Верховна Рада України підтримала проект закону «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо деяких питань спадкування)» за основу і в цілому. За відповідне рішення проголосували 254 народних депутата.
Згідно із цим законом, тепер оформляти спадщину зможуть органи місцевого самоврядування (сільські ради), що істотно спростить бюрократичну тяганину з документами та відбере монополію у цьому питанні у нотаріусів. Також документом передбачено зменшення тимчасових і грошових витрат на оформлення спадщини.
Відзначимо, що у сільські та селищні ради можна буде звертатися лише з 1 січня 2016 року. Півтора року знадобиться нашому уряду, щоб навчити і простажувати спеціалістів в органах місцевого самоврядування.
Крім цього скасовується обов'язкове проведення оцінки майна у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом і за правом представлення (до таким спадкоємцям, зокрема, відносяться діти спадкодавця, онуки, рідні брати і сестри, той з подружжя, який його пережив, батьки тощо), а також у разі успадкування спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку. ця норма вступає в силу вже з наступного дня після опублікування закону в урядовому виданні «Голос України».
Як зазначив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи в парламенті, «мета законопроекту дуже проста, передати сільським і селищним радам право вчинення нотаріальних дій».
У свою чергу міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що цим законопроектом надаються серйозні повноваження місцевим органам влади, але це і серйозна відповідальність.
«При цьому відзначено, що все одно система державних нотаріусів залишається працювати. І у наших людей є альтернативне право: або вони підуть в сільраду і оформлять своє право на спадщину, або вони підуть до державного нотаріуса", - зазначив міністр.
Нагадаємо, що це закон вже дуже давно вимагало суспільство, але депутати ніяк не хотіли його приймати.
![](http://semenovka.at.ua/_bl/2/s83897681.jpg)
|