Масляна, Масниця, Колодій – одне з календарно-побутових свят, яке пов’язане з давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту.
Тиждень Масляної слід було проводити весело – з різними забавами, іграми – адже попереду передбачалось сім тижнів посту.
Веселе жартівливе святкування «Масляна седмиця кличе веселиться» пройшло у клубі «Світлиця» центральної районної бібліотеки. Розповідали про традиції святкування Масляної. Короткі вірші, гумор, поздоровлення, сценки, вікторини та ігри - все було на улюбленому народному святі.
Звання «Найкращий бубликорахувальник» отримала Опалева Світлана , а «Найкращий млинцепідкидальник» Савченко Світлана, яка заспівала для всіх чарівних пісень. Неперевершеною грою на баяні порадував Ронській Вадим, методист міського палацу культури. А Олена Велігура, викладач Дитячої музичної школи, для всіх присутніх натхненно грала на фортепіано.
Традиційними стравами на Масницю є млинці, якими із задоволенням пригощали всіх присутніх.
Ольга Ширяєва
![](/_nw/24/s03539813.jpg)
![](/_nw/24/s93727107.jpg)
![](/_nw/24/s10283845.jpg)
![](/_nw/24/s10857381.jpg)
![](/_nw/24/s98868689.jpg)
![](/_nw/24/s72271111.jpg)
![](/_nw/24/s56530924.jpg)
![](/_nw/24/s05599993.jpg)
![](/_nw/24/s89557301.jpg)
|