Сьогодні важко переоцінити роль електроенергетики у розвитку економіки держави, регіону або окремо взятого адміністративного району. У цій статті, в канун Дня енергетика, мова піде про історію ровитку енергетики району, підприємство та людей, які це робили.
Семенівський РЕМ ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" обслуговує споживачів м. Семенівка та Семенівського району. Площа району становить 1,7 тис. км. кв.
На балансі РЕМ знаходиться 1012,65 км повітряних ліній 10-0,4 кВ; 4,17 км кабельних ліній 10-0,4 кВ та 238 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ. Це енергогосподарство обслуговує мобільний дієздатний колектив. Семенівський район електричних мереж постачає електроенергію майже 11 тис. побутовим споживачам та майже 300 юридичним особам.
Семенівський район розташований на півночі області. Район, як і більшість в області, переважно сільськогосподарський. Тому, в довоєнний час про суцільну електрифікаційю не йшлося. Використовувалися малопотужні нафтові двигуни, пізніше - дизельні, але їх застосування було локальне. У післявоєнні роки в районному центрі та в деяких селах працювали дизельні електростанції.
В Семенівці дизельна електростанція потужністю 221 кВт підпорядковувалася комбінату комунальних підприємств. У вересні 1963 року електростанція була передана в підпорядкування Менського міського району електричних мереж, який був тоді підрозділом Прилуцького виробничого підприємства електромереж.
У 1965 році електроенергію від енергосистеми (Холминської підстанції) одержали перші села району - Радомка та Чорний Ріг. У тому ж році в райцентрі був побудований диспетчерський пункт з виробничими приміщеннями та підстанція у с. Жадове, від якої електроенергію отримали ще кілька сіл району. А після спорудження в кінці 1965 року лінії електропередач "Холми - Семенівка", електрифікація поширилася на увесь район.
Семенівська ДЕС спочатку була прийнята на баланс Менського РЕМ Чернігівського енергоуправління сільського господарства, а через 2 тмісяці, в березні 1966 року, зупинена назавжди.
В січні 1966 року в райні організовано дві сіткові дільниці - Семенівська та у с. Жадове. Саме на них , в умовах відсутності необхідної технічної бази , готувалися спеціалісти, які незважаючи на зазначені труднощі, гідно виконували свої обов'язки.
В липні 1966 року наказом Міненерго УРСР було створено Семенівський район електричних мереж, в зону обслуговування якого з 1968 року входили Семенівський, Новгород-Сіверський та Корюківський адміністративні райони. Першим його директором був Василь Федорович Шмалун.
Ось як згадував ті часи Микола Степанович Шевченко, який тоді працював майстром сіткової дільниці "Жадове": "Першим директором був Семенівського РЕМ був Шмалун Василь Федорович. Це був технічно грамотний спеціаліст, хороший господар на виробництві, чуйна людина. Він постійно турбувався про благоустрій своїх працівників. Фактично всі труднощі при будівництві бази РЕМі встановлення перших ліній електромереж пройшли під його керівництвом".
У складі РЕМ були створені дві виробничі дільниці - Корюківська та Новгород-Сіверська, в 1967 р. до складу РЕМ увійшла Грем'яцька ДЕС.
В 1968 році у Семенівському РЕМ створено диспетчерську службу, а першим старшим диспетчером був Іван Петрович Бик, який згодом очолив підприємство.
Хоч електрифікація району розпочалася із запізненням, вона просувалась досить швидко і вже в 1967 році всі колгоспи мали електроенергію, а на 1 січня 1970 року були приєднані до енергосистеми. В 1970 році дійшла черга і до населення.
В 1972 році директором РЕМ призначають Валентина Федоровича Соколова, при якому в цьому ж році район електромереж увійшов до складу обласного управління сільських електромереж, а в 1978 році - Чернігівського північного підприємства електромереж.
70-ті роки були роками розбудови мереж, зміцнення матеріальної бази. Склався колектив, який в умовах "важкого" району здійснював енергопостачання на якісному рівні.
Серед ветеранів РЕМ електромонтер-водій Микола Григорович Артюх, нагороджений орденом "Знак Пошани", орден "Трудової Слави" ІІІ ступеня отримав Василь Кузьмич Столпник, багато років пропрацювали вже згадані вище Микола Степанович Шевченко та Іван Петрович Бик, Леонід Андрійович Кириленко, Анатолій Іванович Левченко, Михайло Миколайович Велігура, Олександра Олексіївна Шкляревич, Короткий Віктор Михайлович, Охонько Микола Гаврилович та багато інших.
Після Валентина Федоровича Соколова протягом року РЕМ очолював Анатолій Васильович Сергієнко, а після нього з 1981 по 1997 роки - Іван Петрович Бик.
Чотири роки біля керма стояв Юрій Миколайович Мельник.
З вересня 2001 року РЕМ очолив Олексій Васильович Холодило.
У 2007 керівником став Шикута Юрій Миколайович.
А з 2011 і по нині очільником Семенівського району електромереж є Дудар Григорій Олександрович.
У 1998 році побудована виробнича база, де розмістилися всі служби району електромереж. На її території збудовано побутове приміщення для обслуговуючого персоналу, спорцджені виробничі приміщення.
Сьогодні Семенівський район електричних мереж вирішує поставлені перед ним завдання і з впевненістю дивиться у завтрашній день.
Тож побажаємо енергетикам безаварійної роботи, тепла та затишку у їх оселях та твердої упевненості у майбутньому.
.
----------------
Читайте також:
З Днем енергетика
|