. Лікарі не давали ніякої надії, а дитина на третій день попросила… супу - 19 Січня 2015 - Блог - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
Середа, 13.11.2019, 19:54
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS


Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.uaФорма входу

Категорії розділу
Инфраструктура [55]
Комунальні служби, Енергетики, Газове господарство, Тепло та ін.
Блог голови Семенівської РДА. [69]
Блог голови Семенівської РДА. Блог веде особисто голова Семенівської РДА - Деденко С.І.
Економічний блог. [145]
Блог веде, спеціаліст сектору економіки Семенівскої РДА.
Блог освіти району [182]
Блог педагогів, методистів та людей, що працюють на ниві освіти і науки
Блог юридичних служб. [63]
Семенівський районний центр зайнятості. [0]
Семенівський районний центр зайнятості- інформує.
Блог правоохоронців [26]
Прикордоння [24]
Блог прикордонної та митної служби
Блог усіх небайдужих [41]
Всім про все
Життя видатних людей [39]
Історії з життя видатних земляків
Духовне виховання [59]
Духовне виховання особистості
А чи знаєте Ви? [44]
Блог, де розміщується інформація про цікаві факти, події і т.п.
Людям про людей [38]
Матеріали про людей, їх життя, долі
Як це було ... [36]
Історичні нариси, довідки та події Семенівки та Семенівського краю
З глибин серця... [27]
Час минає, та є дві речі, які йому не підвладні: Пам"ять та Мистецтво, яке є людською спробою зробити прекрасне вічним...

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

СтатистикаОнлайн всього: 5
Гостей: 5
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]
Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2015 » Січень » 19 » Лікарі не давали ніякої надії, а дитина на третій день попросила… супу
2" class="eBlock">
22:45
Лікарі не давали ніякої надії, а дитина на третій день попросила… супу

 Біда сталася в травні 1999 року. На півторарічну Тамару Коваленко з села Архипівка Семенівського району впала з плити каструля з кип'ятком. Обварилося 50 відсотків тіла.

 

Дитина була в такому стані, що лікарі не давали ніякої надії. Та мала вижила. Сьогодні красуні вже сімнадцять літ. Вона вчиться в профтехучилищі в Шостці Сумської області на оператора комп'ютерного набору. На різдвяні канікули приїхала до дому, в Арихипівку, де ми й познайомилися.


На завтра Різдва, у день Собору Пресвятої Богородиці, вдома була уся велика сім'я Коваленків: сама господиня Валентина Василівна, дочка Інна, сини Іван та Олександр, онука Тамара, яка привезла з собою на свята до мами та бабусі подругу по училищі. Сяяла вогнями на столі під образами ялинка, а хазяйки вибачалися:

— Ой, тут у нас не прибрано. Кабанчика закололи к Різдву, то ще ніяк ладу не дамо.— Третього січня моєму молодшому сину Сашку 20 літ минуло. У сорок я його народила, переживала, що пізно. А тепер він така радість для матері, — милується сином Валентина Василівна. — Вчиться в Чернігові у будівельному ліцеї. Стипендію одержує, трохи заробляє. До свого дня народження привіз міських гостинців. Посиділи сім'єю за столом. А тоді він ще могорич хлопцям носив. Двадцять же літ, ювілей!Валентина Василівна з сусідньої Леонівки. Заміж вийшла за Івана Коваленка з Галаганівки. А хату купили тут, в Архипівці. Тут і дітей народила, й Івана поховала. Молодим помер, у тридцять вісім літ. Через горілку. Вона, клята, звела чоловіка в могилу. Від нього у Валентини старші діти, Інна й Іван. Сашу народила від другого. Але з ним життя не склалося. Одна радість — син. Хороший хлопець росте.— Бачите, як воно виходить. Було два чоловіки, а тягну сім'ю на своїх плечах сама усе життя. Судьба, видать, така, — зітхає вона. — У шістнадцять літ уже доїла корів у колгоспі. Сорок два роки беззмінно. Тепер ось мені вже шістдесят, а роботу не кидаю. Оце саме на больничному, мізинець на правій руці одрізала. Слава Богу, не весь, а тільки вершечок з нігтем. Ниткою відхватила. Загоїться — піду на роботу до своїх корів. Пенсія 1050 гривень. Це за сорок два роки роботи дояркою. А треба ж жить, сина вивчить, онуку. Дочка і старший син безробітні. Хазяйство держимо. Четверо корів, свині, птиця. Городів багато. Пашемо сім'єю з раннього ранку до пізнього вечора. Гулять ніколи. І Тамара у нас роботяща росте. Ще школяркою корів доїла. А перший раз узяла дійницю в руки, коли розтелилася телиця. Вдома нікого не було, то вона сама пішла і видоїла. Не побоялася, хоч з первотелкою це діло не просте. Молодець!Коли случилася та біда, ніхто не думав, що дитя виживе. Даже врачі казали, що помре. А воно ж, маленьке, кволеньке, так чіплялося за життя! Я думаю, мо', ім'я — Тамара врятувало онуку. Як вона народилася, ім'я їй придумували усі. Той те називає, той те. Інна якось інакше хотіла. А я зразу, в одну минуту, кажу: «Тамара буде». Що воно означає, не знаю й досі. Хтось казав, що так звали царицю в Грузії. Ще чула, що так десь далеко пальма називається. Не знаю. Мені просто припало це ім'я до душі. Красиве ж: Тамара. На батьків рід схожа, та тільки він не признав дочку. Ну й Господь з ним. Виростили дівчину без нього. Так от я й думаю, що то ім'я врятувало онуку.«Того дня мені приснився страшний сон»

 

— Тамара у нас рання, — каже Інна. — У десять місяців пішла. Бистра, як огонь! Так, було, і гляди, щоб у яку шкоду не влізла.
Той день, коли все сталося, я пам'ятаю добре. Без мене дочка не засинала. Тільки під моїм боком. Нагодувала я її обідом, і ми лягли спати. І тут мені сниться сон. Батька мого на той час уже давно не було. Тамара народилася вже без нього. А тут наче він приходить і несе Тамарі подарунок—червоне платтячко, штанці і шапочку. Усе яскраве, червоне. Штанці і платтячко надів, а шапочку ніяк не може. Держить дитину, хоче кудись вести, та ніяк не виходить надягти той беретик. І тут уві сні я лякаюсь, кричу йому: «Куди ти ведеш дитя? Віддай негайно!» Хапаю дочку з його рук і тікаю.

Люди пізніше казали, що це був віщий сон. Якби батьку вдалося одягти ту шапочку на Тамару, ми б її втратили.Трилітрова каструля з кип'ятком упала з плити на дівчинку

 

— Ну, сон цей я пізніше розказала, а тоді вже на вечір заходилася варити борщ. Газ тоді у нас був балонний. Я все приготувала, борщ кипів на плиті. Залишалося тільки нарвати на грядці щавлю. Я й пішла на город, залишивши Тамару на брата Івана. Наказала слідкувати за нею, щоб нічого не утнула. Іван вийшов з кімнати тільки на хвилинку, навіть дверей за собою не примкнув. Тамара миттю вискочила на кухню і полізла в духовку. Встигла засунути тільки голівку. Плита хитнулася, і каструля з кип'ятком упала на дитя. Бідне так закричало від болю, що почула навіть мати, яка поверталася з ферми. А я була за хатою і нічого не чула. Коли зайшла, мати держала Тамару на руках, знімала з неї одяг, а та аж зайшлася від плачу. Ми не знали, що робити. Почали присипати обварене тільце содою, що, як виявилось, не можна робити.Знайшли колгоспну машину 1 повезли дитину в Семенівку в районну лікарню. В реанімації їй робили все необхідне в таких випадках. Але Тамара була така слабенька, що ніхто не давав надії на її порятунок. Обварилися плечі, ручки, голова, ніжки. Було вражено 50 відсотків шкіри. Казали, що дитя помре на третій чи сьомий день. Моєму відчаю не було меж. Молила Бога, благала про допомогу.І раптом на третій день моя дитина попросила... супу! Уявляєте? Я побігла на кухню, принесла той суп. І вона з'їла цілу тарілку! Я годувала доньку і плакала від щастя і надії, що тепер усе буде добре.— Бачите, як Тамара держалася за життя, — продовжує розповідь дочки Валентина Василівна. — Я приїхала в лікарню, прийшла в палату. І не змогла втримати сльози. Дитятко наше слабеньке, катетери по всьому тілу, ніжки опухли. А побачила мене — впізнала, ручки простягає.На восьмий день дитину «швидкою допомогою» перевезли в Чернігів, до обласної дитячої лікарні. Тиждень вона лежала в реанімації. Інну туди не пускали. А коли перевели в другу хірургію, дочка вже від неї не відходила.Як баба стала молоко красти

 

— Я прийшла в палату, сіла біля Томочки, — згадує Інна. — Ручки і все тільце її було прив'язане до ліжечка, щоб не зрушилася фіксація катетерів. Худенька, малесенька... Побачила мене і заплакала. Я взяла її на руки, шепчу щось на вушко, заспокоюю. Спасибі лікарю, він дозволив мені бути з дитиною.Ми пролежали там майже три місяці. Повернулися додому тільки в кінці серпня.
Врятував нашу Тамарочку Анатолій Миколайович Сиво-горло, чудовий хірург, прекрасна людина. Дитині робили пересадку шкіри. Не все і не відразу приживалося. Потрібне було переливання крові. Моя, на жаль, не підійшла. Лікарня, спасибі, забезпечила нас кров'ю безкоштовно. Але гроші потрібні були постійно.Харчування в лікарні непогане. Та й дитина у півтора року скільки там їсть. Але треба було давати печінку, гранати, банани. Все, що радив лікар, купувала. Гроші надсилала мати.
— Час був важкий, зарплату не платили, — зітхає Валентина Василівна. — А гроші треба. Пішла в контору, пояснюю своє становище, прошу дати хоч трохи. Дали 40 гривень. Я заплакала і пішла додому. Що робить? Де вихід? Де взяти гроші? І я почала красти молоко з ферми. Робила сир, продавала. Люди, мабуть, знали, але ніхто мене не здав, не дорікнув, не назвав злодійкою.Коли мої дівчата повернулися додому, ми вже самі почали лікувати дитя. У кількох місцях на тілі Томи залишилися гнійнички. Треба було, мабуть, везти дитину в Семенівку, а ми спробували самі. Сусідка наша варила мазь — з прополісу, цибулі, меду, сметани, господарчого мила. Чи десь вичитала рецепт, чи сама придумала, але людям та мазь допомагала. Почали й ми змазувати ранки. Звідти пішов гній мало не ручаєм. На наших очах ранки гоїлися, шкіра стягувалася.Отак ми рятували дитину. Тамара росла, пішла до школи. Сказати, що все в неї гаразд, не можна. Наркози і операції залишили слід. У дитини проблеми з серцем, скаче тиск. Лежала в районній лікарні. Під правою рукою утворилося якесь крило, що не давало руці рости. Вона в неї коротша за ліву.Тамара вчилася в п'ятому класі, коли постало питання про нову операцію. Знову потрібні були гроші. Продали корову. Віддали дешево, за дві з половиною тисячі. Але виходу не було. Та цих грошей не вистачило. Потрібно було ще 600 гривень. Ми звернулися до свого місцевого депутата Василя Івановича Лук'янова. Потрібну суму нам дала партія Юлії Тимошенко «Батьківщина», за що ми вдячні добрим людям. Операцію зробили в Чернігові. Спасибі Анатолію Миколайовичу. Він дуже добре ставиться до нашої Тамари, вони спілкуються і досі. Лікар каже, що потрібна буде ще одна операція, а може, й ще. Отак і живемо, від операції до операції. Але надії не втрачаємо.Інвалідність дали тільки у 2010 році

 

— Ніхто нам не сказав, що після такого нещастя дівчина може одержати інвалідність, а з нею і пенсію. Додумалися ми до цього тільки у 2010 році, через одинадцять літ. Поштовхом стало те, що пенсію одержують люди, які, скажімо, зламали ногу чи ще щось, будучи п'яними. Таким можна, а дівчині, що скалічила себе у півтора року, — ні? Почали клопотати. Все виявилося непросто. Документи треба було шукати в архівах, стукати в усі двері. Не будемо розповідати, через що довелося пройти, але зрештою інвалідність дали. Пенсія хоч і невелика, але її платять. Тепер ці гроші ніяк не зайві, коли Тамара вчиться в Шостці. Та й проїзд залізницею від Семенівки до Шостки для неї тепер безкоштовний.

 

Стипендія в профтехучилищі невелика — 270 гривень. Як мати-одиначка, Інна одержує на дівчину сьогодні 290 гривень. Та й пенсія інваліда дитинства скромна. А все разом — уже легше.

 

Головне, що дитина вижила, виросла, вчиться. Дуже надіємось, що й людиною вона буде хорошою.Лідія Кузьменко, тижневик «Вісник Ч» №3 (1497)

 

 


Понравилась новость - поделись в социальных сетях


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Людям про людей | Просмотров: 562 | Добавил: shabalin74 | Теги: Архипівка | Рейтинг: 5.0/1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ В БЛОГАХ НАШЕГО САЙТА


Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архив записівНаше опитування
Этот сайт я посещаю:
Всього відповідей: 46

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
 • Конституція України
 • Цивільний кодекс України
 • Господарський кодекс України
 • Земельный кодекс України
 • Митний кодекс Україны
 • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

 • Хмарка тегів

  Програма TV

  Copyright MyCorp © 2019 Хостинг від uCoz


  Розділи нашого сайту
  - НОВИНИ -
  Новини краю
  Семенівщина спортивна
  Наш ексклюзив
  Новини звідусіль
  Інше
  Навколо нас
  Газета "Гарт" про наш край
  - БЛОГИ -
  Инфраструктура
  Блог голови Семенівської РДА.
  Економічний блог.
  Блог освіти району
  Блог юридичних служб.
  Семенівський районний центр зайнятості.
  Блог правоохоронців
  Прикордоння
  Блог усіх небайдужих
  Життя видатних людей
  Духовне виховання
  А чи знаєте Ви?
  Людям про людей
  Як це було ...
  З глибин серця...
  - ОГОЛОШЕННЯ -
  Автомобілі
  Бізнес, співпраця
  Побутові товари
  Для офісу
  Комп'ютеры
  Лісова промисловість
  Метали
  Нафта, газ, вугілля
  Продукти харчування
  Промислове обладнання
  Інші товари
  Зв'язок та телекомунікації
  Будівництво
  Послуги у різних сферах
  Різне
  Нерухомість
  Анонси подій
  Робота
  - ЦІКАВЕ -
  Фотоальбоми
  Транспорт
  Туристам
  Форум
  Зв'язок
  Відео  Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
  Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
  *** *** ***

  Щоб додати необхідна авторизація
  Облако фоток
  Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
  QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов
  Переглянути свіжі коментарі
  ...
  Дата: 04.07.2019
  -->
  tanyajum95 написал:
  Заказывала окна по данному номеру. Люди из Корюковки. Приехали окна, подоконники и отливы. Где-то порядка 7400грн. Требуют деньги наперёд. Размеры не ...

  tanyajum95 написал:
  где номер телефона?

  yvcycf написал:
  Какое состояние мотоцыкла?

  m-volk написал:
  О поэзии без поэзии. Напишите  немного стихов Любови Палажченко.

  Материал: Продам пылесос
  svetlanapanko написал:
  Уточнение: пылесос ОРБИТА и пылесос Samsung!!!