9-го березня 2015 року виповнюється 201-ша річниця з дня народження видатного українського поета - Т. Г. Шевченка
Неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель відомий не лише в Україні, але й в усьому світі. Великий Кобзар піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.
«Він поет усього людства, − так сказала про Кобзаря відома англійська політична діячка Полін Бентлі
– Тарас Шевченко виходить за межі однієї країни. Його заклик до братерства й любові, до правди й
справедливості, а над усе – до волі, має всесвітнє значення». Підтвердженням цьому є той факт, що
твори поета видавалися за кордоном понад 300 разів і перекладені на 147 мов світу. Творчість Тараса
Шевченка стала джерелом для створення опер, балетів, кантат, сюїт тощо. Вдивовижу факт, що не існує аналога у світовому письменстві: на 240 Шевченкових поезій, які становлять його «Кобзар», композиторами складено понад 500 музичних творів. У світі зведено більше ніж 450 пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в США, Канаді, Італії, Аргентині, Франції.
З нагоди 201-ї річничі з дня народження великого Кобзаря у Семенівці 6 березня відбулось покладання квітів і вінків до погруддя Т.Г. Шевченка за участю голови Семенівського відділення «Чернігівського земляцтва» в м. Києві Є.М. Клименка, заступника голови Семенівського відділення «Чернігівського земляцтва» в м. Києві О.В. Нараєвського, скульптора, художника, члена спілки художників України І.Р. Липовки, очільників району, громадськості.
На території районного Будинку культури відбулися урочисточті.
Крім того, за підтримки та сприяння Семенівського відділення Чернігівського земляцтва в м. Києві, голова якого є Клименко Євген Миколайович, відбулося відкриття ІІ зали музею ім. Т. Г. Шевченка.
"Від імені всієї громади щиро дякуємо Євгену Миколайовичу, заступнику голови Семенівського відділення Чернігівського земляцтва Нараєвському Олександру, лауреатам національної премії ім. Т.Г.Шевченко Горлачу Леоніду, Печорному Петру, Нечепі Василю, Іванову Дмитру, заслуженому працівнику культури України Портянко Володимиру і нашим землякам, уродженцям с. Жадове художникам – скульпторам братам Липовка за допомогу, розуміння, підтримку в проведенні робіт по створенню єдиного музею такого типу на Чернігівщині" - відзначив голова райради В. Малкович.
|