Останнім часом на шпальтах нашого сайту у різних рубриках збільшилася кількість публікацій історичного плану. Дійсно, Семенівщина має козацьке коріння, славетну історію, видатні постаті, біографії яких золотими літерами вписані в історію як нашого краю, так і нашої держави.
Цього разу публікація присвячена семенівцям, які представляли рідний край у спорті, зокрема, мова піде про футбол. Сьогодні футбол Семенівщини на обласній арені представляє ФК «Ревна», за успіхами якої ми (адміністрація сайту) уважно слідкуємо і намагаємося висвітлювати практично усі її виступи.
Більш того, за ініціативи адміністрації офіційної сторінки ФК «Ревна» та адміністрації нашого сайту вдалося зібрати деяку статистику виступів семенівської команди за 25(!) років, починаючи з 1990 року (цю статистику можна переглянути за цими посиланнями: виступи у першій лізі - https://vk.com/topic-3696881_32354667, виступи у вищій лізі - https://vk.com/topic-3696881_32344080 ). Слід відзначити, що ФК "Ревна" неодноразово ставала чемпіоном серед команд першого дивізіону нашого регіону, а також срібним та бронзовим призером!
На фото - ФК "Ревна", 2004 рік. ФК "Ревна" (Семенівка), 2004 рік. Того року семенівський футбольний клуб виступав у північній зоні першої ліги Чернігівської області серед аматорських команд. За результатами турніру команда виборола друге місце!.
На цьому роботи щодо футбольної статистики не закінчуються, а навпаки – планується розширити і опублікувати рахунки матчів та додати результати виступів у Кубку області.
А нещодавно з нами поділився унікальними світлинами наш земляк Ігор Скриннік, інтерв’ю з яким не так давно було опубліковано на сайті (semenovka.at.ua).
Цю світлину зроблено у 1983 році (!), на ній команда «Юність».
Нижній ряд зліва: Дмитро Островерхов, Віталій Асмаковський, Віктор Білоус, Валерій Лазеба, Сергій Колбасніков, Олег Ситнік. Верхній ряд: Сергій Волосянко, Ігор Скриннік, Євген Лантух, Олег Скриннік, Сергій Єрмоленко. Тренер - Микола Олександрович Макаревич
А ця світлина – 1984 рік, команда «Рубін».
Нижній ряд зліва: Євген Лантух, Віктор Пусь, Юрій Костюченко, Валерій Лазеба, Олег Скриннік, Ігор Ржа. Другий ряд: Сергій Колбасніков, Ігор Скриннік, Валерій Селезненко, Юрій Товстиженко, Анатолій Нашиван, Олег Ситнік, Валентин Охонько. Тренер - Микола Олександрович Макаревич
Напевне, багато хто з наших читачів знайомі особисто з вищезазначеними гравцями, леякі навіть є постійними читачами нашого сайту. Усі без винятку із теплотою під час перегляду світлин згадають часи виступів футбольних колективів «Юність» та «Рубін» із Семенівки.
А ще повідомимо вам, шановні читачі, що представники Семенівщини є і у великому футболі !
Наприклад, Шморгун Андрій Олександрович - старший лікар першої команди "Динамо" (Київ).
Народився 12 січня 1974 року в с. Радомка Семенівського району Чернігівської області.
Має вищу освіту, закінчив Київський медичний інститут ім. академіка Богомольця, лікарський факультет (2002 р).
Працював у невідкладній допомозі Дніпровського району (1996-2002), Інституті хірургії і трансплантології ім. Шалімова (2002-2004)
У ФК "Динамо" (Київ) - з 2003 року. Працював у Академії ДЮФШ ім. Лобановського (2003-2004), у дублюючому складі (2005-2006), а з 2007 року - старший лікар першої команди київського "Динамо".
"Медицина всюди однакова. Просто у нашій сфері треба миттєво ставити діагноз, це дуже важко. Наразі з професійними навичками, необхідно знати специфіку виду спорту" - відзначив Андрій Олександрович у одному із своїх інтерв'ю.
На фото – Шморгун А. О. з Денисом Гармашем, одним з провідних гравців ФК «Динамо» (Киів) та національної збірної.
Корені з Семенівщини має і Андрій Воробей - український футболіст, що з 1997 по 2007 рік грав за основний склад донецького «Шахтаря».
За цей час став чемпіоном України 2002, 2005 та 2006 років, срібним призером чемпіонатів України 1999, 2000 та 2001 років, а також володарем Кубка України 2001 і 2002 та Суперкубка України 2005.
Крім того, в сезоні 2000/01 став найкращим бомбардиром чемпіонату України з 21 голом та кубку України (6 голів).
Після того ще два сезони поспіль Андрій з 5 м'ячами ставав кращим бомбардиром національного кубку. Всього за «гірників» провів в усіх турнірах 319 матчів і забив 114 голів, завдяки чому став членом Клубу бомбардирів Олега Блохіна.
За інформацією Ю. Ніщимного (с. Жадове), яка була надрукована свого часу у «районці», батько Андрія, Олексій Кузьмич, народився й виріс у с. Жадове Семенівського району. У шкільні роки любив пограти у футбол, мав гарну техніку володіння м'ячем (із слів земляків).
До 9 класу Андрій постійно приїздив у Жадове в гості до бабусі Анастасії Романівни, де грав у футбол із своїми однолітками.
Отже, шановні читачі, щиро сподіваємося, що дана підбірка вам сподобалася і чекаємо на ваші відгуки.
Наостанок ще відзначимо, що за чутками воротар московського «ЦСКА» Ігор Акінфєєв також має корені з Семенівського краю, зокрема із с. Галаганівка Семенівського району, але наразі документального підтвердження у нас немає. Тож якщо хтось має підтверджену інформацію – просимо поділитися нею.
При підготовці матеріалу була використана інформація з офіційної сторінки ФК "Ревна"
-----------------------------
Читайте також:
ЯК ОДЕСЬКИЙ "ЧОРНОМОРЕЦЬ" У СЕМЕНІВЦІ ГРАВ ЧВЕРТЬ ВІКУ ТОМУ
|