Дві жінки – депутати Семенівської міської ради прийняли участь у Всеукраїнській конференції «Роль жінок у політичному житті України», - поділився інформацією Семенівський міський голова Олександр Бичков. Більш детально про це читайте у даному матеріалі.
Для підвищення якості роботи працівників та депутатів на благо міської громади, Семенівська міська рада постійно співпрацює з різними українськими та закордонними державними та громадськими організаціями, направляє для отримання нових знань своїх працівників та депутатів на різні курси, навчання в режимі он-лайн в Інтернеті.
18 квітня на адресу міського голови надійшла пропозиція від голови Громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» направити від Семенівської міської ради двох жінок-депутатів міськради, які працюють як депутати перше скликання для участі в проекті «Підсилення новообраних жінок-депутатів обласного, районного та міського рівня територіальних громад Чернігівської, Хмельницької та Миколаївської областей шляхом проведення просвітницької компанії та обміну досвідом». Я запропонував прийняти участь в підсумковій всеукраїнській конференції «Роль жінок у політичному житті України» депутатам міської ради Лесик Світлані Олександрівні та Коноваленко Аллі Володимирівні. 21 квітня вони прийняли участь у конференції в Чернігові, отримали нові знання, враження та сертифікати.
Своїми враження виявила бажання поділитися на сторінках сайта міської ради депутат міської ради Лесик С.О., чию статтю пропонуємо увазі відвідувачів сайту.
«Роль жінок у політичному житті України».
21 квітня цього року в м Чернігові відбулась підсумкова всеукраїнська конференція «Роль жінок у політичному житті України», яка була організована громадською організацією «Асоціація демократичного розвитку». Дві жінки-депутати з нашого району були запрошені на цю конференцію, а саме, я і моя колега депутат міської ради Коноваленко Алла Володимирівна.
Ми були приємно вражені доброзичливим прийомом координатори проекту Тетяною Баєвою та Анною Ніколенко – Баєвою. Брали участь у роботі конференції учасниці проекту з Хмельницька, Миколаєва, Чернігова та Чернігівської області. Протягом дискусії були висвітлені такі питання: «Чому важливо щоб жінки були залучені в політику? Чи сприяло запровадження квот посиленню жінок в політиці?».
Конференція проходила в ракурсі: питань – відповідей, обговорення в теплому та дружньому колі.
Чи потрібно жінкам займатися політикою? Так, а застаріле «жінці місце на кухні та біля дітей» себе зжило. Наприклад у Швеції для покращення інституту сім»ї та розвитку і гармонійності, чоловіки повинні мінімум два місяці бути у декретній відпустці. На мою думку, наші чоловіки, сильна половинка , з такою роллю справилась би краще. А для кого ми будуємо нову країну? Так, для дітей – скажете ви, а діти живуть в сім»ї, де двоє рівноправних батьків їх виховують. Виходить що в побудові держави повинні приймати участь рівноправно жінки і чоловіки. Споконвічне: - інь і –янь – Гармонія.
Рівні права не завжди означають наявність різних можливостей. Відсутність ресурсів у жінок є однією з вагомих причин їх недостатньої присутності в політичній сфері. Створення рівних можливостей є обов’язком держави, яка задекларувала політику рівності. І для цього зроблені певні кроки: прийнятий Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», набрали чинності квоти, які повинні забезпечити гідне представництво жінок у списках політичних партій. Разом з тим, Україна ще продовжує займати 107 місце із 145 країн за світовим індексом тендерної рівності, що доводить реальну нерівність жінок (особливо в політичній сфері) в Україні, не дивлячись на задеклароване рівноправ’я.
У нас в міській раді з 26 депутатів 7 жінок-депутаток, так що квоти 30% видержані. Чоловіки бачать проблеми глобально, а ми жінки бачимо дрібне і необхідне, а разом ми непереборна сила. Разом, допомагаючи один одному, досягнемо успіхів у всьому.
Ще на останок хочеться висловити своє бачення вирішення цієї проблеми гендерної нерівності на рівні нашого району: по-перше – жінкам-початківцям потрібно набувати професійності в політиці, брати участь в тренінгах, семінарах, конференціях, які можна за бажанням організовувати і у нас, запросивши фахівців. По-друге, нерозривний зв'язок з молоддю, молодіжними групами, шкільними радами, підтримки один одного, з ними обмінюємося досвідом. Молоді не байдуже майбутнє нашої країни.
|