Міністерством фінансів України підготовлені пропозиції щодо змін до законодавчих актів у рамках підготовки держбюджету 2015 року. Інформаційна довідка, що отримана членами уряду, зокрема, містить запропоновані зміни до законодавства у гуманітарній сфері, сфері державного управління, пенсійного забезпечення, соціального страхування, військового законодавства тощо.
Копію документа оприлюднено проросійським медіаекспертом Анатолієм Шарієм. Офіційного підтвердження про справжність документа немає, однак за повідомленням джерел Економічної правди в Міністерстві фінансів, наявність відповідних ініціатив відповідає дійсності.
Отже, ініціативи Міністерства фінансів у разі їх законодавчого закріплення матимуть вплив й на освітній сектор держави.
Зокрема, пропонується внесення змін до Конституції України у частині зменшення термінів обов’язкового навчання у загальноосвітніх школах до 9 років.
Також пропонується вилучити із Конституції норми про безоплатність освітніх та медичних послуг з метою розширення джерел фінансування галузей освіти і охорони здоров’я, і запровадження плати.
Запропоновано вилучення норм, які забороняють скорочення мережі закладів.
Також запропоновано внесення змін до законодавчих актів у гуманітарній сфері. Зокрема, пропонується запровадити часткову плату за навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах.
Є пропозиція відміни виплат стипендій у навчальних закладах, крім дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених сімей, особам, що мають сім’ї з дітьми з числа осіб з 1 вересня 2015 року.
Ініційовано вилучення норми про забезпечення безкоштовного харчування учнів 1 – 4 класів, крім учнів з числа дітей-сиріт і малозабезпечених, дітей-інвалідів.
Пропонується вилучити з законодавства норми про можливість безкоштовного проїзду у транспорті учнів, студентів та педагогічних працівників.
Також запропоноване підвищення педагогічного навантаження педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів та позашкільних навчальних закладів з 18 годин у 2014 році до 20 годин з 1 липня 2015 року, з 20 годин до 22 – з 1 липня 2016 року.
Серед інших ініціатив Міністерства фінансів є встановлення сукупного терміну навчання на молодшого бакалавра та бакалавра не більше 3-4 років, на магістра – не більше 1 року. Прирівняння працівників коледжів за умовами оплати праці до працівників професійно-технічних навчальних закладів. Підвищення порогу індексації з 101 до 103 відсотків, а також виключення стипендій з об’єктів індексації.
Також ініційоване скорочення чисельності працівників бюджетної сфери на 3 % та приведення положень деяких рішень уряду до положень законів України "Про оплату праці" та "Про Кабінет Міністрів України", зокрема, пропонується скасувати доплати працівникам бюджетної сфери за вчене звання та науковий ступінь.
За інформацією Економічної правди шанси на те, що соціальні ініціативи уряду попадуть в основу проекту Державного бюджету в Міністерстві фінансів оцінюють, як високі.
За матеріалами сайту Osvita.ua
|