Депутат по 207-му виборчому округу (до якого відноситься й Семенівський район) Анатолій Євлахов відзвітував про свою роботу за 100 днів роботи у Верховній Раді - повідомляється на веб-ресурсі нардепа.
Отже:
За 100 днів роботи у Верховній Раді:
100% присутність на всіх засіданнях Верховної Ради;
100% особисте голосування;
5 законодавчих ініціатив, зокрема:
– зміни до закону про ЄСВ щодо відміни штрафів для бюджетних установ (№1712) подано за ініціативи головного лікаря Коропської ЦРЛ.
Орієнтовний термін розгляду законопроекту – травень-червень 2015 року;
– зміни до господарського законодавства щодо акціонерних товариств (№1864) розроблено на виконання Угоди про асоціацію з ЄС та з метою протидії корупції та рейдерству.
Орієнтовні строки розгляду – вересень-жовтень 2015 року;
– законодавче регулювання закупівельної ціни на молоко (№2089) внесено на вимогу виборців та у зв’язку з катастрофічною ситуацією, в якій опинилися селяни в умовах повсюдного зростання цін.
Пропонується встановити мінімальну закупівельну ціну на молоко другого ґатунку не нижче 4-х гривень.
Зараз основним джерелом виживання мешканців сіл є дохід від продажу продукції підсобного господарства, у тому числі молока. Витрати на утримання корів зросли у декілька разів: оранка коштує вже понад 40 грн за сотку, добрива зросли в ціні в 4 рази, косовиця також подорожчає не менше ніж у 4 рази. Проте ціни на молоко залишаються на неприпустимо низькому рівні – найнижче по 207 округу це 2,20 грн у Городнянському районі, в деяких регіонах Тернопільщини є ціни нижче 2 грн, а в магазинах ми маємо на ціннику цифру не нижче 12-14 грн. Тобто, хто найбільше вкладає праці – отримує найменше.
Після подання законопроекту ВРУ завалили листами від асоціацій молочників щодо неприпустимості прийняття цього законопроекту та невідповідності його європейським нормам. У парламенті є велика група депутатів-«молочників», що відстоюють інтереси переробників.
З метою прискорення проходження законопроекту службами ВРУ на сьогодні включено співавторами цього законопроекту мажоритарників Львівщини, Вінниччини, Чернігівщини. Для оперативного розгляду в аграрному комітеті включено співавторами членів цього комітету. Минулого пленарного тижня під час голосування принципових законопроектів умовою нашої участі в голосуванні було включення до порядку денного наступного пленарного тижня даного законопроекту.
Слід зауважити, що регулювання цін не відноситься до повноважень парламенту – у нашому випадку це крайня міра. Уряд своєю постановою, що не потребує складних процедур як у парламенті, може врегулювати це питання за 2 дні, такі приклади вже були у минулому, проте зараз на наші звернення до Уряду звідти надходять лише формальні відписки.
Орієнтовний строк розгляду законопроекту – квітень 2015 року.
2 депутатські запити, що стосуються ознак злочину в діяльності Держземагентства при розпорядженні землями громад нашого округу.
Позиція щодо принципових законів:
- голосував ЗА зняття депутатської недоторканності.
Недоторканність має бути скасована для всіх: суддів, депутатів і президента. Закон має бути одним для всіх, окрім цього має бути незалежна судова система, адже зараз закон на боці того, у кого є влада, зв’язки та гроші.
– НЕ голосував за закон, що стосується підвищення пенсійного віку окремим категоріям населення.
Законопроект ставили на голосування 6 разів, так як багато депутатів не могли проміняти свою совість. Окремо хочу зазначити, що дані ініціативи дають бюджету економію менше 2 млрд. грн., при тому що вже зараз правоохоронцями в державних закупівлях виявлені порушення та розкрадання на суму, що в рази вища за суму економії для Пенсійного фонду. Вже вкотре ми економимо за рахунок найбідніших, а затягнути паски олігархам, що використовують державний бюджет як особисту годівницю, у переважної більшості депутатів не вистачає сили духу.
Сприяння в окрузі:
– юридичні консультації;
– матеріальна допомога дітям віком до 16 років;
– сприяння у погашенні заборгованості по паям, за молоко тощо;
– після візиту до прикордонників повідомив Президенту про незадовільний стан фінансування та матеріального забезпечення прикордонних загонів, що охороняють кордон з РФ;
– допомога сім’ям загиблих захисників України;
– підтримка спортивних заходів і спортивних секцій;
– заохочення випускників шкіл до хороших результатів у ЗНО.
Зустрічі з громадами
Протягом 100 днів провів 24 зустрічі з представниками громади нашого округу: освітянами, бізнесменами, активістами, військовослужбовцями та населенням.
Під час останніх візитів сконцентрував увагу на роботі з підприємцями. Справа у тім, що у Верховній Раді наразі розглядається низка законодавчих змін, що у майбутньому матиме суттєвий вплив на бізнес-середовище країни. Підприємці нашого краю відіграють важливу роль у повсякденному житті полісян – це і забезпечення товарами першої необхідності сіл і містечок, і робочі місця, і податки та акцизні збори до місцевих бюджетів.
Мені важливо налагодити діалог з бізнесом для того, що б центральні органи влади чули їх думки та побажання та приймали рішення, які є компромісними для всіх. Внести поправки до законопроектів, що розглядаються, набагато простіше, ніж усувати вже діючі законодавчі колізії.
Робочі місця та наповнення місцевих бюджетів є першочерговим завданням мого комітету, і я вдячний представникам бізнесу нашого краю за підтримку та небайдужість.
Джерело: http://yevlahov.org/sitenews/765
|