Завдяки господарській діяльності людини останні десятиліття у природі щороку на межі зникнення опиняються десятки й сотні видів флори й фауни. Для підтримання стабільності екосистем потрібно виявляти й ретельно досліджувати популяції рідкісних видів, щоб можна було простежити за зміною їх чисельності, визначити причини можливого зменшення кількості й скорочення популяцій і вчасно вжити заходів щодо усунення негативних чинників.
Останні два роки ми цим і займалися, як раптом з’ясували, що виявити види замало, їх потрібно й уберегти (насамперед від антропогенного навантаження). Уважаємо створення ПЗТ, де людська діяльність була би обмежена масксимально, найкращим способом розв’язання проблеми.
Шановні читачі!
Пропоную вам переглянути наші з Петром Андрійовичем Бузунком студії, які були представлені на Всеукраїнському конкурсі.
Організатори були в захваті, листи в Міністерство екології вже надіслані, члени журі домагатимуться створення на цих територіях ПЗТ.
Щодо лісу ім. Бандери (саме таку назву ми пропонуємо), то я доповідав про проблему знищення на Міжнародному семінарі в Чернігові-Мезині (https://www.youtube.com/watch?v=zTy89_0kIwc),
а також наша робота перемогла на Міжнародному конкурсі (програма GLOBE). Цей матеріал я представлятиму на Міжнародній конференції, яка відбудеться в Естонії (Таллін-Неліярве) у серпні.
http://www.slideshare.net/vasyliuk/ss-48805435#14330891864101&fbinitialized
http://pryroda.in.ua/konkurs-pzf/lis-im-s-bandery
http://pryroda.in.ua/konkurs-pzf/3-mykolayivskyy-lis
http://pryroda.in.ua/konkurs-pzf/4-lis-pid-ferubkamy
http://pryroda.in.ua/konkurs-pzf/287.html#comment-9
На світлині - момент із Всеукраїнського етапу олімпіади з екології в м. Рівному.
* * * * * * * * *
Відгук у отдному із матеріалів
|