Бібліотекам КЗ "Семенівська ЦБС", які вже стали культурним і творчим центром Семенівської ОТГ, є що запропонувати своїм читачам. Вони активно розширяють спектр своїх послуг для задоволення інформаційних потреб жителів міста і сіл району.
Завдяки великому бажанню зробити книгозбірні кращими та цікавішими колектив бібліотечних закладів постійно впроваджує нові інноваційні форми роботи, оновлює фонд, проводить різні заходи тощо. Книгозбірні Семенівської ОТГ - це місце, де не тільки можна взяти книгу, а й зустрітися з однодумцями, поспілкуватися, поділитися думками, обговорити проблеми, взяти участь у різноманітних заходах.
Завжди гостинно зустрічає своїх учасників бібліотечний клуб цікавих зустрічей «Світлиця» центральної районної бібліотеки та клуб «Співрозмовник» бібліотеки для дітей, які набули широкої популярності серед населення громади. Частими гостями закладів є і наші місцеві краєзнавці, поети, художники, майстри прикладного мистецтва, які мають змогу демонструвати свої таланти…
Цікавий відпочинок бібліотеки пропонують не тільки жителям Семенівки, а й багатьох сіл району.
Свою діяльність бібліотеки розширюють за межі закладів. Сільські бібліотекарі активно займаються книгоношенням, проводять різні заходи.
У цьому році бібліотекарі центральної районної бібліотеки запровадили ноу-хау для хворих районної лікарні, у терапевтичному відділенні якої облаштували куточок з книгами та періодичними виданнями, сподіваючись, що читання допоможе пацієнтам відволіктися від хвороби і налаштує на потрібний лад, а співпраця між нашими закладами буде розширюватися.
Важливою складовою роботи центральної районної бібліотеки стала реалізація проекту «Бібліотека в інтерактивному медіа-середовищі», одним із направлень якого є представлення бібліотек району в Інтернет-просторі на державних сайтах та у соціальній мережі «Facebook».
З радістю повідомляємо, що в центральній районній бібліотеці та бібліотеці для дітей організована зона особистого простору Wi-Fi. Кожен читач в затишній атмосфері може безкоштовно скористатися виходом в Інтернет зі свого мобільного телефону або ноутбука.
Сьогодні книгозбірні є тими установами, які можуть консолідувати громадськість для вирішення соціальне значущих проблем і беруть участь у становленні громадянського суспільства в країні. Однією з прогресивних форм взаємодії бібліотек КЗ «Семенівська ЦБС» з різними установами та організаціями є соціальне партнерство. Це взаємодія з органами влади, Семенівським бюро правової допомоги та Семенівським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; партнерство у сфері освіти, із закладами культури, інформаційними організаціями (ЗМІ), з відділом прикордонної служби «Семенівка»; партнерство з громадськими організаціями: Семенівським районним відділенням Української Спілки ветеранів Афганістану та Спілкою ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС Семенівщини; а також з ДП "Семенівське лісове господарство", яке постійно передплачує для бібліотек видання «Лісовий і мисливський журнал» та «Ліси Чернігівщини».
При 10 бібліотеках громади діють Публічні центри регіональної інформації, які ведуть бази даних щодо розвитку регіону, здійснюють оперативне інформаційне забезпечення членів ОТГ.
Перетворення бібліотек на культурні центри громади, на центри спілкування та дозвілля - це наближення бібліотек до духовних потреб населення. Але дуже важливо, щоб у пошуках нетрадиційних форм бібліотеки не втратили основне своє призначення – формування мислячого читача, щоб усі заходи органічно доповнювалися посиланнями напершоджерела, пробуджували читацький інтерес і спонукали пасивних глядачів ставати активними користувачами.
Бібліотеки є важливими для повноцінного розвитку суспільства, і це беззаперечний факт. Можна навести достатньо прикладів успішної трансформації книгозбірень у сучасні соціокультурні центри громад. Сподіваємося, що такий позитивний процес не омине і КЗ «Семенівська ЦБС».
Ольга ШИРЯЄВА, в.о. директора КЗ «Семенівська ЦБС».
|