На центральному ринку затримали сепаратиста. Двоє чоловіків ходили по ринку і агітували за "Новоросію".
Про це повідомляється на сторінці ВКонтакте «Правого Сектору».
Одного з впійманих чоловіків активістам вдалося затримати, інший накивав п'ятами.
При обшуку сумки виявлені: агітпродукція терористів і кобура до пістолета Макарова.
Наразі затриманий чоловік дає покази в міліції.
Відео Garmata.tv
http://pik.cn.ua/
До речі, що таке сепаратизм з позиції Вікіпедії:
Сепарати́зм (від лат. separatio - відокремлення) — прагнення окремих груп населення чи організації до відокремлення, відособлення; рух за повне відокремлення частини держави й створення нової держави.
Сепаратизм (від лат. separatus - окремий) — прагнення до відокремлення, відособлення. У багатонаціональних державах – прагнення національних меншин до відокремлення, створення самостійної держави. Дуже часто причиною сепаратизму в політиці є культурно-етнічний поділ. У межах політичної партії чи руху сепаратизм відображає прагнення опозиційної частини реалізувати власні інтереси й цілі, що не збігаються з офіційно визнаними і декларованими політичною партією чи рухом.
Разом з тим, причини сепаратизму дуже часто бувають пов'язані з грубим порушенням прав людини і народів, національних, расових і релігійних груп (меншин). Позитивна ж сторона сепаратизму може зіграти істотну роль, як це мало місце, наприклад, у боротьбі проти ярма колоніалізму, за утворення нових молодих національних держав.
Сепаратизм прийнято поділяти на два види: релігійний і етнічний. Тобто в першому випадку - рух релігійної меншини за відділення, в другому - етнічного.
Сепаратизм також розрізняється по цілях, які переслідують відповідні групи людей: По-перше, виділяють сепаратизм, метою якого є відділення і утворення нової незалежної держави, яскравими прикладами такого сепаратизму є курдський сепаратизм в Туреччині та уйгурський сепаратизм в Китаї та Середній Азії. По-друге, сепаратизм, з метою відділення та приєднання до іншої держави, наприклад рух за приєднання до Монголії автономного регіону Китаю Внутрішньої Монголії.
Також сепаратизм розрізняється по процесу протікання в розвинених країнах і країнах, що розвиваються. Як правило, майже завжди основна маса страйкуючих країн, що розвиваються - це люди нижчих верств, а причинами їх невдоволень, як правило, є економічно неуспішний розвиток регіону. В таких країнах сепаратизм звичайно пригнічується силовим шляхом. У розвинених країнах, настрої навпаки, менш екстремістські, виражені ідеї зазвичай у наданні більшої автономії, а не відділенням, і часто рухи представлені партією, що захищає дані вимоги. А пригнічується такий сепаратизм м'яким шляхом, без застосування сили, наприклад, квебекский сепаратизм. Також виділяють види сепаратизму за групами страйкуючих і їх висунутими вимогами. Наприклад, існує 3 типи вимог: вимога ущемлених політичних та економічних вигод, вимога незалежності, боротьба корінних народів за права і землю. Якщо розділити страйкуючих на 3 групи за своїм соціальним становищем то, вийде, що виступи еліт обумовлені потребою у владі, середніх шарів - національною дискримінацією, а нижчих шарів - економічними факторами, як правило, це розрив між соціальним становищем.
|