Розпочато досудове розслідування за фактом незаконного відведення земель під будівництво бази для мисливців
Прокуратурою Чернігівської області виявлено факт незаконного вибуття земель з лісового фонду і користування держлісгоспу.
За результати прокурорської перевірки встановлено, що посадові особи Борзнянської райдержадміністрації незаконно вилучили земельні ділянки лісового фонду площею понад 4 га та вартістю майже 1 млн грн з постійного користування ДП «Борзнянське лісове господарство». У подальшому розпорядженнями райдержадміністрації цільове призначення цих земель було незаконно змінено, а самі землі передані під забудову комерційній структурі.
Окрім того, прокуратура виявила факт підробки документів посадовцями Борзнянської райдержадміністрації, відділу Держземагентства в районі та ДП «Борзнянське лісове господарство», внаслідок чого приватному підприємству вдалось уникнути сплати до бюджету близько 200 тис грн відшкодування втрат лісогосподарського виробництва.
Наразі ділянку забудовано апартаментами для VIP-мисливців. Фактичними користувачами цієї території називають високопосадовців колишньої влади.
За вказаними фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Триває досудове розслідування.
Колишні колгоспні двори мають бути повернуті в державну власність
Проблемним питанням діяльності у сфері земельних відносин є забезпечення законності при використанні земель під господарськими дворами колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.
Значна кількість цих земель використовується суб’єктами господарювання, які придбали об’єкти нерухомості, безоплатно.
Колізія законодавства створює передумови порушення державних інтересів у вигляді ненадходження коштів до місцевих бюджетів, що окремими підприємцями використовується у корисливих цілях.
З метою недопущення вказаних фактів та наповнення бюджетів всіх рівнів органами прокуратури вживаються заходи представницького характеру до скасування виданих раніше державних актів на право колективної власності на землю та повернення їх у державну власність.
Таку позицію підтримано господарським судом області у справі за позовом прокурора Бобровицького району. За рішенням суду державний акт на право колективної власності на землю скасовано, чим у державну власність повернуто близько 2 тис. га вартістю 5 млн. грн.
Найближчими днями суд розглядатиме позови прокуратури відносно ще 4 тис. га цих земель вартістю 37 млн. грн.
Державним обвинуваченням доведено вину міського голови в одержанні неправомірної вигоди
Державним обвинуваченням доведено в суді вину міського голови одного з районних центрів області в одержанні неправомірної вигоди. Грошові кошти в сумі 18 тис. грн. ним взято за сприяння у прийнятті виконкомом міської ради рішення про визначення місця розташування тимчасового майданчика для роздільного сортування твердих побутових відходів на території полігону твердих побутових відходів.
Вироком місцевого суду від 8 серпня посадовця визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище). Призначене судом покарання — 2 роки позбавлення волі з позбавленням на 1 рік права займати посади, пов’язані зі здійсненням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій, та з іспитовим строком в 1 рік; позбавлення 7 рангу посадової особи місцевого самоврядування.
У зв’язку з м’якістю призначеного покарання прокуратурою області готується апеляційна скарга.
«Люди мають бачити, що держава їх захищає»
У прокуратурі Чернігівської області 08/08/2014 відбулось засідання колегії, присвячене підведенню підсумків роботи органів прокуратури області у 1 півріччі 2014 року, заходам, спрямованим на підвищення ефективності їх діяльності та основним завданням на наступний період.
Головував на засіданні колегії прокурор Чернігівської області Володимир Стеценко.
Окрім прокурорів, на зібранні був присутнім і виступив голова Консультативної ради при прокуратурі області, голова правління громадської організації «Чернігівський центр Прав Людини» Олександр Підгорний.
У своїй доповіді прокурор області дав оцінку роботі підлеглих і поставив основні завдання. Серед цих завдань — протидія корупції, в тому числі викорінення її у власних лавах; відновлення довіри людей до органів прокуратури; боротьба з розкраданням державних коштів та застосування прокурорських повноважень для їх повернення; посилення захисту конституційних прав і свобод громадян; підвищення ефективності координації роботи правоохоронних органів для протидії злочинності, та інші.
Він, зокрема, сказав:
— Головним ворогом нашої держави у внутрішній сфері є корупція, насамперед серед високопосадовців. Представниками колишньої влади було впроваджено численні схеми розкрадань, у тому числі бюджетних коштів, організовано так звані фінансові площадки та податкові ями. Сьогодні люди вимагають широкомасштабної і нещадної боротьби з цим негативним явищем. Робота правоохоронних органів регіону у цій сфері дещо активізувалася. Майже утричі більше виявлено кримінальних корупційних правопорушень, половина з них тяжкі та особливо тяжкі. Водночас, поки що на місцях більшість корупціонерів і хабарників силу закону та невідворотність покарання ще не відчула. Більше того, вже деякі новопризначені спритники намагаються відновити функціонування старих злочинних схем. Ми маємо нещадно це викорінювати.
Подальша робота колегії була присвячена недолікам в організації прокурорсько-слідчої діяльності та шляхам їх усунення.
Підводячи підсумки, Володимир Стеценко ще раз наголосив на тому, що складна ситуація в країні вимагає від прокурорів результативної роботи. «Люди мають бачити, що держава їх захищає», — підкреслив він.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
|