Їстівні гриби завжди приваблювали людей. Але цей дарунок лісу водночас є небезпечним продуктом харчування. Гриби здатні накопичувати в собі з’єднання важких металів. А одним з найбільш активних їх розповсюджувачів є автотранспорт, його вихлопні гази. Тому не збирайте гриби, що ростуть вздовж автомагістралей. Від регулярного їх вживання може розвинутися анемія і зменшитись здатність організму чинити опір інфекційним захворюванням.
Часто отрутні гриби бувають схожі на широко розповсюджені їстівні гриби, і недосвідчений грибник може їх легко поплутати. В одних випадках ця подібність задоволена поверхово, а в інших настільки сильно, що при визначенні грибів помилитис
...
Читати далі »
|
Департамент економічного розвитку облдержадміністрації повідомляє, що у м. Чернігові будуть проходити Дні сталої енергії, у рамках яких 5 вересня 2016 року в "Навчально-методичному центрі" Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (м.Чернігів, вул.Шевченка 105А, актовий зал) відбудеться семінар на тему: «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках» (програма семінару додається).
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у безкоштовному семінарі.
...
Читати далі »
|
У нашому суспільстві широко дискутується проблема безпечності ГМО. Причому обговорення зазвичай відбувається в різко негативному ключі. В той час як борці з ГМО не можуть запропонувати науково обґрунтованого негативного впливу ГМО на організм, методика генних маніпуляцій не лише рятує світ від голоду, а й дає можливість інших зовсім фантастичних рішень для покращення життя людини.
Далі, за матеріалами Інтернету, описую два таких несподіваних застосування. Щодо ГМО в продуктах харчування, то за нещодавніми дослідженнями ми, купуючи продукти, ризикуємо
...
Читати далі »
|
Місяць тому користувачі мережі ВКонтакті могли ознайомитися з основними моментами дискусії на предмет збереження на території району рідкісних видів флори (тут посилання).
Я виніс всі ці документи для обговорення на широкий загал, оскільки у вузькому колі землекористувач ділянок, які плануємо заповідувати, Семенівський держлісгосп навідріз відмовився від конструктивного обговорення. Загальний зміст усної заяви представника, інспектора з охорони лісу, озвученої в присутності Кравцова О.В. і Гузоватого С.М., зводиться до наступних положень (передано зм
...
Читати далі »
|
Останні три роки (з 2012 року) я і учень Семенівської гімназії №2 Левченко Ілля займалися пошуками на території всього району популяцій червонокнижних і регіонально рідкісних рослин та їх описом. Ми не лише знайшли 44 види рідкісної флори, але й на різних конкурсах, про які читачі, можливо, пам’ятають, здобули купу перемог для району. По закінченню одного з конкурсів, його організатор – Національний Екологічний Центр України запропонував нам сприяння в спробі організувати заповідники в досліджених місцях. На нашу думку, це дійсно стало би цілком логічним завершенням нашої роботи.
...
Читати далі »
|
Не солодкі, нездійснювані обітниці,
а суворе підпорядкування себе безсмертним
і невмолимим вимогам нації — дозволить їй
стати перед світом у весь свій потужний зріст!
Олена Теліга
Георгій Гачев свого
...
Читати далі »
Категорія:
Навколо нас
|
Переглядів:
1972
|
Додав:
Lya
|
Дата:
28.01.2016
|
|
Мене й Іллю Левченка, учня 11 класу Семенівської гімназії №2, з яким ми досягли за останні роки певних успіхів на різних конкурсах і на олімпіадах з екології, запросили для зйомки в програмі Чернігівської обласної держтелерадіокомпанії Студія Діалог. Основною темою програми була наша робота, спрямована на пошуки популяцій рідкісних рослин і їх захист.
Ми розповідали, про кроки, до яких ми вдалися, щоб створити на території району нові природно-заповідні території. Розповіли про те, що ми всього л
...
Читати далі »
|
Листопад - останній місяць осені. Погода кінця жовтня та початку листопада, як правило, однакова. Але у середині та наприкінці листопада вона відрізняється від жовтневої. Різниця між листопадом та жовтнем відчувається також увечорі - це наслідок переходу на зимовий час.
Звичайно, в листопаді у багатьох псується настрій від споглядання мокрих вулиць, голих дерев, холодних вечорів. Від того, що неможливо нормально погуляти на вулиці, доводиться бігти додому та там сидіти. Але у природи немає поган
...
Читати далі »
|
Легенди й бувальщина
В давні часи, коли світ вірив чудесам, ключ-трава відкривала людям ті місця, де в землі приховано скарби. Древні алхіміки, яким не терпілося перетворити неблагородні метали на золото, теж не оминали увагою гронянку півмісяцеву, тобто ключ-траву: в своїх намаганнях шукали допомоги й у неї. Багато й інших легенд ходить світом про героїню цієї нашої розвідки.
Легенда розповідає, що ключ-зілля росте на тих землях, в яких закопаний скарб, о
...
Читати далі »
|
У ніч на Івана Купала, за твердженням марновірів, творяться дива дивні. Вважалося, що саме в цю ніч зілля має найбільшу цілющу силу, папороть на мить розквітає. Хто цей цвіт побачить — буде щасливий. А хто його здобуде — у того будуть скарби, багатство, здоров’я.
У купальську ніч показується й розрив-трава («коли доторкнешся нею до замка або до дверей залізних, так і розірве на шматки»). За народними віруваннями, розрив-трава має велику силу («Що нам кайдани? Я приза
...
Читати далі »
|
Прийшов десятий місяць року. Багато хто вважає, що вересень - швидше напівлітній місяць, якщо можна так сказати, а от жовтень - провісник закінчення теплої пори та очікування першого снігу.
Ступить жовтень по узліссю у вишитій багрянцем широкій сорочці. Поглянеш і замилуєшся щедрістю природи, яка намалювала таку красу. Дерева «розквітають» тисячами фарб, приємно пройтися осіннім садом. Можна зробити гірлянди з опалого листя та зібрати чудові букети. У цю пору збирають врожай,
...
Читати далі »
|
Веселе літо згасло - пора відпочинку і розваг, пора, коли людина радіє кожному дню. І хоча влітку дні дуже довгі, все одно ця пора року здається нам занадто короткою...
Вересень прийшов і став повноправним господарем у приро
...
Читати далі »
|
Літо вступає в пору поважної зрілості й неспішності. Вгамовує спеку своїх полуднів і встеляє ранки прохолодними росами. Прийшов серпень…
Цей місяць радує нас теплом, яскравою сонячною погодою. Місяць серпень поряд з місяцем липнем вважається найтеплішим місяцем у році.
Це місяць жнив, грибів і перших т
...
Читати далі »
|
Спекотний липень настав. Над полями, лісами і луками висить ароматний серпанок духмяних трав. Стигнуть у затишних куточках лісу ягоди, фрукти. У садах люди відрами збирають стиглі соковиті вишні. Вони темно-червоні, майже чорні. Тільки торкнеш шкірку – і бризне на футболку сік, який потім відпирається насилу. Зелені груші ваблять перехожого зірвати плід і втамувати свою спрагу.
Іноді в липні повітря прямо-таки дзвенить від спеки. Спека розморює. Весь час тягне в «холодок», відпочити, повалятися в тіні, скупатися в рі
...
Читати далі »
|
Вулички, сквери, парки й сади сповнилися неймовірним ароматом – розквітли липи. Ці дивовижні дерева ваблять зір, тішать затінком у спекотну пору, лікують… Ще здавна наші пращури вважали липу священним деревом і ототожнювали з богинею любові та краси Ладою. Жодне свято не обходилося без обрядових дійств біля лип.
Липовий цвіт – від сотні бід
Кора, бруньки, приквітки і суцвіт
...
Читати далі »
| |