Зараз дуже багато людей і фахівців беруть за приклад європейські цінності. Система освіти потрапила теж під вплив цієї моди. Для того, щоб з'ясувати на практиці всі переваги європейської освіти, ми розмовляємо зі студенткою, якій вдалося побачити на власні очі, відчути своїми руками, іншими словами - познайомитися з нею ближче.
Нас цікавить не тільки відмінність у викладанні та в системі викладу матеріалу, а й побут європейських студентів, їх дозвілля. Адже освіта - це не тільки набуття спеціалізованих знань, а й загальний рівень життя і культури.
Адміністрація нашого сайту (semenovka.at.ua) бере інтерв'ю у Кароліни Лозовської, студентки одного з ВУЗів, якій пощастило побувати в Європі, на власній «шкурі» відчути рівень Європейської освіти.
- Кароліно, розкажи трохи про себе
Я закінчила Семенівську загальноосвітню школу № 1 на відмінно. У шкільні роки брала активну участь в учнівському самоврядуванні нашого міста та району. Також закінчила спортивну школу (волейбол). Зараз навчаюсь на 4 курсі в Національному університеті біоресурсів і природокористування України на економічному факультеті та паралельно в Опольському університеті (Польща).
(Ополе (пол. Opole, нім. Oppeln) — місто в Польщі, столиця Опольського воєводства. Ополе є одним з найстаріших міст Польщі.
Місто знаходиться в історичній області Верхня Сілезія, і з часів Середньовіччя до початку XX століття було столицею.
Перші згадки про місто Ополе датуються 845 роком.
Згідно з даними археологічних розкопок, перші слов'янські поселення з'явилися в північній частині острова Пасіка, розташованого посеред річки Одра, - прим. адміністрації сайту)
- А як ти потрапила до європейського навчального закладу?
Національний університет біоресурсів і природокористування України активно займається міжнародною діяльністю, тому протягом свого навчання я постійно цікавилася програмами для студентів. Восени 2014 року я дізналася, що Міністерство освіти і науки України спільно з Урядом Республіки Польща створили стипендіальну програму "Польський Еразмус для України" . Я, звичайно, вирішила взяти участь і, після подання необхідних документів та успішного проходження співбесіди, пройшла до Опольського університету на економічний факультет.
- Твої перші враження!?
Ополе вразило мене своєю красою та архітектурою. Хоч місто і не є великим мегаполісом, тут є все, що потрібно для студентів. Університет є дуже сучасним, а викладачі дійсно професійними.
- А де ти проживаєш і які умови?
Я живу в гуртожитку Опольського університету. В ньому є всі умови для комфортабельного проживання, продуктивного навчання та корисного проведення вільного часу.
- Як і чим зустрів тебе гуртожиток?
Мене дуже вразив кампус: територія дуже чиста, упорядкована, навколо газони та квіти, а для студентів безліч лавок, тренажерів та спортивних майданчиків.
Ка́мпус (лат. campus — «поле», «відкритий простір» ) - університетське або корпоративне містечко. Університетський кампус включає в себе, зазвичай, студентські гуртожитки, бібліотеки, аудиторії, лабораторії, актові зали, їдальні, — та всю іншу університетську інфраструктуру. Кампуси університетів нерідко користуються справжньою автономією: зазвичай мають окрему свою адміністрацію, виборну з числа самих студентів і викладачів вищого навчального закладу, - прим. адміністрації сайту.
- Як проходило навчання?
За час навчання, як і в будь-якого студента, були труднощі, але загалом, завдяки незвичайному підходу викладачки пані Агнєшки Гурської до вивчення польської мови, я і мої одногрупники зробили великі успіхи.
- У чому відмінність між їх системою і нашою? Що запам'яталося більше за всього?
В принципі, я не помітила особливих відмінностей у викладанні польських викладачів від викладачів мого університету, адже більшість з них, пройшовши стажування за кордоном, перейняли західний досвід. Найбільше запам’яталося те, що викладачі і студенти спілкуються на рівних, що робить навчання простішим.
- А що незвичайного тобою було підмічено у людях?
Згадуючи поляків, нічого особливо не вирізняється з пам’яті. Єдине, що відрізняє нас – це стиль одягу. Там студенти намагаються проявити свою неповторність та індивідуальність. Наприклад, одягаються по-хіпстерському, фарбуються волосся у яскраві кольори, роблять виразний макіяж, тату тощо, у той час, коли українські студенти надають перевагу офіційно-діловому стилю.
- Чим європейські студенти займаються у вільний час поза навчальним закладом?
Студентське життя не стоїть на місці: постійно проводяться спортивні змагання, свята, концерти, вечори, дискотеки, особливо поляки полюбляють влаштовувати гриль і вечірки. Польські студенти дуже веселі і відкриті для спілкування.
- Як у Європі розважаються?
Одні полюбляють ходити до театрів, філармоній, інші – до клубів, кіно, ресторанів чи пабів. У Європі все так само, як і в Україні.
- Чи подорожують європейські студенти?
Так, звичайно. Кордонів нема, рівень життя дозволяє. Треба лише бажання.
- Чи порадила б ти молоді прагнути отримувати європейську освіту?
Безумовно. Ми молоді, наповнені силою і енергією. Чому б не направити все це у правильне русло? Тим паче, що диплом європейського зразка дуже цінується, а саме навчання за кордоном приносить великий досвід.
На фото - Кароліна Лозовська, студентка із Семенівки
|