Усім відомо, що школа виховує, прививає любов до Батьківщини, рідного краю, мови. Дійсно, школа завжди залишається центром виховання в маленькій людині майбутнього громадянина дзеркальної чистоти, високої духовності, доброти і чуйності, радості пізнання, доброзичливості й людяності.
Бути людиною... Згадуючи своє дитинство, спостерігаючи за дітьми протягом багатьох років, доводилось не раз чути, коли маленькі діти, граючись, говорять один одному: "Будь людиною!". Отже, бути людиною, причому справжньою людиною, означає бути найкращим.
Добре було б, коли поряд було б тільки те, до чого і до кого ми повинні прагнути, рівнятись. Але життя є життя. Особливо в сучасний період, коли життя є досить важким для батьків, дітей. В житті все інакше.
Важко працювати вчителю. А ми ж формуємо майбутнє України, виховуємо людей, до чиїх рук потрапить держава в наступні роки. Тому вчитель, справжній учитель, який у школу прийшов за покликом серця, залишається учителем і сьогодні, коли школа переживає труднощі, працює з дітьми, виховує їх, вміло підходить до реалізації принципу гуманізації навчально-виховного процесу.
Під такими гаслами у школах району проходять різноманітні заходи. Кілька слів про ці заходи у даному матеріалі.
День рідної мови у школах
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний День рідної мови. Це свято було проголошено на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. Дане свято відзначають носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані на планеті. «Усі найголовніші іноземні мови можна вивчити за шість років, але для вивчення своєї недостатньо цілого життя» Вольтер
В цей день у Семенівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 було проведено ряд позакласних заходів, на яких учні одержували нові знання з мови, вдосконалювали вміння та навички, підвищували мовну культуру. Цікавою та змістовною стала година спілкування у 5 класі «Дзвенить струмочком мова рідна». Учні 10 класу здійснили мандрівку «Країною Синонімією». У 8 класі відбувся філологічний брейн-ринг «Знай і люби українську мову», під час якого діти стали активними учасниками мовних та літературних конкурсів. В 11 класі був проведений захист проекту «Рідна мова моя», також учні писали диктант. Цікавими та змістовними були презентації "Мово українська, мово солов’їна!", "21 лютого - Міжнародний День рідної мови". Представляючи усний журнал «Історія української мови», учні 8 та 10 класу показали дуже гарні знання з предмета.
Аналогічні заходи відбулися й у Машівській ЗОШ.
Під час заходу діти розповідали вірші, приказки і прислів’я, чарівні слова, звертання та привітання, брали активну участь у вікторині «З якої казки?», у конкурсі «Юні мовознавці».
Крім того, у Машівській ЗОШ провели захід "Молюсь за тебе, Україна".
Чорнорізька ЗОШ.
Патріотами не народжуються - патріотами стають. У душі кожної людини є зерно патріотизму, протягом життя воно росте, розвивається, міцнішає, приносить плоди або засихає, так і не пустивши паростків. Щоб цього не сталося, за ним потрібно доглядати, щедро поливаючи любов'ю та турботою, знаннями про історію своєї країни.
Поняття патріотизм багатогранне за своєю природою, воно включає в себе любов до рідної землі, краю, в якому живеш, мови, традицій та звичаїв, а також повагу до людей, які поклали своє життя на вівтар служіння рідній Батьківщині. Герої Небесної сотні повстали проти насилля, несправедливості, брутального ставлення до своєї країни, їх подвиг горить смолоскипом у віках, освітлюючи шлях майбутнім патріотам, наділяє їх силою та впевненістю у власних переконаннях.
Саме темі патріотизму був присвячений відкритий виховний захід у Чорнорізькій ЗОШ І-ІІ ступенів, який організувала вчитель початкових класів Мисник Лариса Анатоліївна. У ньому брали участь учні-початківці. У ролі ведучих - діти із середньої ланки. Програма була наповнена патріотизмом. Вихованці Лариси Анатоліївни кружляли з рушниками, танцювали зі стрічками, синьо-жовтими кульками, за народною традицією гостям вручили коровай. Під супровід пісні "Пливе кача" учні вшанували пам'ять героїв Небесної сотні, декламували вірші та поклали до куточку-скорботи квіти.
Маленькі чорноріжці продемонстрували, що в їхніх серцях росте зерно патріотизму, а вчителі його плекають.
|