Збираєтесь сіяти — повідомте прикордонникам
Аграріям потрібно буде повідомляти у прикордонну службу України про заплановані роботи на полях, розташованих у межах прикордонної смуги. Таке нововведення впроваджене після того, як Кабмін у лютому прийняв рішення про врегулювання окремих питань прикордонного режиму.
Як відомо, рішенням Кабміну України з 10 лютого в зоні проведення АТО та окремих районах Херсонської, Харківської, Чернігівської областей запроваджується прикордонний режим.
У Чернігівській області прикордонний режим діє у Ріпкинському, Щорському, Семенівському, Новгород-Сіверському, Корюківському, Городнянському районах.
Згідно з законами України, в прикордонній смузі впроваджена особлива система режимних заходів, які стосуються правил в’їзду, тимчасового перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб. А також проведення робіт, обліку та перебування суден на пристанях, причалах та ін. Це, власне, і є прикордонний режим. Положення передбачає, що у разі необхідності Держприкордонслужба може запроваджувати додаткові тимчасові обмеження на в’їзд і провадження робіт у прикордонній смузі.
Громадяни України та іноземці на територіях, де діє прикордонний режим, зобов’язані пред’являти відповідні документи, що посвідчують їхню особу та підтверджують законність перебування.
З метою виявлення порушень уповноважені прикордонники та представники органів внутрішніх справ мають право за потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби.
Полювання у смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд забороняється.
Крім того, авіаційні роботи, будь-яке будівництво, вирубка лісу, водокористування, геологічні, дорожні та інші дослідження в межах прикордонної смуги, а також гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні та інші роботи, пов’язані зі зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водойм, відео-, кіно- та фотографування місцевості, туристичні подорожі і стрибки з усіх видів парашутів проводяться тільки після інформування органу охорони державного кордону Держприкордонслужби, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть діяльність.
Відповідно до нього аграрії, органи самоврядування, приватні і державні організації перед тим, як проводити будь-які заходи на території лінії прикордонних інженерних споруд, мають попередити державну прикордонну службу не пізніше, ніж за 24 години до їх початку.
Аграріям, які засівають поля у прикордонній зоні, про свої роботи також потрібно буде завчасно попереджати прикордонну службу. Та, як запевняють самі прикордонники, великих перешкод це не спричинить.
«Аграрію достатньо буде один раз повідомити дату, коли плануються посівні та збиральні роботи, – розповідає заступник начальника штабу Чернігівського прикордонного загону Микола Марченко. – Також треба вказати кількість людей, які в цей час будуть на полі, їхні імена та прізвища і кількість задіяної техніки».
Паспорт носіть із собою
Людям, котрі живуть у прикордонних селах, нововведення будуть роз’яснені. Хоча за словами прикордонників, там і так завжди ходять з паспортами. Але краще довести цю інформацію до їх відома.
«Люди, які живуть у прикордонній місцевості і ходять за дикоросами, знають, де проходить державний кордон, – каже Микола Марченко. – Але всяке може статися, тому краще мати з собою паспорт. Адже якщо людина заблукає, це не є незаконним перетином кордону, і штрафувати її, звісно, ніхто не буде. Просто проведуть роз’яснювальну роботу. Та зовсім інша справа, коли в людини немає з собою документа, який посвідчує її особу».
На поминальні дні прикордонники планують відкрити пункти пропуску, які декілька років не працювали. Відвідати могили родичів зможуть і жителі Росії в Україні, і навпаки.
«Ніяких проблем не буде, – розповідає Микола Марченко. – Але для відкриття додаткового пункту пропуску повинна бути ініціатива від громади села чи голови сільради. У нас все сплановано і роботи тривають. У поминальні дні плануємо збільшити кількість прикордонних загонів на самих пунктах перетину кордону».
Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото автора
http://zemlyaivolya.net/
|