Уже стало гарною традицією щороку до Дня захисту дітей (1 червня) проводити екскурсії - подорожі до чарівних та неповторних місць багатої на скарби минувшини та сьогодення Чернігівської землі. Цей рік не став винятком.
31 травня для дітей-сиріт та дітей учасників АТО було організовано екскурсію до Менського зоологічного парку.
Під час відвідин зоопарку діти отримали змогу: зробити селфі з левом, посміятися з бабуїна, привітатися з какаду. Велике здивування в дітей викликали чудернацькі, волохаті тваринки з невідомою раніше назвою - капібара. Багато часу юні гості зоопарку провели біля вольєру з оленем, який прямо таки "загіпнотизував" їх своїми великими і розкішними рогами.
Дзвінкий сміх лунав біля огорожі з довгошиїми ламами та смугастою зеброю, а в тераріумі панував спокій і страхітливе захоплення викликане великою кількістю рептилій.
Прогулянка зоопарком промайнула як одна неповторна мить, залишивши по собі приємні емоції та незабутні спогади. Після екскурсії учні вже почали думати, що на цьому їхня поїздка закінчилась, тому новина про те, що ще відвідаємо монастир виявилась справжнім сюрпризом. Але спочатку ми рушили до лісу... Його стежка привела нас до 800 літнього красеня-гіганта, старезного дуба, він "привітав" дітлахів шелестом листя зі своєї колосальної крони. Учні з радістю почали фотографуватися біля титана природи та загадували бажання обхоплюючи товстелезний стовбур.
Далі наш маршрут пролягав до одного із найбільших чоловічих храмів України доби Російської імперії - Свято-Миколаївського Пустинно-Рихлівського монастиря. На жаль, після приходу до влади більшовиків його було закрито, а будівлі майже повністю знищено (розібрано на будівництво дороги). На сьогодні чоловіків-монахів у монастирі немає. Намісником монастиря є архімандрит Єлисей, який опікується його територією. У цій справі йому допомагають монахині, одна з яких гостинно нас зустріла, пригостила дітей солодощами та повідала їм цікаву історію створення та існування монастиря. Найбільше із її розповіді запам'яталася легенда про заснування монашої обителі.
За переказами, одному з місцевих мешканців, пасічнику, з'явилася на клені ікона Святителя Миколая. Він забрав її додому, проте на ранок вона знову з'явилась на тому ж дереві. Так повторювалося декілька разів, перш ніж чоловік зрозумів, що таким чином Святитель указує закласти на цьому місці дзвіницю, що й було згодом зроблено.
Завершилася наша екскурсія фотографією біля дуба, який знаходиться поряд із монастирем. Колись у нього потрапила блискавка та випалила серцевину велетня. Ходить легенда, що один із монахів прожив три роки в тій ущелині.
Дуже приємно коли знаходиться людина, яка безкорисливо допомагає іншим. Саме завдяки безпосередній підтримці депутата Чернігівської обласної ради Селянського Володимира Миколайовича і відбулась екскурсія до зоопарку в м. Мена та чоловічого монастиря в с. Рихли.
Іван Курпас, м. Семенівка
фото автора
|