В Україні 21 листопада 2014 року в перший раз відзначають День гідності і свободи. Він заснований указом президента Петра Порошенка в пам'ять про патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 і в листопаді 2013-го - лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.
Нагадаємо, у 2013 році «Євромайдан» в Україні почався 21 листопада, коли небайдужі до долі країни громадяни вийшли на Майдан Незалежності в знак протесту проти відмови уряду Азарова від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Пізніше протести народу проти режиму Віктора Януковича були названі «Революцією Гідності».
В цей день варто ще з більшим завзяттям вітати всіх навколо, адже 21 листопада прийнято відзначати Всесвітній день вітань. Він відзначається щорічно з 1973 року. Його придумали два брати-американці (Майкл і Брайен Маккомак) в самий розпал холодної війни, на знак протесту проти посилення міжнародної напруженості. «Потрібен простий, але ефективний вчинок», – вирішили брати і відправили листи з привітними вітаннями у всі кінці світу. Вони нікому не нав'язували своїх ідей боротьби за мир в усьому світі. Вони лише просили адресата привітати ще кого-небудь, ще ну хоч би чоловік десять… Ця ідея була підтримана і керівниками держав, і простими людьми. З тих пір щороку 21 листопада відзначається Всесвітній день привітань, радісних емоцій та гарного настрою.
У березні 1998 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 листопада Всесвітнім днем телебачення в ознаменування дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму (World Television Forum) в 1996 році. Державам було запропоновано відзначати цей день, обмінюючись телевізійними програмами, присвяченими таким проблемам, як мир, безпека, економічний і соціальний розвиток і розширення культурного обміну.
А ще цей день на Русі здавна називають Михайловим. Народні прикмети свідчать: коли на Михайлов день іній – чекай великих снігів, якщо день починається туманом – бути відлизі. З Михайлова дня худобу заганяють на зимовий корм. Михайлів день – веселий і ситий свято (особливо для худоби). На Михайлов день, за народним звичаєм, задобрювали Дворового. Він вважався молодшим братом Домовика, але його старалися задобрити, щоб він залишився жити у дворі і не прислав замість себе Лихого. Для цього після проголошення спеціального змови у дворі проводилася дьогтем смуга, за яку дворового просили не виходити.
|