...Учитель! Слово ж яке!.. Учитель! Легко сказати!
В нашій країні, де вчиться кожна дитина, вчитель — це перша людина.
Майбутнє наших дітей, нашого народу — в руках учителя, в його золотім серці.
Треба б, побачивши його на вулиці, за п'ятдесят метрів
шапку скидати з поваги до нього.
Олександр Фадєєв
Шановні працівники та ветерани освітянської ниви!
Вітаємо всіх вас, хто завітає насіння добра і знань, щедроти і надій, із прекрасним осіннім святом – Днем працівників освіти.
Як багряна осінь обдаровує своїми багатствами, так і ви, учителі, даєте дітям неоціненні скарби людських якостей, які є такими важливими в житті.
Ваша праця – це запорука духовно-морального та інтелектуального зростання підростаючого покоління. Саме ви дбайливим і трепетним ставленням до вразливих дитячих характерів загартовуєте в них справжню людину. Сумлінно виконуючи всій професійний обов’язок, ви вчите нашу юнь пізнавати й опановувати нове і пам’ятати про те, якого ми роду.
Невтомною працею свого розуму і серця ви створюєте надійну основу для духовного, соціального та культурного розвитку особистості. Спільними діями всіх працівників освітньої сфери – вчителів, вихователів, викладачів – ми в повній мірі реалізовуємо нашу мету – забезпечуємо доступну та якісну освіту кожному громадянину, створюємо належні умови для самореалізації особистості.
Окремі слова вдячності за самовіддану працю вам, шановні сивочолі ветерани освітянської ниви! Ваші мудрість та жертовність педагога зберегли і примножили найкращі традиції галузі, возвеличили значення вчителя – провідника вічних вселюдських цінностей.
Хай слово вчителя буде завжди святим і чистим на землі, а засіяна невтомною працею освітянська нива щедро зарясніє сходами юних талантів, яскравих особистостей, які прославляться визначними перемогами та збагатять суспільство новими досягненнями.
Щиросердно вітаємо всіх працівників освіти із святом, зичимо міцного здоров’я, наснаги, добробуту, незгасної іскри та творчого неспокою. Хай вас і ваших учнів завжди об’єднує одна мета – зведення величного храму знань.
З повагою,
Адміністрація сайту "Семеновка - наш город"
До речі, День вчителя почали відзначати ще за часів Радянського Союзу, указ про це було видано 29 вересня 1965 року. Починаючи з 1980 року його святкували у першу неділю жовтня.
В Україні День працівників освіти згідно Указу Президента України від 11.09.1994 р. № 513/93 відзначається у першу неділю жовтня та носить назву «День працівників освіти».
Історичною передумовою для запровадження Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers), яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі. У результаті представниками ЮНЕСКО і Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів» (Recommendation concerning the Status of Teachers).
5 жовтня 1994 Всесвітній день учителя відзначався вперше, і з тих пір святкові заходи незмінно проходять 5 жовтня, хоча в деяких країнах це свято відзначається в дні близькі до 5 жовтня. Головне, щоб святкування не співпали з осінніми канікулами в північній півкулі і з весняними канікулами — у південній.
Незмінно в першу неділю жовтня День учителя відзначають в Азербайджані, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Латвії, та Україні.
У 2002 році пошта Канади випустила пам’ятну марку на честь Всесвітнього дня вчителя.
У Всесвітній день вчителя ООН пропонує батькам і всім громадянам на хвилину задуматися про те, як змінив їх життя хороший вчитель, пам’ять про якого вони зберегли.
|