Нещодавно наш земляк, 27-річний уродженець с. Костобобрів Семенівського району Дмитро Івченко разом з нареченою, брали участь у шоу "Чотири весілля" та виграли подорож до ОАЕ. Про це читайте у даному матеріалі, автором якого є Валентина Остерська, матеріал опубліковано у тижневику «Вісник Ч» №22 (1621). Джерело - gorod.cn.ua.
Отже, шановні читачі, вашій увазі матеріал.
*** *** ***
16 травня на телеканалі «1+1» у шоу «Чотири весілля» засвітився колишній боєць батальйону «Чернігів», старший сержант 27-річний Дмитро Івченко з села Костобобрів Семенівського району. Разом з нареченою, 23-річною Анастасією, виграли подорож до Об’єднаних Арабських Еміратів.
Участь у програмі брали ще три пари молодят. Яруна з Києва ввела на весіллі сухий закон і вегетаріанську кухню. За вхід на гуляння треба було платити 200 гривень. А хто хотів смачніше випити чи поїсти, мали це купляти власним коштом у барі (молодята витратили лише 10 тисяч гривень). Ольга з Ірпеня вклалася у бюджет 5 тисяч гривень (гуляли у пивному барі). Вікторія з Херсона кольором свята обрала фіолетовий. Молодята витратили 100 тисяч гривень.
Настине весілля вражало місцем проведення у готелі «Слов’янський» у Новгороді-Сіверському (побудований завдяки екс-президенту Леоніду Кучмі), розвагами і бюджетом 130 тисяч гривень. А ще бойовим характером молодої.
«Син записався у батальйон у перших рядах»
У батьків Дмитра в Костобоброві крайня хата. Будинок старий, скромне сільське подвір’я.
— Живемо, як можемо, — усміхається господиня 60-річна Марія Івченко. — Нам вже як прийдеться, аби дітям добре було. Я вивчилася на товарознавця у Херсоні. Вийшла заміж. Народила доньку Олену. Та життя не склалося. Ще й батьки захворіли. Довелося повертатися в село. Тут, у Костобоброві, вийшла вдруге заміж. Спочатку працювала кухарем у колгоспній їдальні, потім була і за няньку , і за вихователя у дитсадку. Як його закрили, пішла на корівник. Так дояркою до пенсії і пропрацювала.
Марія Івченко під своєю хатою
Старшій Лені — 39 років, вона молоко приймає, зять — контролер райелектромереж. Трьох діток мають. Ще одна дочка, Іра, закінчила чернігівський педуніверситет. Та так склалося, що працює на кухні обласної лікарні. Зять — майстром на КСК. Дитинку мають. Діма після школи вступив до глухівського педуніверситету (Сумська область) на фізику та інформатику. В армії відслужив. Та в школу вчителювати не пішов. Влаштувався охоронцем у магазин у Чернігові. А в квітні 2014 року, коли почали формувати батальйон «Чернігів», у перших рядах записався до нього. Я, звісно, була проти, просила: «Сину, подай рапорт на звільнення». А він: «Мамо, якщо судьба, то і на дорозі уб’ють». І не послухав. От і зараз він на Донбасі. Дзвоню, питаю: «Як ти?» Відповідає: «Нормально». А я ж чую: бахкає. «То далеко стріляють»,—заспокоює. Він і Настю свою там зустрів, у 2015 році, у Станиці Луганській. Вона з Луганська. Вивчилася на юриста в Академії внутрішніх справ, червоний диплом має. Її батьки і досі там. У них бізнес, магазини. А вона разом з тіткою, дядьком, дідусем і бабусею переїхала до Полтави — там у них родичі. Діма продовжував служити.
Уперше Настя приїхала до нього у Чернігів на день народження, 26 років. Я говорила сину: для мене не має значення, твоя дівчина буде сільська чи міська. Я будь-яку прийму. Аби вам було добре. А от за Діму переживала. У нас у рідні і професори є, та ми ж прості люди. Ще й батько випиває. Переживала: приїдуть свати, а батько наш готовий. Будуть скоса дивитися. Син нічого не приховував від майбутніх тестя і тещі. Сказав: батьки у мене незаможні, тато п’є. А вони відповіли: «Дочка вибирає не для нас, а для себе».
Настя мені сподобалася. Весілля призначили на 9 жовтня минулого року. Та Діма був у зоні АТО. Через це перенесли на 16 число.
— Маріє Іванівно, хто звернувся на проект «Чотири весілля»?
— Подружка Насті Даша. Хотіла, щоб її знімали, та весілля у неї ще нескоро. Вона порадила нашим. Донбаську передісторію знімали у селі Узруй Новгород-Сіверського району. Там ще після Майдану загорожі поставили. Автомат справжній сину з Чернігова привезли. Хлопців-однокласників перевдягни у військову форму. Все так красиво інсценували. Картинка вийшла — не відрізниш від Луганщини.
Щоб відгуляти весілля, взяла кредит
— Весільний танець я їм показала у себе у дворі. Порепетирували кілька разів. Вийшло красиво. У телешоу говорили: «Чого Діма нєвєсту на руки не підняв?» Та ми нікому не пояснювали, що у нього рука боліла. Осінній стиль весілля невістка придумала сама.
— Маріє Іванівно, весілля у готелі «Слов’янський» не з дешевих.
— Діти так захотіли. Вони і гроші свої витрачали. Ми, батьки, скинулися по 25 тисяч гривень. Наш тато — механізатор, якраз після уборочної отримав 10 тисяч гривень. А15 тисяч я взяла в кредит. Гостей було 50. Хороше, справжнє вино Настя привезла з Полтави. А ми продуктів домашніх, самогонки 50-градусної дали, була на столах і «Пшенична». Страви хороші, смачні.
— І сир вонючий, — додає 12-річний онук Коля. Хлопчина мовчки слухав нашу розмову.
— Та не вонючий, а з пліснявою — елітний, дорогий, — поправляє бабуся. — Розписувалися вони у Костобоброві, у сільраді. А виїзна церемонія для зйомки була у Новгороді-Сіверському. Вінчалися також у Новгороді, у Монастирській церкві. Так Діма захотів. Він ще зі шкільних років любив до храму ходити. Як приїде з АТО, йде до нашого батюшки. До речі, наш костобобрівський батюшка їх і вінчав. А його донька Вікторія тримала нареченій фату.
Конкурсів було багато. Не сороміцьких — веселих. Хлопці, з якими Діма був в АТО, приїхали, красиво і щиро вітали. Шкода, що цього по телевізору не показали.
— Колю, а тобі що найбільше запам’яталося? — запитую.
— Дуже багато різних фруктів було. Фокусник з картами. Ілюзіоніст з Луганська, його на весілля запросила Настя, він виступав навіть перед родиною коміка Чарлі Чапліна. Фокусник наречену-вегетаріанку в повітря підняв. Рідний брат Насті Денис Бєлоусов співав пісню, присвячену молодим. Він футболіст молодіжного складу команди «Зоря» (Луганськ). А ще коли Діма кричав, як сильно любить наречену, коли її викупляв, весело було. Діма і Денис чимось схожі між собою.
— І батько наш слова дотримав — не напився, чим нас дуже порадував, — додає Марія Івченко.
— Ваша невістка ставила високі бали дівчатам по-чесному?
— Так, а от херсонська ставила малі, та це їй не допомогло. Наша пара виграла путівку в Дубай (Об’єднані Арабські Емірати). На десять днів. Виграти виграли, але до цього часу не з’їздили. Служба у Діми. їм сказали на проекті, що використати путівку можна протягом року. Син до Нового року дослужив у «Чернігові» і перевівся до батальйону «Полтава», щоб бути поряд з дружиною. Йому пообіцяли службову квартиру. Настя винаймає житло як переселенка. Працює торговим представником і займається власним бізнесом. Має кілька інтернет-магазинів.
— Онуками збираються вас радувати?
— Поки що мовчать.
— Хотілося б поїхати у Луганськ, подивитися, як свати живуть?
— Поки що і діти туди не можуть з’їздити. Та коли Путіна не стане, все владнається.
«Важко розлучатися навіть на кілька днів»
Додзвонилася до Насті.
— Мої батьки подарували нам на весілля путівку в Болгарію. Скоро поїдемо, — розповідає Анастасія. — А в Дубай відправимося на річницю одруження.
— Вас уже запрошували на інші шоу?
— Я сказала: можу брати участь там, де платять. Пропонували зніматися у «Міняю жінку» — там оплачують. Та я не погодилася. Не хочу, щоб з моїм коханим чоловіком хтось жив, навіть кілька днів.
Читайте також по темі "Костобобрів":
З історії села Костобобрів
Бондаренко А. А. - шахтер родом из Костобоброва, Герой Труда
Микола Миколайович Мазепа — директор Харківського науково-дослідного інституту козацтва, генерал-полковник УРК
Заміж — не на рік, а на цілий вік… Про О. Холодило
Ісаак Прохорович Мазепа — наш земляк, український політичний і державний діяч
Пунтус Іван Григорович.
|