. НАУКОВЦІ - ЗЕМЛЕРОБАМ - 26 Березня 2015 - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
Понеділок, 27.03.2023, 06:37
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS


Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.uaФорма входу

Категорії розділу
Новини краю [1156]
Семенівщина спортивна [304]
Наш ексклюзив [108]
Новини звідусіль [104]
Інше [65]
Навколо нас [18]
Газета "Гарт" про наш край [31]

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

СтатистикаОнлайн всього: 11
Гостей: 11
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]
Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2015 » Березень » 26 » НАУКОВЦІ - ЗЕМЛЕРОБАМ
14:34
НАУКОВЦІ - ЗЕМЛЕРОБАМ

 Напередодні весняної посівної кампанії в Чернігівському інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН відбувся всеукраїнський виробничий семінар-нарада. Його тема – «Наукові підходи й практичні рішення при застосуванні мікробних препаратів у сучасному сільськогосподарському виробництві» – привабила аграріїв із багатьох областей країни. 

 

Цьогорічна посівна, за підрахунками фахівців, коштуватиме нашим землеробам нечувані 60 мільярдів гривень. Через майже повну відсутність доступу до банківського кредитування проводити весняно-польові роботи сільгоспвиробники будуть переважно за власний кошт. Оскільки деякі банки не в змозі повернути депозити, через нестачу грошей аграрії будуть не в змозі не лише купити якісне насіння, а й внести необхідну кількість мінеральних добрив.

 

Тим часом ціни на мінеральні добрива різко злетіли вгору – приміром, замість 4500 гривень за тонну аміачної селітри нині треба викласти 11000 гривень. Зросла вартість енергоресурсів – збільшилися транспортні затрати. Така ж тенденція з хімічними засобами захисту рослин, оскільки вони «прив’язані» до курсів іноземних валют. На додачу до цього – за імпортні бактеріальні препарати нині тепер доведеться викладати у два з половиною рази більше ніж раніше.

 

«Напевно, і через обставини, що склалися, і через усе більшу популярність вітчизняних мікробних препаратів до нас на семінар цього разу приїхало багато людей, які не є споживачами нашої продукції, – розповідає директор ІСМАВ НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН Віталій Васильович Волкогон. – Ці люди чули позитивні  відгуки про наші препарати від колег, знайомих, десь читали. Ми завжди раді допомогти нашим сільгоспвиробникам». Учасниками зібрання були керівники, головні спеціалісти сільськогосподарських підприємств із різних областей країни, дистриб’ютори наукоємної продукції інституту, представники департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації, голова спілки фермерів Чернігівської області.

 

Доповідали мікробіологи

 

Перед учасниками семінару-наради виступили науковці та практики. Зокрема, про дію біологічних препаратів на основі бульбочкових бактерій для підвищення врожайності зернобобових культур розповів завідувач сектором біологічного азоту лабораторії рослинно-мікробних взаємодій, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Д.В. Крутило. Він наголосив, що передпосівна обробка насіння біопрепаратом – це обов’язковий елемент у технології вирощування бобових культур. Проведення цього агрозаходу еквівалентне внесенню 30 – 60 кг/га мінерального азоту та сприяє підвищенню врожайності сої на 20 – 50%, гороху – на 15 – 25%, люпину – 10 – 18% із збільшенням вмісту білка в зерні.

 

Про мікробний засіб підвищення продуктивності сільськогосподарських культур та їх захист від збудників кореневих хвороб доповідав завідувач сектором ґрунтових грибів лабораторії рослинно-мікробних взаємодій, доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Є.П. Копилов. Він продемонстрував результати наукових і виробничих досліджень, що засвідчують високу ефективність застосування біопрепарату «Хетомік» для поліпшення живлення рослин і захисту від кореневої гнилі зернових і зернобобових культур, сірої та білої гнилі гороху, сої, соняшнику, овочевих культур, фузаріозу і фузаріозного в'янення гороху, сої, люпину, льону, багаторічних трав, овочевих культур, фузаріозної гниль і коренеїду цукрових буряків, звичайної і сріблястої парші картоплі, ризоктоніозу картоплі та овочевих культур.

 

Уважно слухали учасники семінару доповідь завідувачки лабораторії екологічного землеробства, кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника Л.М. Токмакової, яка є автором популярних мікробних препаратів «Поліміксобактерин» і «Альбобактерин». Ці препарати створені на основі фосфатмобілізувальних бактерій. Їх дія еквівалентна внесенню 15 – 30 кг д. р. мінеральних фосфорних добрив, сприяє стимуляції росту і розвитку рослин та підвищує врожайність сільгоспкультур на 10 – 30% із покращенням якісних параметрів. Л.М. Токмакова розповіла учасникам зібрання про різні способи поєднання мікробіологічних засобів із хімічними препаратами в технологіях вирощування сільськогосподарських культур.

 

Жваву зацікавленість присутніх викликала інформація завлабораторією пробіотиків, кандидата ветеринарних наук, старшого наукового співробітника Н.О. Кравченко про мікробні препарати для кормовиробництва та захисту врожаю від шкодочинних гризунів. Науковець детально розповіла виробничникам про випробування препарату «Субтікон» – нового мікробного консерванту для приготування плющеного зерна кукурудзи. А також прездставила біородентицид «Антимишин», який виготовляється як готова приманка, зручний у використанні, добре поїдається мишами та ефективний у 95 – 100% випадків у виробничих умовах. 

 

Підтверджували практики

Своїм позитивним досвідом застосування біопрепаратів для покращення азотного живлення бобових культур поділився голова правління ПрАТ «Чернігівське головне підприємство з племінної справи у тваринництві» (Чернігівський район) Г.В. Васеко. Він зазначив: науковими розробками інституту користується більше семи років, випробували майже весь асортимент біопрепаратів, найкращі результати отримано по бобових культурах. На цьому підприємстві вважають, що проводити посів без обробки насіння не доцільно. А директор «ТОВ ім. Чкалова», що у Семенівському районі, І.М. Лось розповів про практику заготівлі сінажу і силосу з використанням біоконсервантів та проаналізував показники якості кормів.

 

Як вирощувати органічно чисту продукцію з допомогою мікробних препаратів і продавати її на ринках країн ЄС – про це докладно поінформував колег голова фермерського садівничого господарства «Золотий пармен», що в Коропському районі, М.І. Мисник. Він наголосив на безальтернативному застосуванні мікробного препарату «Хетомік» як ефективного засобу для боротьби з кореневими гнилями.

 

Про перспективи співпраці фермерів із науковцями говорив голова спілки фермерів Чернігівщини І.М. Якуб. Він окреслив низку заходів із розширення застосування наукових розробок фермерськими господарствами області, наголосив на їх доступній вартості та назвав проблеми, розв’язання яких потребує наукових підходів.

 

До співпраці готові

До речі, вартість мікробних препаратів, розроблених чернігівськими науковцями, зросла лише на 20 – 50%, а не у рази, і є прийнятною для аграріїв. Тому основна увага на семінарі приділялася «тонкощам» застосування препаратів: спеціалісти розкривали механізми дії та сумісності біопрепаратів із хімічними засобами. Активно цікавилися присутні використанням мікробних консервантів при заготівлі сінажу, силосу і плющеного зерна кукурудзи, що підвищує продуктивність тварин і позитивно впливає на їх здоров’я та імунітет.

 

«Ми побачили велику зацікавленість виробничників нашою наукоємною продукцією, відбувся діалог між авторами і споживачами мікробних препаратів, і це відкриває нові перспективи для створення і впровадження наукових розробок мікробіологів у виробництво, – резюмував заступник директора ІСМАВ НААН із наукової та інноваційної діяльності, кандидат економічних наук Анатолій Михайлович Москаленко. – Інститут, враховуючи побажання виробничників, планує проводити подібні зібрання частіше. У травні має відбутися всеукраїнський семінар, присвячений особливостям застосування мікробних консервантів у кормовиробництві».

 

 

Любов ПОТАПЕНКО

За матеріалами "Суспільний кореспондент"

 

 
Сподобалася новина - поділися нею в соціальних мережах.


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Новини краю | Просмотров: 764 | Добавил: shabalin74 | Теги: землероби, посівна | Рейтинг: 0.0/0

ЧИТАЙТЕ ЕЩЕ НОВОСТИ НА НАШЕМ САЙТЕ:

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар

Архив записівНаше опитування
Что вы любите смотреть по телевизору?
Всього відповідей: 61

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
 • Конституція України
 • Цивільний кодекс України
 • Господарський кодекс України
 • Земельный кодекс України
 • Митний кодекс Україны
 • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

 • Хмарка тегів

  Програма TV

  Copyright MyCorp © 2023 Хостинг від uCoz


  Розділи нашого сайту
  - НОВИНИ -
  Новини краю
  Семенівщина спортивна
  Наш ексклюзив
  Новини звідусіль
  Інше
  Навколо нас
  Газета "Гарт" про наш край
  - БЛОГИ -
  Инфраструктура
  Блог голови Семенівської РДА.
  Економічний блог.
  Блог освіти району
  Блог юридичних служб.
  Семенівський районний центр зайнятості.
  Блог правоохоронців
  Прикордоння
  Блог усіх небайдужих
  Життя видатних людей
  Духовне виховання
  А чи знаєте Ви?
  Людям про людей
  Як це було ...
  З глибин серця...
  - ОГОЛОШЕННЯ -
  Автомобілі
  Бізнес, співпраця
  Побутові товари
  Для офісу
  Комп'ютеры
  Лісова промисловість
  Метали
  Нафта, газ, вугілля
  Продукти харчування
  Промислове обладнання
  Інші товари
  Зв'язок та телекомунікації
  Будівництво
  Послуги у різних сферах
  Різне
  Нерухомість
  Анонси подій
  Робота
  - ЦІКАВЕ -
  Фотоальбоми
  Транспорт
  Туристам
  Форум
  Зв'язок
  Відео  Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
  Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
  *** *** ***

  Щоб додати необхідна авторизація
  Облако фоток
  Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
  QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов
  Переглянути свіжі коментарі
  koljabuisson написал:
  Есть хорошие места для ставок на спорт, делать их приятно https://football-fun-live.com/reyting-bukmekerov/fonbetru/promokody и, придя туда, вы сможет

  alex85udalov написал:
  Хорошо, что на данный момент источники более объективные и информативные, поэтому получается купить ж/д билет куда грамотней и быстро. Сейчас 21 век н

  antonshapin80 написал:
  Я таких организаций не знаю, но когда искал себе машину, то промониторил достаточно много площадок, но все же нашел, где

  vvvaaannnooo999999 написал:
  Добрый день! искал насос в частный дом для скважины и нашёл хороший выбор и цены в магазине Santehmart https://santehm

  vvvaaannnooo999999 написал:
  https://santehmart.com.ua/nasosnoe-oborudovanie/glubinny-nasosy-dlya-skvazhin