її по лікарнях. Прокапають, проколють, і додому. Діагнозів конкретних ніхто не ставив. Що вона повнішає, я не помічав, можливо тому, що щодня був поряд.


Віктор і Людмила, 90-ті роки


Тримали хазяйство, городи. Все як у людей. І раз — хвороби на обох навалилися. Років чотири-п’ять тому вже стало помітно, що вона набирає вагу. Дружину відвіз до обласної лікарні. Там дали другу групу інвалідності. Сказали: «Ожиріння». Потім у мене почалася задишка, серце боліло. Поїхав до Чернігова у кардіодиспансер. Сказали: «Забиті клапани на 70, 80 і 90 відсотків». Потрібна операція, бо довго не протягну. Оперували мене у міській лікарні №2 Чернігова 28 грудня 2016 року. Під час операції серце двічі зупинялося. Поставили три шунти. Три доби пролежав у реанімації. Дали групу інвалідності довічно.

«У хаті двоє інвалідів»

— Від чого були забиті ваші клапани?

— Працював механізатором на хімікатах. Пив що попало, харчувався неправильно. Майже вся пенсія йде на таблетки. Мені тепер все життя треба їх приймати вранці і ввечері. У хаті двоє інвалідів. Нам дали соціального працівника.

Якраз 48-річна соцпрацівниця Людмила Помаз прийшла допомагати.

— Картоплі буйної внести, дров. Погріб побілю, — говорить жінка.

— Придумали таке (у телепрограмі. — Авт.), що Люди ніхто останні роки не бачив. Як же не бачив? Я уже другий рік до них ходжу, допомагаю. І сусіди, і Ліда, яка мила Люду. Людмила ще торік на город виходила. На лавочці сиділа, дивилася, контролювала нас. Щоб квітів побільше. Вона їх дуже любить. Майори, безсмертники, дзвіночки — понакупляли декоративних, щоб у садку і на городі були. Два роки тому картоплю перебирала. їсти готувала. Зайду, бувало, а у неї бісквітні торти, млинчики з м’ясом, сиром, салати. Люда добре готує. А шиє як. Скільки вона людям шила, перешила одягу, бурок. Було зробить, ще й сама додому принесе. Виходила і на вулицю посидіти. Консервації стільки різної робила.

— Вікторе, можливо, від тих усіх бісквітів, смаколиків дружину вашу і рознесло?

— Вона солодкого майже не їла. Цукерку, коли гірко у роті, посмокче і все. Я було взимку вночі по кілька разів вставав, до холодильника ходив. Люда ніколи так не робила. Ми разом їли суп і картоплю зазвичай. Поснідали, майже не обідали, трішки перекусимо. Повечеряємо і все.

— Люда компоти, молоко любила. Вітя їй гранати, грейпфрути, яблука купував. Такі у неї були харчі. Може, нирки негодні, от організм і дав збій, — додає Людмила Помаз і йде поратися. Гукає з веранди: «Де брати банки, щоб закривати березовий сік?» «Я банки і кришки вже простерилізував», — відповідає Віктор.

— Роблю, що під силу. Раніше дев’ять кіз тримали. Порося було. Перед тим, як дружину забрали до лікарні, закололи. Зараз є кури, качки, кролі. Городи скоро почнуться.



— Чия ідея була у програму «Говорить Україна» звернутись?

— Сімейно обговорювали. Розуміли: в області нам ніхто не допоможе. Люда хоче жити, а без руху то не існування. Руками ще вона і овочів начистить, і накришить. Шити любить, та через біль у ногах ножною машинкою не могла керувати.

— Така вага — де одяг купували, спідню білизну?

— Дружина сама собі шила. Вставить резинку — ото і спідниця.

— Ви обоє ще не старі...

— Яке там інтимне життя у такому стані, — гірко говорить Віктор. — Не було його.

— На передачі односельці говорили, що ви дружину били. І випивали разом після 40 років.

— Було, але то все давно в минулому. Ми тоді пережили стрес, меншого сина посадили. Та ми впоралися самі з потягом до спиртного. Тепер одне одного жаліємо і підтримуємо. Як не як, 34 роки разом.

Помитися Людмилі допомагала подруга Лідія Варанкіна. Вона розповідала, на це у неї йшло до 2,5 години. Спочатку протирала ганчіркою з милом, потім водою з оцтом.

— Вітю Люда соромилася. І мене теж, — додає соцпрацівниця.

— Довіряла лише Ліді.

— Ага, як потрапила, — повертається до запитання Віктор. — Менший син сидів у колонії, у Луганській області на окупованій території. Звідти і написав на програму, переживав за матір.

— За що син потрапив у тюрму? Чи не просився на територію України?

— Спочатку, ще по малолітці, за крадіжку. Потім взяв машину покататися. Востаннє — у Чернігові за якийсь метал. Дали сім років. Хоч і хотіли в Україну, їх не пускали. А нам, щоб поїхати туди, потрібні були закордонні паспорти. Та й здоров’я не те. Вова був одружений, не склалося. Вже давно познайомився з Мариною. Вона ходила Люду провідати, коли ще кілька років тому та лежала в обласній лікарні. Вже на зоні син розлучився з першою дружиною і розписався з Мариною. Вона хороша. Працює керуючим менеджером в ресторані «Княжий орден» у Чернігові. Вову підтримує, їздила до нього. Другого квітня він звільнився. Приїхав додому, а дев’ятого поїхав до матері разом з Мариною. Змінив Альошу. Вова матір миє, бандажі їй на ноги намотує, допомагає. Водить, куди треба. Люда сама вже до їдальні ходить.

Спочатку вона лежала на другому поверсі, потім перевели на дев’ятий. Консультувати приїздили з різних клінік. Щоб привезти спеціаліста, потрібно було оплатити йому таксі. Наприклад, щоб привезти з другого берега Дніпра, потрібно було мені заплатити 300 гривень. Загалом операція обійшлася 76 тисяч гривень. Добре, що люди допомогли.

— Завдяки чому Людмила скинула 65 кілограмів?

— Дієта і фізичні вправи. Лікар-фізіотерапевт приходив до неї у палату. Показував, що і як треба робити.

— Як же вдома вона дотримуватиметься дієти?

— А що дома, те ж саме куряче м’ясо, не жирне. Сир я купую, овочі, фрукти. Перед операцією їй щодня робили уколи у живіт. І до 20 таблеток вона пила вранці. Професор Іван Тодуров сказав, що випадок з Людмилою неординарний.

На передачі під час трансляції з лікарні Людмила сказала, що їй гидко було дивитися на себе в дзеркало. І мріє, щоб сало з неї спало. І вона могла людям шити і себе обходити.

Здається, її мрія вже відсотків на вісімдесят збулася. Залишилося зовсім небагато. Післяопераційна реабілітація, на яку потрібні кошти. Дві інвалідські пенсії — крапля у морі. Без сторонньої допомоги не обійтися.

Для тих, хто може підтримати, банківські реквізити картки «ПриватБанку»: 4149 4978 5063 0056 на ім'я ПРОТАЩУК Віктора Анатолійовича,


P.S. До речі, круту швейну машинку, яку начебто подарували їй на передачі, Людмила поки що і в очі не бачила. Можливо, коли виписуватиметься з лікарні, принесуть.


 

----

По темі:

ІСТОРІЯ ЖІНКИ З С. МАШЕВЕ НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ ТЕЛЕКАНАЛІ

Нещодавно на телеканалі "Україна" у проекті "Говорить Україна" вийшла програма про історію жінки з с. Машеве Семенівського району, що на Чернігівщині "Дюймовочка в тілі слона". Тож пропонуємо вашій увазі, шановні читачі,  повний випуск цієї передачі.  

 

 




Сподобалася новина - поділися нею в соціальних мережах.


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Новини краю | Просмотров: 934 | Добавил: shabalin74 | Теги: Протащук, Семенівщина, Машеве | Рейтинг: 0.0/0

ЧИТАЙТЕ ЕЩЕ НОВОСТИ НА НАШЕМ САЙТЕ:

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архив записів



Наше опитування
Какое меню на сайте удобнее ?
Всього відповідей: 33

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!



Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
  • Конституція України
  • Цивільний кодекс України
  • Господарський кодекс України
  • Земельный кодекс України
  • Митний кодекс Україны
  • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

  • Хмарка тегів

    Програма TV

    Copyright MyCorp © 2024 Хостинг від uCoz


    Розділи нашого сайту
    - НОВИНИ -
    Новини краю
    Семенівщина спортивна
    Наш ексклюзив
    Новини звідусіль
    Інше
    Навколо нас
    Газета "Гарт" про наш край
    - БЛОГИ -
    Инфраструктура
    Блог голови Семенівської РДА.
    Економічний блог.
    Блог освіти району
    Блог юридичних служб.
    Семенівський районний центр зайнятості.
    Блог правоохоронців
    Прикордоння
    Блог усіх небайдужих
    Життя видатних людей
    Духовне виховання
    А чи знаєте Ви?
    Людям про людей
    Як це було ...
    З глибин серця...
    - ОГОЛОШЕННЯ -
    Автомобілі
    Бізнес, співпраця
    Побутові товари
    Для офісу
    Комп'ютеры
    Лісова промисловість
    Метали
    Нафта, газ, вугілля
    Продукти харчування
    Промислове обладнання
    Інші товари
    Зв'язок та телекомунікації
    Будівництво
    Послуги у різних сферах
    Різне
    Нерухомість
    Анонси подій
    Робота
    - ЦІКАВЕ -
    Фотоальбоми
    Транспорт
    Туристам
    Форум
    Зв'язок
    Відео



    Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
    Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
    Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
    *** *** ***

    Щоб додати необхідна авторизація
    Облако фоток
    Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
    QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов




    Переглянути свіжі коментарі
    vomeso9896 написал:
    Травень - ідеальний час для початку пошуків з
    От: Vaasiliy На ринку України вже декілька років працюють ліцензійні ігрові сайти, тому їхня популярність зростає кожен день. Не знаю, добре це чи ні, але радує те
    Дата: 29.01.2024

    -->
    Vaasiliy написал:
    На ринку України вже декілька років працюють ліцензійні ігрові сайти, тому їхня популярність зростає кожен день. Не знаю, добре це чи ні, але радує те

    dunducatti написал:
    День Святого Валентина — это поистине особенный и романтический праздник, наполненный любовью и вниманием. Если вы планируете устроить веселую вечерин

    oscar82x4 написал:
    Справді, іноді варто розглядати різноманітні варіанти, і найпростіший шлях може виявитися найефективнішим. Наприклад, ми витратили багато часу, ходячи

    oscar82x4 написал:
    Лично я выбираю брать в проверенных местах в которых точно будет качественный кофе, а не пыль с дорог по которым возили кофе. и для себя я решил брать