Автор Олексій ПРИЩЕПА, газета "Гарт"
Кажуть, що браконьєри йдуть на все, аби задовольнити жагу крові. Нещодавно вони це вкотре довели, застреливши на Семенівщині молодого червонокнижного лося.
Втім «трофеїв» (рогів і м'яса тварини) не забрали. Їх сполохав лісничий Костобобрівського лісництва ДП «Семенівський лісгосп» Микола Куксенко, який якраз здійснював обхід території. Ось що він розповів:
— Я йшов межею нашого і сусіднього, Володимирівського, лісництва (останнє відноситься до Новгород-Сіверського лісгоспу. — Авт.). Десь о пів на четверту почув вдалині постріл і побіг на звук, бо зрозумів, що це браконьєри. Річ у тім, що на тій ділянці полювання вже заборонено (ліцензія на полювання копитних діяла лише до Нового року). У рівчаку, що розділяє два лісництва, на снігу були сліди крові тварини, яку невідомі потягли на територію Володимирівського лісництва. Кинувся по слідах і десь метрів за 50 побачив тушу європейського лося. У нього було 3 поранення — у голову, хребет і черевну порожнину. По сохатому стріляли патроном «руська трійка». Він так називається, бо з одного патрона вилітають одразу три металеві кулі.
За словами лісничого, поряд із застреленим лосем були сліди 7-8 осіб.
— Браконьєри, видно, почули, що я наступаю їм на п’яти, кинули тушу і втекли. А ось лося дуже шкода. На вигляд йому було близько року, ще малий. Вага — десь кілограмів 120, не більше (дорослий може важити до 600 кілограмів. — Авт.).
І хоча ще в грудні 2017 року лося внесли в Червону книгу України, відстріл вимираючої популяції браконьєрами не припиняється.
— Зовсім недавно, десь із півроку тому, застрелили лося під Семенівкою, — додає Микола Олександрович.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 248 ККУ (незаконне полювання). Максимальне покарання — до 3 років обмеження волі. Хоча на розсуд судді браконьєри можуть обійтися і штрафом від 1700 до 3400 гривень. Це якщо їх взагалі впіймають.
|