. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИКИ СЕМЕНІВЩИНИ: ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА ПОСТАТІ, ЯКІ ТВОРИЛИ ЇЇ ІСТОРІЮ - 22 Грудня 2015 - Блог - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
Вівторок, 28.03.2023, 08:51
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS


Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.uaФорма входу

Категорії розділу
Инфраструктура [55]
Комунальні служби, Енергетики, Газове господарство, Тепло та ін.
Блог голови Семенівської РДА. [69]
Блог голови Семенівської РДА. Блог веде особисто голова Семенівської РДА - Деденко С.І.
Економічний блог. [145]
Блог веде, спеціаліст сектору економіки Семенівскої РДА.
Блог освіти району [182]
Блог педагогів, методистів та людей, що працюють на ниві освіти і науки
Блог юридичних служб. [63]
Семенівський районний центр зайнятості. [0]
Семенівський районний центр зайнятості- інформує.
Блог правоохоронців [26]
Прикордоння [24]
Блог прикордонної та митної служби
Блог усіх небайдужих [41]
Всім про все
Життя видатних людей [39]
Історії з життя видатних земляків
Духовне виховання [59]
Духовне виховання особистості
А чи знаєте Ви? [44]
Блог, де розміщується інформація про цікаві факти, події і т.п.
Людям про людей [38]
Матеріали про людей, їх життя, долі
Як це було ... [36]
Історичні нариси, довідки та події Семенівки та Семенівського краю
З глибин серця... [27]
Час минає, та є дві речі, які йому не підвладні: Пам"ять та Мистецтво, яке є людською спробою зробити прекрасне вічним...

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

СтатистикаОнлайн всього: 6
Гостей: 6
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]
Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2015 » Грудень » 22 » ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИКИ СЕМЕНІВЩИНИ: ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА ПОСТАТІ, ЯКІ ТВОРИЛИ ЇЇ ІСТОРІЮ
2" class="eBlock">
02:00
ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИКИ СЕМЕНІВЩИНИ: ОСНОВНІ ЕТАПИ ТА ПОСТАТІ, ЯКІ ТВОРИЛИ ЇЇ ІСТОРІЮ

Французький філософ Огюст Кон писав, що «не можна по-справжньому опанувати будь-якою науковою дисципліною, не знаючи історії її розвитку». Починаючи з найдавніших часів енергія - найважливіший чинник, що визначає життя людини й розвиток цивілізації. Історія енергетики від часів, коли людина оволоділа вогнем, енергією річок, вітру, й до теперішнього часу відображає постійний пошук, великі відкриття, накопичення й передачу від покоління до покоління знань, найважливіших досягнень в області пізнання законів природи.

Електроенергетика на Семенівщині (як і всієї Чернігівської області) також має свою історію, і основними етами розвигу цієї галузі ми ділимося на шпальтах нашого ресурсу. 


На початок ХХ-го століття лише два міста – Чернігів та Новгород-Сіверський могли похвалитися наявністю джерел електричної енергії. У Новгород-Сіверському в 1901 р. повітове страхове товариство побудувало електростанцію, на якій встановило паровий котел, який працював на торфі та дровах і парову машину «Компаунд», від якої на ремінній передачі діяли дві динамо-машини постійного струму потужністю 60 кіловат та напругою 500 вольт. Основне призначення станції було забезпечення роботи системи зручного водопостачання. Крім того освітлювалось також кілька будинків в центрі міста. В 1912 році був додатково встановлений дизель-генератор К-60 виробництва Коломенського заводу потужністю 60 кінських сил. 

 
Семенівський район, як і більшість в області, переважно сільськогосподарський. Тому, в довоєнний час про суцільну електрифікаційю не йшлося. 

 

Використовувалися малопотужні нафтові двигуни, пізніше - дизельні, але їх застосування було локальне. У післявоєнні роки в районному центрі та в деяких селах працювали дизельні електростанції.
 

 

В Семенівці дизельна електростанція потужністю 221 кВт підпорядковувалася комбінату комунальних підприємств. У вересні 1963 року електростанція була передана в підпорядкування Менського міського району електричних мереж, який був тоді підрозділом Прилуцького виробничого підприємства електромереж.
 

 

У 1965 році електроенергію від енергосистеми (Холминської підстанції) одержали перші села району - Радомка та Чорний Ріг. У тому ж році в райцентрі був побудований диспетчерський пункт з виробничими приміщеннями та підстанція у с. Жадове, від якої електроенергію отримали ще кілька сіл району. А після спорудження в кінці 1965 року лінії електропередач "Холми - Семенівка", електрифікація поширилася на увесь район.
 

 

Семенівська ДЕС спочатку була прийнята на баланс  Менського РЕМ Чернігівського енергоуправління сільського господарства, а через 2 місяці, в березні 1966 року, зупинена назавжди.
 

 

В січні 1966 року в районі організовано дві сіткові дільниці - Семенівська  та у с. Жадове. Саме на них, в умовах відсутності необхідної технічної бази, готувалися спеціалісти, які незважаючи на зазначені труднощі, гідно виконували свої обов'язки.
 

 

В липні 1966 року наказом Міненерго УРСР було створено Семенівський район електричних мереж, в зону обслуговування якого з 1968 року входили Семенівський, Новгород-Сіверський та Корюківський адміністративні райони. Першим його директором був Василь Федорович Шмалун.
 

 

Ось як згадував ті часи Микола Степанович Шевченко, який тоді працював майстром сіткової дільниці "Жадове": "Першим директором був Семенівського РЕМ був Шмалун Василь Федорович. Це був технічно грамотний спеціаліст, хороший господар на виробництві, чуйна людина. Він постійно турбувався про благоустрій своїх працівників. Фактично всі труднощі при будівництві бази РЕМі встановлення перших ліній електромереж пройшли під його керівництвом".
 

 

У складі РЕМ були створені дві виробничі дільниці - Корюківська та Новгород-Сіверська, в 1967 р. до складу РЕМ увійшла Грем'яцька ДЕС.
 

 

В 1968 році у Семенівському РЕМ створено диспетчерську службу, а першим старшим диспетчером був Іван Петрович Бик, який згодом очолив підприємство.
 

 

Хоч електрифікація району розпочалася із запізненням, вона просувалась досить швидко і вже в 1967 році всі колгоспи мали електроенергію, а на 1 січня 1970 року були приєднані до енергосистеми. В 1970 році дійшла черга і до населення.
 

 

В 1972 році директором РЕМ призначають Валентина Федоровича Соколова, при якому в цьому ж році район електромереж увійшов до складу обласного управління сільських електромереж, а в 1978 році - Чернігівського північного підприємства електромереж.
 

 

70-ті роки були роками розбудови мереж, зміцнення матеріальної бази. Склався колектив, який в умовах "важкого" району здійснював енергопостачання на якісному рівні.
 

 

Серед ветеранів РЕМ електромонтер-водій Микола Григорович Артюх, нагороджений орденом "Знак Пошани", орден "Трудової Слави" ІІІ ступеня отримав Василь Кузьмич Столпник, багато років пропрацювали вже згадані вище Микола Степанович Шевченко та Іван Петрович Бик, Леонід Андрійович Кириленко, Анатолій Іванович Левченко, Михайло Миколайович Велігура, Олександра Олексіївна Шкляревич, Короткий Віктор Михайлович, Охонько Микола Гаврилович та багато інших.
 


Після Валентина Федоровича Соколова протягом року РЕМ очолював Анатолій Васильович Сергієнко, а після нього з 1981 по 1997 роки - Іван Петрович Бик.

 

 

Чотири роки біля керма стояв Юрій Миколайович Мельник.

 


У 1998 році побудована виробнича база, де розмістилися всі служби району електромереж. На її території збудовано побутове приміщення для обслуговуючого персоналу, споруджені виробничі приміщення.

 


З вересня 2001 року РЕМ очолив Олексій Васильович Холодило.

 

 

У 2007 керівником став Шикута Юрій Миколайович.

 

 

А з 2011 і по дату публікації очільником Семенівського району електромереж є Дудар Григорій Олександрович.

 


Сьогодні Семенівський район електричних мереж вирішує поставлені перед ним завдання і з впевненістю дивиться у завтрашній день. На балансі РЕМ знаходиться 1012,65 км повітряних ліній 10-0,4 кВ; 4,17 км кабельних ліній 10-0,4 кВ та 238 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ. Це енергогосподарство обслуговує мобільний дієздатний колектив. Семенівський район електричних мереж постачає електроенергію майже 11 тис. побутовим споживачам та майже 300 юридичним особам.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Понравилась новость - поделись в социальных сетях


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Як це було ... | Просмотров: 1076 | Добавил: shabalin74 | Теги: Семенівський РЕМ, електроенергетика, Семенівка | Рейтинг: 5.0/2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ В БЛОГАХ НАШЕГО САЙТА


Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архив записівНаше опитування
Дизайн сайта
Всього відповідей: 61

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
 • Конституція України
 • Цивільний кодекс України
 • Господарський кодекс України
 • Земельный кодекс України
 • Митний кодекс Україны
 • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

 • Хмарка тегів

  Програма TV

  Copyright MyCorp © 2023 Хостинг від uCoz


  Розділи нашого сайту
  - НОВИНИ -
  Новини краю
  Семенівщина спортивна
  Наш ексклюзив
  Новини звідусіль
  Інше
  Навколо нас
  Газета "Гарт" про наш край
  - БЛОГИ -
  Инфраструктура
  Блог голови Семенівської РДА.
  Економічний блог.
  Блог освіти району
  Блог юридичних служб.
  Семенівський районний центр зайнятості.
  Блог правоохоронців
  Прикордоння
  Блог усіх небайдужих
  Життя видатних людей
  Духовне виховання
  А чи знаєте Ви?
  Людям про людей
  Як це було ...
  З глибин серця...
  - ОГОЛОШЕННЯ -
  Автомобілі
  Бізнес, співпраця
  Побутові товари
  Для офісу
  Комп'ютеры
  Лісова промисловість
  Метали
  Нафта, газ, вугілля
  Продукти харчування
  Промислове обладнання
  Інші товари
  Зв'язок та телекомунікації
  Будівництво
  Послуги у різних сферах
  Різне
  Нерухомість
  Анонси подій
  Робота
  - ЦІКАВЕ -
  Фотоальбоми
  Транспорт
  Туристам
  Форум
  Зв'язок
  Відео  Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
  Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
  *** *** ***

  Щоб додати необхідна авторизація
  Облако фоток
  Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
  QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов
  Переглянути свіжі коментарі
  koljabuisson написал:
  Есть хорошие места для ставок на спорт, делать их приятно https://football-fun-live.com/reyting-bukmekerov/fonbetru/promokody и, придя туда, вы сможет

  alex85udalov написал:
  Хорошо, что на данный момент источники более объективные и информативные, поэтому получается купить ж/д билет куда грамотней и быстро. Сейчас 21 век н

  antonshapin80 написал:
  Я таких организаций не знаю, но когда искал себе машину, то промониторил достаточно много площадок, но все же нашел, где

  vvvaaannnooo999999 написал:
  Добрый день! искал насос в частный дом для скважины и нашёл хороший выбор и цены в магазине Santehmart https://santehm

  vvvaaannnooo999999 написал:
  https://santehmart.com.ua/nasosnoe-oborudovanie/glubinny-nasosy-dlya-skvazhin