Усі читачі, напевне, усвідомлюють важливість освіти дітей на будь-якому з її ступенів, будь-то ВНЗ, школа чи садочок. Не секрет, що одним з її елементів є самі освітяни, їх досвід, натхнення, любов до дітей, бажання працювати і, чи не найголовніше - сприяння держави та органів місцевого самоврядування проходженню нормального навчально-виховного процесу.
Але все це, принаймні у Семенівці - прикордонному містечку Чернігівської області, лише теоретично в частині допомоги органів місцевого самоврядування освітянам. Насправді - тут все навпаки, дуже й дуже непросто. Вже кілька місяців проспіль працівники дитячих навчальних закладів міста не отримуюють ... зарплатню! В принципі не отримують. Уявіть собі, шановні читачі, ті люди, яким ми довіряємо найцінніше у житті - СВОЇХ ДІТЕЙ! - повинні сидіти "на бобах"!
Працівники зверталися до свого керівництва (ДНЗ), до відділу освіти, до міського голови, до голови РДА, але, на свої звернення отримували лише відписки. А що їм, вихователям дітей, працівникам бюджетних закладів (установ) з тих відписок? У них самих є сім'ї, є певні життєві потреби тощо...
(для збільшення клікніть на картинці)
Зрозуміло, що у Семенівському районі є й інші люди, що працюють у організаціях та установах, які фінансуються з місцевих бюджетів, але, напевне, там не така катастрофічна ситуація. Напевне, мер м. Семенівки та його апарат не відчуває таки проблем з виплатою "кровних"? То нехай би поділився не бездушними сухими відписками, а зробив би реальні кроки, спрямовані на вирішення нагальних проблем працівників ДНЗ. Оце був би дійсно шляхетний вчинок, достойний поваги! Звичайно, у нього (мера) справ багато важливіших, і ніколи навіть зануритися у людські проблеми...
То що треба робити у такому випадку працівникам ДНЗ, які не по своїй вині опинилися у вкай скрутному становищі? Куди бігти? Що робити? Чим годувати сім'ї? До кого звертатися про порушення, до речі, їх конституційних прав?
Таке враження, що голови міської та районної рад й досі (кілька місяців поспіль!) не можуть зрозуміти чиє це питання, відверто нехтуючи проблемами людей.
Чи винуватцям варто побути самим "у шкірі" тих, хто потерпає, щоб у подальшому не наступати на ті ж граблі?
Цікаво було б почути думку з цього приводу представників органів місцевого самоврядування про перспективи та конкретні терміни вирішення порушеної проблеми... Чи можливо вже й рішення є, та про нього ніхто не знає, у т. ч. й працівники, що з березня не отримали своїх "кровних"?
До речі, відповідно ст. 175 Кримінального кодексу України (Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат):
1. Безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності,
- карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат,
- карається штрафом від тисячі до півтори тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.
|