Нещодавно на шпальтах нашого ресурсу ми інформували про успіхи семенівських енергетиків - працівників Семенівського району електричних мереж, які на конкурсі профмайстерності стали переможцями серед підрозділів ПАТ "Чернігівобленерго" у Північній зоні нашого регіону (півфінальна частина змагань).
Фінал конкурсу професійної майстерності ПАТ «Чернігівобленерго» відбувся 23 вересня 2016 року на навчально-тренувальному полігоні КозелецькогоРЕМ. В ньому взяли участь шість команд - переможниць відбірних етапів і команда на правах господаря змагань, а саме бригади: Чернігівських міських електромереж, Чернігівського, Бахмацького, Ніжинського, Семенівського, Срібнянського, а також Козелецького РЕМ. Саме ці команди вибороли право на участь у фіналі конкурсу та звання «кращі оперативні бригади» серед підрозділів ПАТ «Чернігівобленерго».
Конкурс професійної майстерності бригад сіткових дільниць – є вже традиційним заходом для Товариства «Чернігівобленерго», однак в цьому році вперше провели одночасно і відбірні етапи і фінал. Це дозволяє оцінити кваліфікаційний рівень технічного персоналу, його психологічну стійкість, готовність правильно та безпомилково діяти в екстремальній ситуації на основі спеціальних знань та вмінь. Однак назвати такі змагання, як штатними та звичними в роботі персоналу, не можна, оскільки , до них готуються, і боротьба за перемогу тут найзапекліша.
Учасники розуміють всю відповідальність, що лежить на них, адже вони представляють свій район електромереж, демонструють свою кваліфікацію та досвід, вони вже є професіоналами своєї справи і саме на них буде рівнятися інший технічний персонал. До того ж, бригада-переможець Конкурсу отримує головний приз – сертифікат на спец. Автотранспорт для свого району електромереж.
Конкурс включав в себе шість етапів.
1. Огляд бригадних автомашин, перевірка зовнішнього вигляду та документів членів бригад, комплектація засобами малої механізації, засобами захисту та інструментами.
2. Звільнення потерпілого від дії електричного струму.
3. Оцінка знань персоналу нормативних документів (охорона праці, технологія робіт), надання першої медичної допомоги на манекені.
4. Практичне заняття по оцінці стану заземлюючого присторю МТП.
5. Виконання практичного завдання по спилюванню дерева в охоронній зоні ПЛ-0,4кВ за допомогою бензопили.
6. Виконання практичного завдання «Гасіння загорання паливно-мастильних матеріалів».
На 1-му етапі перевірялися: бригадний автомобіль, комплектація засобами малої механізації та засобами захисту, зовнішній вигляд та документи учасників: майстра, електромонтера, водія. Крім того, команди мали змогу отримати додаткові бали за представлені раціоналізаторські ідеї та пристрої – винаходи для експлуатації розподільних мереж, але за умови їхнього документального оформлення. Під час проходження етапу всі команди набрали майже однакову кількість балів.
На II-му етапі члени команд звільняли умовного потерпілого від дії електричного струму. Без перебільшення можна вважати цей етап найцікавішим, насамперед для запрошених, і найвідповідальнішим для команд РЕМ. Саме під час його виконання в повній мірі розкривається вміння членів бригад приймати швидкі рішення, максимально сконцентруватися в нештатній, небезпечній, екстремальній ситуації, в умовах обмеженого часу. Отже, за чотири з половиною хвилини, учасникам необхідно було доповісти про екстремальну ситуацію – людина знаходиться на опорі під напругою, виконати накид із замиканням не менше трьох проводів лінії, піднятися на опору з оснасткою для спуску потерпілого з опори, закріпити оснастку до опори, звільнити його від кігтів та фалу пояса, при цьому не допустити травмування та падіння постраждалого під час спуску з опори, а також провести перші реанімаційні заходи. Бригада Козелецького РЕМ встановила на цьому етапі «рекорд», звільнивши потерпілого від дії електричного струму за 1 хв.30 сек.
Між тим, вміння персоналу надавати потерпілому першу медичну допомогу, виконувати реанімацію командно та індивідуально більш детально оцінювалось суддями під час III-го етапу, в ході якого також перевірялися теоретичні знання персоналу нормативних документів з охорони праці, технології робіт, пожежної безпеки, тощо. Високі теоретичні знання та вміння реанімувати манекен показали бригади Бахмацького, Семенівського РЕМ.
Майже до самого завершення змагань зберігалася інтрига лідерства. З перемінними успіхами до перемоги ішли всі команди. Поки суддівська колегія підбивала бали, учасникам заходу демонстрували інструменти для професійного і приватного використання бензопили, різьбярі по бетону, дорожнього покриття та інший інструмент.
В результаті за загальною сумою балів переможні місця розділилися наступним чином: на третьому Чернігівські міські електромережі, на другому бригада Семенівського РЕМ, перше переможне місце виборола бригада Бахмацького РЕМ.
З гідними результатами у змаганнях всіх учасників конкурсу, а також переможців професійних змагань привітав Голова правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ткач. Сюрпризом для команд – переможниць стало рішення керівника нагородити персонально кожного з учасників грошовою премією.
Крім того, Володимир Ткач, Голова Правління ПАТ "Чернігівобленерго", вручив бригаді Бахмацького РЕМ головний приз - сертифікат на автомобіль.
Звертаючись до присутніх Володимир Ткач зазначив: «Сьогодні ми побачили професіоналів. Приємно, що у заході взяли участь наші ветерани-енергетики, ми вдячні їм за те, що сьогодні вони допомагають нинішнім працівникам, діляться з ними своїми знаннями і досвідом. Важливим є те, що команди, які зайняли перші місця у відбірних етапах розділили перемогу у фіналі – Бахмацький та Семенівський РЕМ, а це значить, що судді об‘єктивні у своїх рішеннях. У відбірних етапах за останні місця в подальшому, ми ініціюємо додаткову перевірку знань технічних працівників всіх рівнів, за призові місця у фіналі – окрім загальнокомандної нагороди, учасники отримують персональні премії, це не лише стимул для персоналу підвищувати свою кваліфікацію, а важливий захід для підвищення культури виробничої безпеки на підприємстві».
Учасників Конкурсу вітали та ділилися враженнями Голова Ради старійших енергетиків Леонід Дворковий, Заслужений енергетик України Юрій Калюжний, Голова профспілкового комітету ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ленько.
За матеріалами прес-служби ПАТ "Чернігівобленерго"
|