«…під синьо-жовтим прапором свободи з’єднаєм весь великий нарід свій!»
Гімн українського націоналіста
«Що посієш, те й пожнеш», - казали ще наші славетні предки. Саме ця приказка якнайкраще описує освітній процес, коли ми готуємось до завтрашнього дня шляхом укладання певних знань, формування поглядів на речі та прививки загальнолюдських цінностей підростаючому поколінню.
Що собою являє вишкіл? Це інтенсивне формування певних умінь і навичок на короткому проміжку часу. Учасники такого роду заходів збагачуються новим для себе і в майбутньому можуть не тільки повноцінно це застосовувати на практиці, а й ділитися здобутим з іншими.
Формування постаті свідомого громадянина в майбутньому – одне з ключових завдань держави, особливо з урахуванням сьогоднішнього становища в країні. Саме з такою метою за ініціативи та підтримки декількох громадських об’єднань Чернігівщини було організовано Всеукраїнський військово-патріотичний вишкіл «Форпост-Північ: Пробудження Нації», де зібралися близько двохсот учнів-старшокласників та інструкторів, у тому числі й десять учнів Семенівщини.
Програма була насичена: основи тактики, топографії, володіння зброєю, саперної справи, рукопашного бою та тактичної медицини. Лекції з історії України періоду 1918-2018 рр.та вечірні гутірки біля вогнища, де учасників знайомили з героїчними постатями російсько-української війни, залишили слід не тільки в серцях дітей – небайдужими були й усі причетні дорослі. У якості своєрідного бонусу всі мали змогу спробувати себе в страйкболі та лазертагу, покататися на байдарках, випробувати себе на туристичній смузі перешкод та познайомитися з історією гетьманської резиденції – міста Батурин.
Своєрідним екзаменом для 9 роїв слугувала «Теренова гра». Діти мусили самостійно відпрацювати всі здобуті навички протягом вишколу на ряду етапів, де імітувалися певні бойові умови. Учасники дійства були в захваті, з упевненістю вам це кажу, як один із тих, хто водив загони замаскованих «солдатів» на Сейм відмивати від вугілля та попелу обличчя.
Перлинами були виступи українських артистів, які однозначно скрасили тижневе дозвілля. Ми мали змогу насолодитися виступом фронтмену гурту «Широкий лан», представників колективу «Колір ночі» та соліста відомого всім «Тінь сонця» - Сергія Василюка. Знайомі пісні зустрічали не просто оплесками – співав увесь табір без виключення.
Мені неодноразово доводилось чути скептиків, мовляв, навіщо воно потрібно дітям, або ж, що це «готовлять дітей, шоб відправить на восток». Тому спробую процитувати лектора з історії, на скільки точно це вийде в мене: «Ви всі закінчите школу, вступите до вищих навчальних закладів і оберете свій шлях: хтось вирішить стати програмістом, хтось захоче вчити дітей або ж лікувати хворих, хтось просто буде пекти добрий хліб. Але у випадку війни, ви мусите вміти захистити свій дім та близьких. Коли будь-який ворог буде знати, що з кожної домівки може вийти 2-3 здорових чоловіки, які знають, як поводити себе зі зброєю й уміють собі зарадити, ніхто й ніколи не посягне на нашу державу. Історія повторюється, тож сьогодні ми маємо враховувати помилки наших предків сто років тому і пам’ятати: хочеш миру – готуйся до війни.»
Я цілком згоден з його словами: чотири роки тому ніхто на сході не чекав таких подій, тож ми мусимо бути готовими до всього і, не приведи Господь, вміти стати на захист матерів, рідних осель та Батьківщини.
Тиждень пройшов дуже швидко, завдяки насиченій програмі. Усі притомилися від палаток та скучили за домівками, але розлучатися ніхто не хотів. Були сльози, обіцянки писати (дякуємо Богові за Інтернет та фейсбук), палкі обійми. Сподіваюсь, що вишкіл не був марним для дітей, і вони все-таки винесли потрібне. А ми, в свою чергу, спробуємо досвід організаторів зі зворотного боку відтворити на теренах нашої громади в майбутньому.
|