Під керівництвом голови районної державної адміністрації С. Деденка 12 травня відбулося засідання районної робочої групи з розробки перспективного плану формування спроможної (об’єднаної) територіальної громади у Семенівському районі згідно Закону «Про об’єднання територіальних громад» - йдеться на вебресурсі Семенівської РДА.
Керівник району ознайомив присутніх з поетапністю впровадження Закону «Про об’єднання територіальних громад». Як зазначалося, перший етап стосується затвердженої Методики формування спроможних територіальних громад. Другий – ухвалення перспективного плану формування дієздатних громад. Третій – об’єднання територіальних громад відповідно до перспективного плану. І нарешті четвертий – формування органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад і проведення там перших виборів.
Відзначено, що можливі коригування у механізмі дій Закону «Про об’єднання територіальних громад», але його впровадження – назріло і, однозначно, є необхідним для країни.
Далі члени робочої групи обговорили якою може бути спроможна територіальна громада згідно Методики формування спроможних територіальних громад, а саме:
- розташована в межах однієї області;
- обсяг доходів не менше 50% від розрахункової потреби;
- забезпечує мінімальний обов’язковий обсяг виконання повноважень;
- чисельність населення для сільської громади – 8,5 тис. жителів, для селищної – 15,6 тис., міської – 33,7 тис. мешканців (у Семенівському районі на 01.01.2015 року проживає 17576 жителів).
Відстань від адміністративного центру не повинна перевищувати 35 кілометрів. Наповнюваність шкіл – з чисельністю учнів не менше 250, дитячих садочків – не менше 100 дітей.
Також адміністративний центр повинен надавати весь спектр необхідних послуг населенню. Обговоривши рекомендації надані в методиці формування громад, робоча група прийняла рішення прийняти перспективний план формування однієї спроможної (об’єднаної) територіальної громади з адміністративним центром у м. Семенівка.
Учасники засідання зазначили, що не менш важливими питаннями при децентралізації є перспективи розпорядження землями, зміцнення матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування.По практичним аспектам децентралізації та формування дієздатної громади в районі буде проведена інформаційно-роз’яснювальної робота.
Будемо сподіватися, що впровадження реформи на території району все ж таки почнеться з поліпшення ситуації з дорогами та транспортним забезпеченням між населеними пунктами району, на що неодноразово зверталася увага мешканців району, а можливо і взагалі не почнеться...
А ще сподіватимемося, що будь-який крок, спрямований на реорганізацію, буде робитися прозоро і за безпосередньої участі членів територіальних громад, не "кулуарно". Цікаво також дізнатися, чи чітко розуміють суть цієї реформи самі "громадівці" ?
|