Напевне, усі читачі помітили, що останнім часом про Семенівку все частіше й частіше говорять журналісти в періодичних виданнях ЗМІ та показують на телебаченні. Та й не дивно, оскільки новин різного плану на Семенівщині вистачає! Позитив у тому, що молодь Семенівщини – на висоті, і її роль далеко не остання в тому, що наш край помічають.
Минулого року ми організували на території Семенівки рок-фестиваль «Сівер-край фест 2015». Поклавши руку на серце, не можу сказати, що він пройшов гладко, оскільки було обмаль часу на підготовчі роботи. Крім того, не зовсім виправдалися очікування й щодо відвідуваності цього заходу. Зрозуміло, що за квиток на рок-фестиваль треба було викласти певні кошти (50 грн.), але іншого виходу не було, оскільки необхідно покрити витрати на облаштування майданчика, підвіз музикантів тощо.
Хотілося б організувати подібний фестиваль і у поточному році. Звичайно ж хочеться зробити так, щоб не «наступити на граблі», і щоб цього року фестиваль був проведений краще минулорічного.
Нажаль, на даному етапі підготовки, наш оргкомітет знову ж таки наштовхується на ряд проблем, зокрема:
- є попередня домовленість з певними виконавцями про виступ на фестивалі цього року - це певні витрати на підвіз музикантів, організацію їх розміщення, тощо;
- є перспектива зібрати набагато більшу аудиторію, ніж у минулому році, але треба провести більш потужну рекламну кампанію – знову витрати;
- минулого року із звукопідсилювальним обладнанням допомагала Корюківська фабрика технічних паперів за сприяння народного депутата Анатолія Євлахова та його помічника на Семенівщині. Чи можна розраховувати на його допомогу в цьому році, поки ще невідомо ;
- є думки з приводу облаштування сцени – знову ж таки витрати.
Звичайно ж пересічний читач може сказати, що треба залучати до цього процесу відділ культури і туризму Семенівської РДА – і він буде правий на всі 100%. Дійсно, місяці три підряд (!) було спілкування з нещодавно призначеним очільником даного підрозділу - Сергієм Висоцьким, але жодної конкретної відповіді та гарантій про допомогу в вирішенні поставлених запитань не було. Усі відповіді абсолютно розмиті. При цьому вектор спілкування за кілька місяців дещо змінився... До речі, Сергій Висоцький балотувався на посаду міського голови м. Семенівки, і одним із пунктів його програми на той момент було:
Активізація культурного життя міста (!!!):
- відродження ярмаркових традицій;
- проведення культурно-масових заходів;
- відновлення програм літнього театру;
- організація гастрольних турів артистів.
Його програма зберігається у архивах сайту - ОСЬ ПОСИЛАННЯ, або на форумі - http://semenovka.at.ua/forum/38-90-1
Цікаво, а чи знає про це голова Семенівської РДА С. Деденко? І якщо знає, то коли саме він дізнався про ці проблеми? Та й взагалі цікаво було б почути його думку з цього приводу, наприклад, у коментарях до даної публікації...
У той же час виконавцям, з якими є домовленості про виступ на семенівській сцені, треба давати чіткі й конкретні відповіді.
Напевне, кожен думаючий читач розуміє, що проведення масштабних заходів на території нашого краю – це позитив, це реальна можливість заявити про Семенівщину з кращої сторони. У той же час за відсутності гарантій оргкомітет ризикує своєю репутацією, оскільки намальована картина чимось нагадує «велику фінансову піраміду», у якій, якщо не вистачатиме якоїсь цеглинки - вона рухне.
Певна річ, молоді Семенівщини та сусідніх районів буде цікаво поринути в драйвову атмосферу живого звуку рок-фестивалю, але… чи долучаться до цього відповідні посадові особи району – покаже час.
Фото - з минулорічного рок-фестивалю "Сівер-край фест - 2015"
І кожного дня часу становиться все менше й менше. Тому на даний момент питання проведення рок-фестивалю «Сівер-край фест 2016» залежить від того, яку позицію зараз займатиме відділ культури та туризму – чи скаже «ми вам не заважатимемо» і буде лише спостерігати за процесом, чи активно долучиться і стане безпосереднім учасником підготовчого процесу.
Наприкінці хочеться зазначити, що переважна більшість відомих та гучних фестивалів, які щороку проводяться у містах та містечках нашої країни починали приблизно так, як Семенівка минулого року, але до цього процесу долучалося багато зацікавлених сторін і маленькі заходи переростали у гучні. Це – позитив для більшості. Чому б не започаткувати таку традицію й на Семенівщині?
А що думає з цього приводу молодь?
Ярослав Єрмоленко
|