Газета "ГАРТ".
Семенівським трійнятам — Давиду, Макарові й Кирилку Папченкам — 28 травня виповнилося по 7 місяців (про цю родину, яка хотіла сестричку їхньому первістку Богданчику, а подарувала йому одразу трьох братиків, ми писали у №8 від 22 лютого цього року).
Усе по режиму, як в армії
— Сказати, що мені стало легше, не скажу, — зізнається їхня мама, 26-річна Катерина Папченко. — Уже почала вводити прикорм, то поки всіх із ложки нагодуєш!.. Синочки їдять м’ясо, крупи, овочі, зелень зі своєї грядки. Молока беру 9 літрів на тиждень.
Хлопчики ще не сидять. Все ж таки вони два місяці недоношені. Кирюша, хоч і наймолодший, обганяє братиків: усміхається вже на два зубчики (у Давида й Макара ще жодного немає), пробує сидіти, потихеньку тупає в ходунках. Ще при народженні в Кирилка виявили ваду серця — дефект міжшлуночкової перегородки. У березні ми з ним з’їздили на обстеження у Київ. Кардіохірург заспокоїла, що вада не збільшується. Але, на жаль, і не зменшується. Ближче до року йому таки треба буде зробити операцію.
Зараз хлопчики — ніби одне ціле. Правда, люблять відбирати один в одного іграшки, соски. Ще коли один на ручках, інші терпляче чекають, але коли їмо супчик, жоден чекати не хоче, починають вередувати. У нас все по режиму, як в армії. Тільки-но щось пішло не так і режим збився — весь день не вдався. Є няня, яка вдень нам допомагає. Тоді для моєї мами перепочинок. А ось вночі без неї ніяк. Ми з чоловіком пробували залишатися на ніч самі, але так вимотувалися, що доводилося викликати маму. Тож вона знову ходить до нас «чергувати» до першої ночі, благо, живе неподалік. Величезне їй спасибі за безвідмовність у допомозі!
У Макарчикового хресного є дочка, Аліна Бурковець. Їй 16 років, у школі активістка, вдома помічниця, ще й у нас кожну вільну хвилину проводить. Теж вдячні їй, ми її дуже любимо! Це наша друга мама: може всіх і погодувати, і заколисати, і поміняти підгузки. Я їй довіряю свої скарби, а вони тільки-но її бачать — так радіють! Говорю їй: «Пройдеш курс молодої мами».
Набагато легше стало, коли купили тримісний візочок. Ми його так хотіли! Нам допоміг Сергій Висоцький — місцевий активіст. Він працює в районній газеті й часто організовує збори грошей на допомогу комусь. Написав про нас, виставив номер моєї картки, може, й ходив із проханням по різних організаціях. І нам зібрали 4 тисячі гривень. Дякуємо всім, хто долучився! В Інтернеті ми знайшли, що візки-тростини для трійні виготовляють лише у Великобританії. Замовили. Одна жінка допомогла нам із прямою пересилкою, так візок обійшовся на 5 тисяч гривень дешевше, загалом вклалися у 9 із копійками тисяч. Якщо купувати в Україні, було б не менш ніж 14 тисяч — різниця відчутна!
Візочок хлопчики люблять. Вранці саджаю всіх туди, везу на кухню й бігаю перед ними, готую. Їм це наче розвага.
— Старший, Богданчик, не ревнує?
— У нього тепер є обов’язок: коли мию трійнят, він із кухлика поливає. І за кожним питає: «Це останній?» Любить робити з братиками зарядку, пісеньок їм співає. Підійде до коляски і говорить по черзі: «Ну як ти тут, малятку?». А якщо хтось із гостей жартома скаже: «Візьму одного до себе», сердиться: «Це МІЙ братик, МЕНІ мама народила!». Допитується: «Ну коли вже вони бігатимуть?» Ревнощів немає, навпаки — підказує: «Біжи, братик плаче».
«Пакунок малюка» і «зарплата няні» від держави
Днями Мінсоцполітики оголосило, що з 1 вересня цього року при народженні дитини кожна родина додатково до грошових виплат отримуватиме від держави «пакунок малюка» з усім необхідним на перший час: це будуть пелюшки, підгузки, олійка, присипка, сорочечки, шапочки, матрац, ковдра, термометр, соска, пляшечка, а також навчальні матеріали про догляд за новонародженим. Дитячий комплект, орієнтовно на 5 тисяч гривень, видаватимуть у пологових будинках.
— Звичайно, це буде відчутна підтримка мамам, так і має бути, — вважає Катя. — Шкода, що не давали хоча б мінімального набору, коли я народила.
А вже з 1 січня 2019 року держава має намір відшкодовувати батькам частину послуг «муніципальної няні». Тобто якщо жінка, народивши дитину, бажає продовжити працювати й для догляду за дитиною офіційно наймає няню, то з державного, обласного та місцевого бюджетів (25%, 15% і 60% відповідно) їй компенсуватимуть розмір прожиткового мінімуму для дітей до 6 років (зараз це 1492 гривні на місяць). Видатки на няню за такою схемою планують виплачувати один раз наприкінці року — залежно від того, скільки місяців працювала няня, до досягнення дитиною 3 років.
— Це теж потрібна ініціатива. Цікаво, чи фінансуватиметься няня для трьох і чи потягне це місцевий бюджет?.. — про всяк випадок на майбутнє цікавиться Катя.
Аліна КОВАЛЬОВА,
м. Семенівка.
Фото Сергія Висоцького
Катерина Папченко із синочками
|