У період новорічно різдвяних свят правоохоронці звертають увагу громадян на необхідність дотримання правил безпеки при поводженні з піротехнічними засобами. Перш за все, при купівлі піротехнічного виробу необхідно звернути увагу на упаковку, що має містити інформацію про способи безпечного поводження і застосування, і яка повинна бути не ушкоджена, перевірити термін придатності виробу, наявність інструкції щодо використання на українській чи російській мові, витребувати у продавця сертифікат якості. Крім того, слід пам’ятати, що не можна носити піротехнічні іграшки у кишенях, розбирати їх, бити, гнути чи трясти, використовувати у нетверезому стані чи передавати дітям у користування, тим більше не можна довіряти дитині самостійно використовувати піротехнічний виріб. Не слід використовувати їх у приміщеннях, біля відкритого вогню, будівель, дерев. Не можна зберігати піротехнічні засоби поблизу нагрівальних приладів. Перед їх безпосереднім використанням обов’язково слід прочитати інструкцію по застосуванню. Дотримання цих простих правил допоможе зберегти ваше здоров’я чи життя.
Інформуємо, що продаж побутових піротехнічних виробів на ринках забороняється. Піротехніку заборонено продавати або передавати особам, які не досягли відповідного віку: 12, 16 або 18 років у залежності від класу феєрверків.
Наостанку хочеться зазначити, що відповідно до чинного законодавства за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів передбачається адміністративна відповідальність за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3045 до 5220 гривень) з конфіскацією піротехнічних засобів, також юридичні та фізичні особи несуть відповідальність за статтями:
Ст. 159 (Порушення правил торгівлі на ринках). Відповідно до пункту 47 Правил торгівлі на ринках забороняється продавати вироби піротехнічні,побутові та вибухові засоби, за винятком спеціалізованих магазинів.
Ст. 160 (Торгівля з рук у невстановлених місцях). Відповідно до підпункту 7.1 Тимчасових правил обігу правил обігу в Україні побутових пиротехнічних виробів здійснюється через спеціалізовані підприємства торгівлі та спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів.
Ст. 164 (Порушення порядку заняття господарською діяльністю). Здійснення діяльності без державної реєстрації як суб»єкта підприємницької діяльності, що містить ознаки підприємницької, або здійснення без одержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
|