29 серпня у народі називається післясвятом Успіння, Третім літнім Спасом або Спасом на полотні.
Остання назва походить від назви церковного свята, що відзначається 29 серпня – перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного образу Ісуса Христа.
Свято пов’язане з переказом про те, як тяжко хворий цар Едеси Авгар, почувши про Ісуса Христа, послав до нього свого художника з листом, де прохав дозволити намалювати образ Спасителя. Художник кілька разів намагався змалювати Ісуса, але йому це не вдалося і тоді Ісус, побачивши таке, взяв вчетверо складене полотно і вмившись, витерся ним. На полотні відбилося його зображення, що і передали Авгарові. Цар, отримавши полотно, одужав і з того часу Нерукотворний образ зберігався в Едесі. У Х сторіччі грецький імператор викупив його та перевіз до Константинополя. Проте пізніше Нерукотворний Образ зник і дотепер його так і не знайшли.
В Україні на Третього Спаса колись випікали з нового врожаю хліб, пиріжки, печиво, пригощали ними родичів і сусідів, вихваляючись новим врожаєм. А ще вірили, що якраз цього дня у вирій відлітають ластівки. І підмічали, якщо журавлі відлетять до третього Спаса — на Покрову (14 жовтня) буде мороз, не відлетять — зима пізніше прийде.
Також за церковним календарем 29 серпня вшановують мученика Діоміда лікаря, 33-и Палестинських мученики і преподобного Херимона Єгипетського.
Іменинниками 29 серпня є Демид.
Читайте також:
Успіння Пресвятої Богородиці або "Перша Пречиста"
Молебень перед початком навчання у Семенівці
Преображення Господнє, свято у храмі преподобного Василія Великого, м. Семенівка
Преображення Господнє. Другий або Яблучний Спас
Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. Мучеників Маковеєвих, або Перший Спас.
|