. Герой України – Олександр Степанович Качура із Семенівки - 16 Квітня 2015 - Блог - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
Середа, 20.10.2021, 14:01
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS


Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.uaФорма входу

Категорії розділу
Инфраструктура [55]
Комунальні служби, Енергетики, Газове господарство, Тепло та ін.
Блог голови Семенівської РДА. [69]
Блог голови Семенівської РДА. Блог веде особисто голова Семенівської РДА - Деденко С.І.
Економічний блог. [145]
Блог веде, спеціаліст сектору економіки Семенівскої РДА.
Блог освіти району [182]
Блог педагогів, методистів та людей, що працюють на ниві освіти і науки
Блог юридичних служб. [63]
Семенівський районний центр зайнятості. [0]
Семенівський районний центр зайнятості- інформує.
Блог правоохоронців [26]
Прикордоння [24]
Блог прикордонної та митної служби
Блог усіх небайдужих [41]
Всім про все
Життя видатних людей [39]
Історії з життя видатних земляків
Духовне виховання [59]
Духовне виховання особистості
А чи знаєте Ви? [44]
Блог, де розміщується інформація про цікаві факти, події і т.п.
Людям про людей [38]
Матеріали про людей, їх життя, долі
Як це було ... [36]
Історичні нариси, довідки та події Семенівки та Семенівського краю
З глибин серця... [27]
Час минає, та є дві речі, які йому не підвладні: Пам"ять та Мистецтво, яке є людською спробою зробити прекрасне вічним...

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]
Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2015 » Квітень » 16 » Герой України – Олександр Степанович Качура із Семенівки
2" class="eBlock">
10:20
Герой України – Олександр Степанович Качура із Семенівки

  Олександр Степанович Качура народився у 1935 році в м. Семенівці Чернігівської області; навчався у середній школі № 1. Батько Олександра – відомий партизан - Степан Опанасович, героїчно загинув у 1943 році, тому хлопчик ріс без батьківської опіки, що наклало відбиток на характер майбутнього науковця та державного діяча - хлопець виріс наполегливий, цілеспрямований, твердий духом.

 

Після навчання у 1952-1957 роках  на радіофакультеті Московського електротехнічного інституту зв'язку за фахом інженер-електрик, працював на різних посадах у лабораторії Радіотехнічного заводу Міністерства суднобудівної промисловості міста Серпухов Московської  області.

 

У 1963 році Олександр Качура переїхав до Києва і почав працювати на Київському радіозаводі Міністерства загального машинобудування, де за 21 рік пройшов шлях від начальника лабораторії до заступника директора з виробництва та експлуатації. 

 

 З 1984 року Олександр Степанович - головний інженер, з 1988 року – генеральний директор Київського ВО імені Артема Міністерства авіаційної промисловості СРСР. З 1996 року – президент – голова правління Державної акціонерної холдингової компанії "Артем".

 

Історія підприємства «Артем» дуже цікава і насичена. Починалося все далекого 1892 року, коли на розі вулиць Львівської і Глибочицької виникли майстерні з лиття і обробки металу, які належали підприємцю Селецькому. Через чотири роки їх узяв в оренду інженер Ольшанський. Саме він ще в позаминулому столітті створив акціонерне товариство «Дніпровський машинобудівний завод» і зумів залучити кошти для розширення виробництва. Тут виготовляли обладнання для цукрових, винокурних та борошномельних підприємств, річкового пароплавства, залізниць, а також апарати для приготування мінеральної води.

 

Під час Першої світової війни завод на Лук’янівці взявся виконувати військові замовлення, що посприяло його подальшому розширенню. На початку 20-х років ХХ століття підприємство налагодило випуск обладнання для торфорозробок, легкої та харчової промисловості.

 

У перші п’ятирічки Київський машинобудівний завод імені Артема реконструювали.
Він постачав потужне обладнання для металургійних гігантів, що виростали в Маріуполі та Магнітогорську. Досягненням артемівців вважали також випуск конкурентоздатних машин для обробки шкіри, які мали попит у країнах Європи та Азії.
1940 року завод було підпорядковано наркомату авіаційної промисловості СРСР.

 

Відтоді він змінює профіль виробництва і переходить на виготовлення авіаційних агрегатів та озброєння для бойових літаків. Як тільки на околицях Києва пролунали вибухи фашистських бомб, підприємство евакуювали до Самари, де вже в серпні 1941 року було налагоджено випуск продукції для фронту. Відразу після визволення України почалося відродження заводу на його основній київській території. До вже освоєної техніки додалися реактивні установки типу «Катюша» для пуску реактивних снарядів із літаків штурмової авіації ІЛ-2 та ІЛ-10.

 

Післявоєнні роки стали періодом докорінної реконструкції й інтенсивної розбудови заводу. Його потужності зросли у десять разів. Почалася підготовка до випуску авіаційних керованих ракет класу «повітря-повітря», які вже у 1959 році пішли серійно.

 

У 1983 році на заводі імені Артема запустили у серію багатофункціональну авіаційну керовану ракету середньої дальності класу "повітря–повітря", виготовляли комплекси автоматичного контролю та підготовки до використання усіх видів авіаційних керованих засобів ураження. Матеріальна база оборонних підприємств давала можливість освоювати також кращі зразки товарів народного споживання. Об’єднання виготовляло вітродвигуни, машини для перероблення шкіри, сільськогосподарську техніку, молоковимірювачі, посуд 35 найменувань, дитячі іграшки тощо. На початку 1990-х років обсяги виробництва спецтехніки скоротились на 90-95%, об’єднання з його унікальним обладнанням і передовими технологіями стало ніби не потрібним. 

 

Довелося збільшувати випуск продукції цивільного призначення. На базі спеціалізованих виробництв створили юридично самостійні підприємства, які одержали всі повноваження для фінансово-господарської діяльності. Завдяки цьому протягом кількох років вдалося збільшити частку замовлень, не пов’язаних із попередньою спеціалізацією, на 40-80%, зупинити відплив кадрів. З активізацією приватизаційних процесів в Україні постала проблема збереження єдиного комплексу з розроблення і серійного випуску сучасної авіаційної спецтехніки. У 1996 році, згідно з постановою Кабміну, замість об’єднання виникла державна акціонерна холдингова компанія "Артем", всі акції якої перебувають у власності держави. Холдинговій компанії надали статус спецекспортера, що неабияк сприяло відновленню колишніх і налагодженню нових зв’язків із зарубіжними замовниками. На довготривалій основі побудовано відносини з партнерами в Китаї, Індії. Артемівську продукцію знають у Малайзії, Сингапурі, Польщі, Словаччині та ряді інших країн.

 

1998 рік став для ДАХК "Артем" переломним – почалось відродження. За чотири роки обсяг виробництва зріс у 11 разів. До складу державної акціонерної холдингової компанії "Артем" входить 16 відкритих акціонерних товариств. Вони мають необхідне сучасне високопродуктивне і точне обладнання для виконання всіх технологічних операцій з механообробки, холодного та гарячого штампування металовиробів, лиття чорних та кольорових металів і сплавів, переробки пластмас, зварювання, нанесення гальванічних покриттів, деревообробки, виконання електромонтажних та складальних робіт тощо. Рік у рік артемівці нарощують виробництво товарів народного споживання. Освоєно випуск зварювальних напівавтоматів, сучасних пилососів і фенів, інвалідних колясок багатьох модифікацій, які не поступаються зарубіжним зразкам, але відчутно дешевші. Для потреб медицини підготовлено до виробництва хірургічний стіл, різні інструменти.

 

Олександр Степанович має багато нагород та звань:  Почесний голова спостережної ради Державної акціонерної холдингової компанії "Артем", член колегії Державного комітету промислової політики України, член правління Асоціації "Київ" з питань промисловості і зв'язку, член Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП). Був членом Партії промисловців і підприємців України, голова спостережної ради ТОВ "Артем-банк", член колегії Міністерства промислової політики України.

 

Окрім іншого, Олександр Качура - Заслужений машинобудівник України, Лауреат Державної премії УРСР (1984), нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, орденом "Знак Пошани", трьома медалями; Почесною відзнакою Президента України, орден "За заслуги" ІІІ ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного машинобудування, освоєння і випуск конкурентоспроможної продукції, Почесною грамотою Кабінету міністрів України за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку вітчизняного машинобудування та багаторічну сумлінну працю; орденом "За трудові досягнення", медаллю "За ефективне управління".

 

Всі свої знання Олександр Степанович втілює і в науковій роботі – він являється  автором та співавтором 12 наукових статей та 3 винаходів.

 

Указом Президента України за визначні особисті заслуги перед Українською державою в розвитку вітчизняного машинобудування, багаторічну самовіддану працю президенту – голові правління Державної акціонерної холдингової компанії "Артем" Олександру Степановичу Качурі присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

 

1 січня 2015 року виповнилося 80 років від дня народження Героя України, голови правління холдингової компанії «Артем» Качури Олександра Степановича.

 

 

 


Понравилась новость - поделись в социальных сетях


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Життя видатних людей | Просмотров: 1139 | Добавил: shabalin74 | Теги: Герой України, Качура Олександр Степанович | Рейтинг: 0.0/0

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ В БЛОГАХ НАШЕГО САЙТА


Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архив записівНаше опитування
Дизайн сайта
Всього відповідей: 60

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
 • Конституція України
 • Цивільний кодекс України
 • Господарський кодекс України
 • Земельный кодекс України
 • Митний кодекс Україны
 • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

 • Хмарка тегів

  Програма TV

  Copyright MyCorp © 2021 Хостинг від uCoz


  Розділи нашого сайту
  - НОВИНИ -
  Новини краю
  Семенівщина спортивна
  Наш ексклюзив
  Новини звідусіль
  Інше
  Навколо нас
  Газета "Гарт" про наш край
  - БЛОГИ -
  Инфраструктура
  Блог голови Семенівської РДА.
  Економічний блог.
  Блог освіти району
  Блог юридичних служб.
  Семенівський районний центр зайнятості.
  Блог правоохоронців
  Прикордоння
  Блог усіх небайдужих
  Життя видатних людей
  Духовне виховання
  А чи знаєте Ви?
  Людям про людей
  Як це було ...
  З глибин серця...
  - ОГОЛОШЕННЯ -
  Автомобілі
  Бізнес, співпраця
  Побутові товари
  Для офісу
  Комп'ютеры
  Лісова промисловість
  Метали
  Нафта, газ, вугілля
  Продукти харчування
  Промислове обладнання
  Інші товари
  Зв'язок та телекомунікації
  Будівництво
  Послуги у різних сферах
  Різне
  Нерухомість
  Анонси подій
  Робота
  - ЦІКАВЕ -
  Фотоальбоми
  Транспорт
  Туристам
  Форум
  Зв'язок
  Відео  Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
  Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
  *** *** ***

  Щоб додати необхідна авторизація
  Облако фоток
  Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
  QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов
  Переглянути свіжі коментарі
  vvvaaannnooo999999 написал:
  Добрый день! искал насос в частный дом для скважины и нашёл хороший выбор и цены в магазине Santehmart https://santehm

  vvvaaannnooo999999 написал:
  https://santehmart.com.ua/nasosnoe-oborudovanie/glubinny-nasosy-dlya-skvazhin

  Материал: Фотография 1
  Rocker написал:
  Я еще смутно помню эту церковь. Мне тогда было года 3. Небольшое уточнение, церковь стояла на углу "Дарвина" и 
  "Советской"

  9953 написал:
  https://shopavto.com/vykup-avto-chernigov/
  Наш Сайт, або по телефону 0505450081

  zirkavnebi13 написал:
  Огромное спасибо за воспоминание!