Нещодавно наш сайт святкував свій восьмий день народження. Вісім років... Багато це чи мало? Вирішувати читачам. З нагоди маленького свята хочу розповісти про людину, яка щодня піклується про життєдіяльність сайту. Це наш уродженець, випускник 1991 року Семенівської гімназії № 2 (на той час СШ № 2 ім. Воровського) Олександр Шабалін. Людина - інноватор, генератор ідей, невтомний трудівник, учитель, наставник, друг, порадник, можна ще довго перелічувати безліч чеснот, що притаманні йому.
Народився у звичайній семенівській родині. Батько працював у професійній пожежній частині, мати - у лікарні. У 1991 році закінчив школу, у 1996-му закінчив фізико-математичний факультет ЧНПУ ім. Шевченка за спеціальністю фізика, математика, інформатика та обчислювальна техніка.
Після ВНЗ рік працював у Костобобрівській СШ. Потім нетривалий час - у Семенівській податковій адміністрації - 1997 рік (на той момент установа мала таку назву, - прим. автора). Того ж року після скорочення був прийнятий на роботу електромонтером до Семенівського району електричних мереж, у тому ж році став тут інженером.
У 2000 році переїхав до м. Чернігова у зв'язку з переводом на роботу до ПАТ "Чернігівобленерго". У 2002 році закінчив другий ВНЗ - Чернігівський державний технологічний університет. У 2002 році одружився. Виховує сина. На даний момент очолює кол-центр ПАТ "Чернігівобленерго".
І хоча вже 17 років Олександр не живе у Семенівці, все одно щодня піклується про маленьку батьківщину, чим вона живе та дихає. Цікавиться подіями, які відбуваються у рідному краї. Тож завдяки його щоденному пильнуванню, про події в рідному місті дізнаються люди з усіх куточків світу, а Семенівщина "світиться" на всесвітньому рівні.
*** *** ***
- За яких обставин Ви почали працювати над сайтом?
За сайтом почав спостерігати з моменту його створення. А заснував сайт у 2009 році мій давній приятель Віталій Єрмоленко. Кілька років на сайті тривало бурхливе життя переважно на його форумах. Звідки можна було дізнатися про новини у рідному містечку та про те, чим воно живе. Потім поступово активність почала згасати, відвідувачів ставало все менше й менше. Дивлячись та це, зв'язався з Віталієм, після чого ми спробували реанімувати веб-ресурс. Що з цього вийшло - вирішувати читачам.
- З чого усе починалося?
Починаючи працювати над сайтом я вже мав деякий досвід роботи на подібних платформах, мав певні навички програмування (відбиток професії). Ми з Віталієм вирішили дещо змінити у структурі й зробити "Блоги", розділ "Туристам". Звичайно ж найбільш популярним став розділ "Новини", але й окрім них, якщо уважно подивитися на меню, можна знайти багато цікавого. Поступово на матеріали сайту стали звертати увагу інші видання, після чого приплив читачів суттєво збільшився. Неабияка роль у цьому - соціальні мережі, через які розміщуються матеріали. Тож щира подяка Адмінам семенівських спільнот у соціальних мережах. Крім того, створені спільноти "Семенівське земляцтво" у соціальних ВК та ФБ, через які підписники можуть дізнаватися про свіжі матеріали сайту (анонси та заголовки автоматично публікуються на "стінах" цих спільнот).
Є й певні перспективи - кардинальна зміна дизайну і т.п., але на даний момент це потребує певного часу та деяких фінансових витрат. Скептики можуть сказати, що це комерційний проект, що Адміни сайту своєю "творчістю" заробляють гроші. Насправді це далеко не так, але переконувати когось у зворотньому або у чомусь виправдовуватися не бачу жодної підстави.
Звичайно, все задумане реалізувалося б набагато швидше при співпраці із зацікавленими людьми, які б розміщували свою рекламу на сайті, або мали б бажання друкувати оголошення на головній сторінці сайту. У будь-якому разі, якщо у когось є пропозиції - можна писати сюди http://semenovka.at.ua/index/0-3
- Як встигаєте наповнювати сайт?
Питання з наповненням сайту матеріалами виникали тільки у перші місяці після реконструкції сайту. На даний момент є багато людей, які зацікавлені у розвитку сайту, саме завдяки їхнім старанням тут практично щодня з'являється щось нове. Все це робиться на альтруїстичних засадах, від душі. А ще варто зазначити, що обмежень по розміщенню матеріалів на веб-ресурсі, окрім етичних, нема, і кожен може пропонувати щось своє цікаве - від новин до об'яв, включаючи й медіаматеріали. Більш того, на це не треба витрачати кошти, на відміну від друкованих періодичних видань, де кожен квадратний сантиметр об'яви має певну ціну.
- Які позиції зараз займає сайт Семенівки?
Можна багато говорити про показники, які характеризують сайт (тИЦ, pr, rank та ін.), але найпростіше ввести у пошуковій системі, наприклад Гугл, пошуковий запит "семенівка інформація" - позиція, на якій буде сайт "Семенівка-наше місто!" й буде відповіддю на запитання )) (а це завжди перша! позиція).
- На сайті досить насичені лівий та правий сайдбари (радіо, погода, календар, хмарки фото та тегів, телепрограма тощо). У блоці "Статистика" лівого сайдбару є глобус, який обертається, а на ньому показані державні флаги різних країн. Що це означає?
Widget Revolver Maps – це інтерактивний віджет, який у режимі реального часу показує, з якої саме точки земної кулі прийшов відвідувач на сайт. Досить простий в установці та не потребує багато ресурсів. Під час реконструкції у 2013 році ми з Віталієм намагалися зрозуміти, звідки приходять відвідувачі на сайт (цільова аудиторія), тому й розмістили ряд подібних віджетів та лічильників.
- Що порадите іншим колегам з Інтернет - мережі?
Насамперед - доводити будь-яку справу до логічного завершення.
А читачам бажаю більше яскравих і барвистих моментів, взаємної любові, щастя і добра. Крім того, хотілося б закликати не бути байдужими до того, що нас оточує.
------
Р.S. Спілкування з Олександром протягом досить тривалого часу, сформувало певну думку про нього, як особистість. Це людина з титанічною витримкою, мудрістю та розсудливістю, якій би позаздрили навіть тибетські монахи. Про нього можна сказати словами Алішер Навої «Имеющие терпение способны создавать шёлк из листьев и мёд из розовых лепестков».
Олена Кресс,
м. Семенівка
|