На шпальтах нашого сайту ми час від часу розміщуємо інформацію про події, що відбуваються у житті освітян Семенівщини. Тож вашій увазі інформація про деякі події з життя освітян району.
Партнерство сім′ї та позашкільного закладу в ім′я творчого розвитку дітей
Про актуальну проблему сьогодення, а саме - «Партнерство сім′ї та позашкільного закладу в ім′я творчого розвитку дітей» велась розмова на конференції педагогів позашкілля, яка відбулася 22 березня 2016 року в Семенівському Будинку творчості дітей та юнацтва.
В ході конференції обговорювались питання відповідно до теми зібрання. Про зміст системи роботи позашкільного закладу з батьками вихованців, форми та методи роботи вела розмову з педагогами методист закладу Насалевець К.І. Практичний психолог Неруш Д.М. під час свого виступу пояснила учасникам зібрання про важливість сім′ї у вихованні дитини, яка здатна формувати її індивідуальність, активізувати творчий потенціал, але за підтримки і співпраці з педагогами, як школи так і позашкільного закладу. Дарина Михайлівна ознайомила педагогів з типами сімей та їх характеристиками, допомогла розібратися в типових помилках сімейного виховання, охарактеризувала принципи роботи керівника гуртків з проблемними сім′ями.
Про нормативну базу (Декларація прав дитини, Конвенція про права дитини, Закон України «Про освіту», Закон України «Про позашкільну освіту», Концепція позашкільної освіти та виховання, «Державна національна програма Освіта. Україна ХХІ ст.» та ін) та її роль у сімейному вихованні говорив директор закладу Ткаченко В.І.
За допомогою вправи «Відкритий мікрофон» педагоги закладу в свою чергу ділилися досвідом щодо тих форм і методів, які вони використовують в своїй робот з батьками вихованців.
Керівники гуртків Криштопа Т.В. та Селюкова О.В. презентували свої роботи з батьками по реалізації програми обласного фестивалю-конкурсу «Поліський зорепад – 2016. РОДИННЕ КОЛО».
У підсумок зібрання було прийнято рішення для загальної роботи колективу закладу щодо актуальної й проблемної теми сьогодення в роботі з батьками: «Тільки створення ефективної системи спільної роботи сім′ї та школи, сім′ї та позашкілля, використання інноваційних форм і методів роботи, запровадження психолого-педагогічної діагностики сприятиме передусім розвиткові особистості дитини, формуванню в неї громадянськості та патріотизму, умінню жити в гармонії з природою, громадою, родиною, з самим собою».
Роль життя і творчості Тараса Шевченка у формуванні національно-свідомої особистості
На території Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського 24 березня 2016 року проведена обласна науково-практична конференція «Роль життя і творчості Тараса Шевченка у формуванні національно-свідомої особистості», присвячена Шевченківським дням. Цей захід зібрав у Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського науковців, методистів та вчителів Чернігівщини.
Свої методичні рекомендації про те, як працювати над проектом «Шевченко і Чернігівщина», подала Кривенко Наталія Євгеніївна, учителька української мови і літератури Семенівської ЗОШ № 1.
|