В Україні, в умовах значного демографічного спаду, мережа шкіл скорочувалася значно повільніше ніж кількість учнів, яка навчається в школах. Про це під час брифінгу сказала заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
Вона повідомила, що в Україні функціонує майже 5 тисяч малокомплектних шкіл, в яких навчається менше 40 учнів.
За її словами, вартість навчання в таких школах одного учня може сягати 60 тисяч грн на рік, в той час як в районних центрах вона складатиме 6 або 9 тис. грн.
"Тобто ми бачимо дуже суттєві відмінності, і що найгірше всього, навіть ті 60 тисяч грн, які можуть вкладатися на навчання дитини в малокомплектній школі не гарантують якісного навчання. Статистика зовнішнього незалежного оцінювання показує, що діти з сільської місцевості, нажаль фактично позбавленні доступу до якісної шкільної освіти. Вони значно гірше складають зовнішнє незалежне оцінювання та мають значно менші шанси для того, щоб продовжити навчання у вищих навчальних закладах", - зазначила Інна Совсун.
"Тому вочевидь укрупнення шкіл є неминучим, це те, через що проходили всі країни Східної Європи", - зауважила заступник міністра, зазначивши, що це є наслідком демографічного спаду, через який пройшло багато країн.
Разом з тим, вона повідомила, що позиція Міністерства освіти і науки полягає в тому, що укрупнення шкіл може відбуватися лише за умови гарантування довезення дітей до укрупнених шкіл. Однак в бюджеті не передбачене фінансування програми "Шкільний автобус".
"Вочевидь тут треба думати про інші рішення, і що стосується безкоштовного проїзду то на сьогодні він переданий на відкуп місцевій владі. І наразі складно сказати, чи буде можливість у місцевих влад забезпечувати безкоштовний проїзд учнів", - сказала заступник міністра.
Вона повідомила, що Міністерство освіти розглядає можливість співпраці з міжнародними донорами з метою можливого відновлення програми "Шкільний автобус".
"Це є дуже критичним питанням і позиція міністерства є досить твердою, що будь-яке укрупнення можливе лише тільки за умови забезпечення доїзду дітей до школи", - наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
За матеріалами Osvita.ua
|