У неділю 6 грудня до Німеччини вирушила група у складі десяти голів територіальних громад Чернігівщини. Вони – учасники проекту «Сприяння формуванню громадянського суспільства у сільських та селищних громадах Чернігівської області», що реалізовувався в нашій області протягом 2015 р. за підтримки фонду Ганса Зайделя - йдеться на сторінці Володимира Бойка у facebook. У складі делегації - представники Семенівщини: Помозок Сергій Петрович - сільський голова Жадівської сільської ради, Водоп'янова Любов Михайлівна - сільський голова Чорнорізької сільської ради.
Це вже другий освітньо-інформаційний візит до Баварії очільників територіальних громад. Минулого року таку можливість мали міські та селищні голови, цього разу – сільські та селищні.
В програмі перебування передбачалося відвідування міста Дюнкельсбюль та ознайомлення з роботою його комунальної сфери, а саме: центру соціальних служб, спортивних споруд, лікарні, станції швидкої допомоги, дитячого майданчику, системи очисних споруд, прийому та переробки вторинної сировини, добровільної пожежної дружини, низки міських підприємств – транспортного, постачання електроенергії, газу, води.
Також передбачено ознайомлення з формуванням та реалізацією плану забудови міста, зокрема – його історичної частини, зустріч із бургомістром Дюнкельсбюля.
8 грудня сільські та селищні голови зустрілися з бургомістром міста Дюнкельсбюль Крістофером Хаммером. Він зазначив: "До недавнього часу місто було недостатньо відомо як туристичне, хоча показувати є що. Але тепер зусилля місцевої влади справджуються: минулого року впливовий німецький журнал «Фокус» визнав Дюнскенбюль найпривабливішим серед історичних міст Німеччини. Тепер щорічно місто відвідують понад 200 тис. туристів, або ж майже в двадцять разів більше, ніж його власне населення. Для порівняння – такий же показник відвідуваності має Чернігів, але ж наше місто незрівнянно більше. Втім Дюнскельбюль – не заглиблене в минуле, а цілком сучасне місто. Тут, зокрема, працюють заводи відомих німецьких автовиробників".
Щодо місцевого самоврядування, то очільник міста переконаний: "Законодавці приймають рішення для всіх, але всі проблеми вони охопити не можуть. Тому місцева рада повинна вміти адаптовуваати загальні норми під кокретнті випадки. Отже, необхідна гнучкість, яка забезпечується самими ж мешанцями громади та постійним пошуком компромісів між різними політичними силами, що діють у місті".
Надалі з чернігівцями спілкувався міський архітектор. Він наголосив: "Як розвиватиметься місто – вирішують самі мешканці, а не держава. Навіть часом політики жартують, що ніхто не може позбавити місто права виглядати так погано, як воно того хоче. Отже, Дюнскельбюль мусить постійно купувати земельні ділянки, аби мати можливість надалі їх продавати під планову забудову, облаштовувати інфраструктуру та місця відпочинку. Дозволи на будівництво видає місто. При цьому землі вистачає всім бажаючим, а скандалів не має".
Того ж дня голови територіальних громад Чернігівщини відвідали Будинок історії, що демонструє минуле Дюнкельсбюля; ознайомилися з діяльністю волонтерського центру для бідних та нужденних, який на волонтерських засадах збирає та перерозподіляє продукти між тими, хто цього потребує, а також оглянули спортивні споруди місцевої спортивної спілки, яка діє на базі власності міста, але за рахунок членських взносів приватних осіб.
,
|