Медаль «За врятоване життя» із рук Президента
...отримав у День Національної поліції, 4 липня, наш земляк – 22-річний Андрій Ахременко, який зараз працює оперативником у столиці. Гордитися ним можуть одразу два райони, адже народився Андрій у Костобоброві Семенівського, а згодом переїхав до Новгорода-Сіверського.
– Ризикуючи власним життям, Андрій виніс із палаючої київської квартири п’ятьох дітей. Із великою приємністю я підписав Указ про відзначення цього сміливого юнака державною нагородою, – прокоментував подію Петро Порошенко. Сам же рятівник запевняє: нічого надзвичайного не зробив – просто виконав свій обов’язок.
Сталася НП близько 20-ї 7 лютого цього року в одній із багатоповерхівок на вулиці Бальзака.
– Я саме був на роботі, вийшов на кілька хвилин у магазин, а коли повертався, побачив, що біля сусіднього будинку скупчилися люди, – згадує Андрій. – Поглянув, як і вони, вгору – з вікон четвертого поверху валив густий чорний дим. Я зателефонував колегам, та вони вже і самі бігли до того будинку – їм передзвонили рятувальники. І тут у натовпі хтось обмовився, що у квартирі на п’ятому поверсі залишилися діти. Мовляв, хлопчик виходив на балкон і кликав на допомогу. Я кинувся в під’їзд. Усередині висів той же чорний ядучий дим. Нічого не було видно, нічим було дихати. Я затулив рота шапкою і навпомацки почав підніматися. Добре, що живу у схожому будинку, то ще хоч якось орієнтувався, де мають бути вхідні двері. Стукав у всі квартири, періодично виходячи на балкони на поверхах, щоб вдихнути свіжого повітря. І нарешті натрапив на потрібну – через задимлення із приміщення не могла вибратися мама з п’ятьма дітками. Найменшій дівчинці, як потім з’ясувалося, було всього близько року.
– Запах диму у квартирі ми почули близько п’ятої вечора, – розповідала тоді журналістам багатодітна мама Таміла Муравська. – Чоловік був ще на роботі, тож я обдивилася розетки і дроти, але нічого підозрілого не побачила. Коли ж найстарший син відчинив двері у під’їзд, звідти повалив дим. Лише згодом ми зрозуміли, що пожежа сталася у квартирі поверхом нижче.
Не довго думаючи, Андрій наказав усім прикрити обличчя ковдрами або одягом, накинув ковдру на двох менших хлопців (два і три роки), підхопив їх на руки і кинувся униз. На другому поверсі зіткнувся з колегою – Сергієм Святнюком, який також намагався пробратися в задимлену квартиру, передав йому дітей і повернувся назад. Вивів іще двох хлопців (8 та 14 років) і маму з маленькою донечкою на руках.
– Ніхто з дітей, слава Богу, не постраждав. Усе тривало не більш ніж десять хвилин, але вони здалися вічністю, – каже Таміла Муравська. – Ви навіть не уявляєте, як я вдячна нашим поліцейським-рятівникам!
У рідних районах вчинку Андрія не дивуються.
– Він завжди мріяв допомагати людям. І, незважаючи на життєві обставини, вперто йшов уперед до своєї мети, – кажуть люди.
А життя Андрія, і правда, не балувало... У 8,5 року він залишився сиротою – за один рік не стало і мами, і бабусі. Костобобрівського хлопчика відправили до Новгород-Сіверської гімназії №1 імені К. Ушинського (тоді вона була інтернатом). Лише наприкінці навчання Андрієві посміхнулася доля: в нього з’явилися прийомні батьки – Володимир та Валентина Бурда з того ж Новгорода-Сіверського.
– Вони мене завжди підтримували, – каже хлопець. – Зараз я залюбки приїжджаю до них вихідними і на свята. У принципі, я був не проти повернутися до Новгорода-Сіверського і працювати поліцейським там, проте вирішив, що у столиці як-не-як більше перспектив.
Після хепі-енду на Бальзака начальник ГУНП міста Києва Андрій Крищенко одразу ж підготував подання на відзначення Андрія Ахременка державною нагородою «За врятоване життя». Окрім того, хлопцеві достроково присвоїли звання старшого лейтенанта.
– Звісно, це дуже приємно. Я ж пропрацював усього півроку – 3 березня 2017-го тільки закінчив Харківський університет внутрішніх справ. І одразу таке... Проте впевнений, що кожен і з тих хлопців, з якими я працюю, вчинив би на моєму місці так само.
Катерина ДРОЗДОВА.
Фото із сайту ГУНП України
|