Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил як треба купатися на Водохреща немає. Але, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.
При цьому віруючий хреститься і вимовляє: “В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!”. На водоймах заздалегідь робиться ополонка – йордань – як правило, у формі хреста.
Для багатьох мешканців Семенівщини купання на Водохреща вже стало багаторічною традицією. Один з тих, хто 11 років дотримується цієї традиції - добре нам усім відомий Денис Буданов, тренер з хортингу. Більш того, до цієї традиції він залучив юних спортсменів Семенівщини - вихованців відділення хортингу Семенівської ДЮСШ та гуртківців БТДтаЮ.
"Вперше я купалась на Водохреща декілька років тому, довго не наважувалась, бо ще була мала та й якось батьки були скептично налаштовані. І ось усі знову почали готуватись до зимового купання, того року я не могла дозволити собі пропустити таку подію," - розповідає Марина Меднікова (чемпіон України з хортингу, яка тренується у Семенівській ДЮСШ під керівництвом Дениса Буданова), - "На диво, маму довго вмовляти не довелось і я разом з вихованцями нашого спортивного клубу вперше пірнула в ополонку.
Я була просто в захваті від свого першого занурення в крижану воду, тому продовжила цю традицію. Після купання мене переповнюють емоції, такий приплив адреналіу, певно й роблю я це заради нових відчуттів, це ж так неймовірно, коли твоє серце так калатає, що ладне вискочити з грудей.
Емоції, отримані під час зимового купання, ти не забудеш ніколи!"
|