У червні 1991 року Центр Жіночого Глобального лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини з 20 країн світу закликали до проведення глобальної кампанії «16 днів проти гендерного насильства». За ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» та при підтримці Інституту Відкритого Суспільства у 2000 році до акції приєдналась Україна. Через рік акція вийшла на всеукраїнський рівень.
Як вже повідомляли раніше не залишається осторонь і наш район. Так у рамках проведення акції 24 листопада був проведений круглий стіл на тему «Ненасильницький спосіб життя», організований районною громадською організацією «Спілки жінок України» разом із сектором молоді та спорту районної державної адміністрації.
У заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації С.В.Черниш, заступник голови районної ради Л.М.Салімон, представники відділу освіти, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей районної державної адміністрації, районного центру зайнятостіта інших установ.
Під час засідання круглого столу обговорювалися питання щодо стану роботи психологічної служби освітніх закладів у формуванні гендерної культури сучасної учнівської молоді, також про особливості соціальної роботи з особами, які постраждали від домашнього насильства, тощо.
Голова районної громадської організації «Спілки жінок України» Р.І. Бондаренко ознайомила присутніх із заходами, які проходять у нашому районі до Всеукраїнської акції «16 днів проти гендерного насильства» та окреслила основні завдання акції, зокрема:
- привернення уваги суспільства до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї, захисту прав жінок та підвищення рівня обізнаності населення із зазначених проблем;
- активізація партнерського руху органів державної влади, місцевого самоврядування, установ та організацій різних форм власності щодо викорінення домашнього насильства.
Раїса Іванівна зазначила, що до акції може долучитися будь-яка особа, яка своїми власними діями і підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою може призупинити насильницькі дії та приниження жінок та чоловіків. Адже рівень обізнаності щодо гендерного насильства серед населення залишається недосконалим.
Тож якщо Ви стали жертвою насильства чи то в родині, чи то в суспільстві, то завжди можна звернутися за допомогою до соціальних служб або громадської організації «Спілка жінок України». Спільними зусиллями при повній анонімності можна подолати будь – яку проблему!
|