Бійся байдужих! Це за їхньої
мовчазної згоди коїться все зло на землі!
Юліус Фучик, чеський публіцист.
Пам’ять — категорія моральна. Глибоко моральна. Недарма кажуть: той, хто не пам’ятає свого минулого, не гідний свого майбутнього.
Протягом 18-21 лютого по всій Україні проводяться заходи по вшануванню памяті Героів Небесної сотні які загинули, відстоюючи свободу України на Майдані три роки тому. Всюди запалюють свічки, покладають квіти до пам’ятної дошки, линає жалобна пісня «Пливе кача». Всюди, але не в Семенівському районі...
Хочу розповісти про те, що мене болісно вразило у ці дні, і як місцева влада «вшановує» світлу пам’ять Героїв Майдану, а також інших полеглих у триваючій боротьбі українців за незалежність.
Переглядаючи план заходів у нашому районі на лютий була дуже здивована тим, що немає ні одного заходу, присвяченого вшануванню пам’яті Героїв Небесної сотні (крім проведення патріотичної години працівниками музею для учнів 8 класу в ЗОШ №1).
За ініціативою Семенівської районної партійної організації ВО «Свобода» 21 лютого була проведена поминальна паніхіда о.Максимом в Храмі Преподобного Василя Великого і заздалегідь подія була анансована. На паніхіду зявились небайдужі, але жодного представника місцевої влади НЕ БУЛО!!!!! І це не зважаючі на те, що Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» передбачено, зокрема, пунктом 4: «Обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечувати у День Героїв Небесної Сотні, День Незалежності України, День Гідності та Свободи, День Соборності України покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні». (Акцентую: для вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні Президент конкретно означив найважливіші загальнодержавні свята.) І далі: «Здійснити в установленому порядку заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, зокрема, шляхом установлення пам’ятних знаків, меморіальних дошок, відповідного найменування (перейменування) площ, вулиць у населених пунктах України тощо, присвоєння в установленому порядку імен загиблих учасників Революції Гідності навчальним закладам, заснування премій та стипендій».
Я вже не акцентую увагу на тому, що меморіальної дошки або пам’ятного знаку взагалі немає, але щоб зовсім проігнорувати вшанування памяті за загиблими...
У християнства є висока за своєю символікою традиція — великомучеників за віру возвеличувати у ранг святих. Щоб пам’ятали! Щоб не забули їхній подвиг! Щоб мали за приклад для наслідування! Я не закликаю введення загиблих у сонм святих. Але пам’ятати та вшановувати подвиги українців ми зобов’язані.
Уявіть собі - наш Семенівський район став єдиним районним центром на Чернігівщині, де так бездушно-байдуже поставилися до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та інших полеглих у триваючій боротьбі українців за незалежність, у т.ч. й очільники району.
Оце вже справді ганьба неабияка!!! Чи є у нас майбутнє??
Голова Семенівської р/п організації ВО «Свобода»
Олена Добровольська
|