Дитинство - незабутня й неповторна пора в житті людини. У кожного з нас, як говориться в одній романтичній сазі, є два береги - від одного людина відпливає, а до другого вона неодмінно має причалити. На цій довгій життєвій дорозі зустрічається чимало інших - берег віри, берег надії, берег юності, берег любові...
Але хоч би де не зупинилася людина, на яких би мінливих берегах-пристанищах не бувала, як їх назвав Максим Рильський "білих островах", їй завжди й неодмінно світитиме далеким вогником, оповитим щемним і солодким спогадом, найперший - Берег Дитинства.
Що є найсвятішим і найдорожчим, ніж знати свій берег, любити його, пам'ятати й пронести через усе життя?! Людина без нього стає забудькуватою, безпринципною, може переродитися й перетворитися на безбатченка-манкурта.
Ми живемо в нелегкий і тривожний час, коли нависла загроза миру на землі, коли кожен день ми чуємо невтішні новини: обстріли, руйнацію, загибель людей...Ми повинні захистити в першу чергу дитинство.
1 червня - День захисту дітей. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок у листопаді 1949 року. Через рік його відзначила 51 країна світу. Це свято було дуже популярним у колишньому Радянському Союзі, адже воно припадало на початок літніх канікул, коли діти відпочивали в різних таборах, на берегах річок, морів і озер.
Перший міжнародний день захисту дітей був проведений у 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя й здоров'я дітей одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Конвенція про права дитини була прийнята резолюцію 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами, в якій записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Цей особливий документ був ратифікований 193 країнами світу.
У нашій державі День захисту дітей установлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року й щорічно відзначається також 1 червня.
Цей день для дітвори особливий. Він ще раз нагадує всім дорослим, що вони повинні захищати дитинство. Для дітей проводяться різноманітні заходи, серед них, зокрема конкурси малюнків на асфальті, концерти, зустрічі з відомими людьми, туристичні поїздки по історичних місцях. Дорослі в цей день із особливим трепетом і ніжністю стараються довести малюкам просту істину: світ можна змінити, коли повіриш в казку, що в ньому більше радості й доброти, а справедливість завжди торжествує.
Свято дитинства має глибокий зміст, воно доводить про причетність кожного до землі, де народився, до кращих родових традицій, синівського обов'язку. Під незгасним Берегом Дитинства слід розуміти рідну домівку і коханий край, і мелодійну мову, і калину біля рідної хати, і те оточення, серед якого ти зріс, тих людей, які допомогли тобі стати на ноги й навчили добра, справедливості й милосердя.
Надія Курпас, м. Семенівка
фото - від наших блогерів
|