. Незабутня подорож до Польщі - 9 Грудня 2018 - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
Середа, 29.03.2023, 01:03
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS


Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.uaФорма входу

Категорії розділу
Новини краю [1156]
Семенівщина спортивна [304]
Наш ексклюзив [108]
Новини звідусіль [104]
Інше [65]
Навколо нас [18]
Газета "Гарт" про наш край [31]

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

СтатистикаОнлайн всього: 9
Гостей: 9
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]
Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2018 » Грудень » 9 » Незабутня подорож до Польщі
00:18
Незабутня подорож до Польщі

З моменту отримання новини про те, що мені надана можливість побувати у сусідній країні з навчальним візитом, охопило суцільне вдохновення про майбутню подію.  Аби мислити масштабніше, завжди цікавлюся станом освітньої галузі в інших країнах, а тут видалася унікальна можливість побачити й почути особисто.

 

Літак приземлився у Варшаві і ми разом із колегами (очільниками освіти громад нашої області) ступили на землю іншої країни.

 

Варшава зустріла нас мороссю, але це аж ніяк не вплинуло на наш позитивний настрій. Зустріли нас Adam Sauer, голова Фонду міжнародної солідарності, що був заснований державою, та працює під наглядом Міністерства закордонних справ Республіки Польща, та Wojciech Kuchta, проектний менеджер Фонду, який ні на хвилину не залишав нас під час перебування у Польщі.

 

 

 

 

До Плоцька, де ми жили, їхати майже півтори години. Рівненькі дороги, безліч дорожніх знаків, на узбіччях один населений пункт зливається з іншим. Затишний готель додав настрою, бо в ньому були усі умови і для роботи, і для проживання.

 

З наступного дня на нас чекала змістовна та копітка робота. Лекція Wojciech Marchlewski "Вибрані питання системи освіти Польщі" була досить пізнавальною. З першого разу важко було розібратися із територіальним устроєм країни та структурою освіти.

 

Далі - екскурсія до музею. Прогулянка містом залишила приємне враження, бо Плоцьк цимось схожий на Львів. Бруківка, вузенькі вулиці, порівняно з нашими «просторами». Взагалі протягом усього перебування у Польщі вразила відсутність людей на вулицях. 

 

На вітальній вечері до нас приєднався перекладач Piotr Szostak. Спілкування з обома Войтеками та Петром були невимушеними і приємними для нас усіх.

 

Децентралізація для нашої країни є наразі новим викликом, а для Польщі це вже давно пройдений етап. Якщо у нас тільки створюються громади, то там гміни (громади) вже впевнено стоять на ногах й успішно працюють.

 

Не можу не згадати першу гміну, яку ми відвідали в Слупно. ЇЇ очільник (війт) Marcin Zawadka Wójt Gminy Słupno вразив нас своєю обізнаністю в усіх сферах діяльності. Людина, яка залишила бізнес і повністю змінила життя як своє, так і своєї гміни.  Далі на нас чекала сучасна казка. Поруч із власним будинком війта розташований садочок та школа. Зовні дуже привабливі, в середині – не менш того. У садочку готують їжу ще на декілька інших закладів та розвозять у контейнерах. Сучасне обладнання, сучасний освітній простір – це не дивина для поляків. 

 

 

 

 

Далі ми побували у початковій школі ім. Архієпископа Антоні Юліяна Нововейського.  Велика школа, яка має 8 класів, де навчається 400 учнів. Двері до кожної класної кімнати облаштовані віконцем. Директор суровий та вимогливий. Учительська на кодовому замку (обмежено доступ учнів). 

 

Відвідали маленьку школу гміни на 60 учнів. Вразила молода директорка – пані Аґнешка. Креативна, неупереджена, відкрита. 

 

Наступного дня відвідали місцевий Кураторіум – установу на кшталт обласному управлінню освіти і науки. Відмінність існує в тому, що вони є кураторами виключно навчально- виховного процесу. Контроль не входить у обов’язки працівників кураторіуму, тільки допомога освітнім закладам.

 

У Мазовецькому центрі надання освітніх послуг ми дізналися як і де учителі підвищують кваліфікацію. В них вже давно започатковано вільний вибір установ для проходження навчання вчителів. Це не єдиний центр, а один із шести, які діють у Плоцьку. Учителі обирають той, який їм до вподоби і у вільний від роботи час (після обіду, чи у вихідні) відвідують заняття.

 

Далі знову екскурсія з Wojciech Marchlewski.  Собор, збудований в ХІ-ХІІІ століттях. 

 

 

Найстаріший ліцей імені Малаховського у Плоцьку.

 

 

Цікаво, що в цьому закладі освіти є три корпуси, які збудовані в ХIV, XVIII і ХХ століттях. Вразила екскурсія до підвалу ліцею, де знаходяться розкопки старого міста. Коли відкрили двері до підвалу і умикнули рубильники – усе почало працювати: і освітлення, і провітрювання. Літня жіночка – професор провела цікаву лекцію з історії міста. 

 

 

Разом із директором #Solidarity_Fund_PL Adam Sauer ми відвідали гміну Сєрпц, де зустрічалися з бурмістром гміни Jaroslaw Perzynski у місцевій публічній бібліотеці ім. Зофії Налковської. Спілкування з бурмістром дуже вразило, бо коли людина залишає свій бізнес з прибутком 4 млн. злотих, виникає багато запитань. Відповідь – то була його мрія з дитинства.

 

Музей Мазовецького села в м. Сєрпц просто неба вразив і своєю автентичністю, і схожістю з нашим стародавнім побутом. Відтворені старі хати, млини, цілі сільські вулиці.

 

 

Аби усе це оглянути, ми їхали на возі, запряженому двома кіньми. Поруч є і сучасні будівлі, це і готель, і виставкові зали. Усе це створено завдяки участі працівників музею у проекті та отриманні гранду на 2 млн.євро.

 

Далі знайомство з міським Центром культури і мистецтв.  Рівень оснащення вразив. Сучасний кінотеатр, танцювальна зала, студія звукозапису, мистецька студія, банкетна зала, комп'ютерний клас. 

 

Відвідування добровольчої пожежної служби в м. Задвіз Костьольний, де нас  зустрів оркестр у складі дітей, жителів та пожежників, залишило приємні враження. У селі, де мешкає 900 людей, діє громадська організація пожежників. Це як клуб за інтересами, тут не платять зарплату, тут просто віддають свій чоловічий борг перед жителями ті, хто вважає себе придатним до цього. Не одне покоління тут служить від прадіда до онуків. Далі була демонстрація спорядження. Рівень їхнього оснащення призвів усіх до шокового стану. Більшість обладнання діє на збереження життя пожежника. Бо вони нам пояснили, що життя одного пожежника у майбутньому забезпечить життя багатьом. 

 

 

Відвідування школи з інклюзивними класами, початкової спеціальної школи, непублічної школи – все настільки вразило! За 20 останніх років країна створювала належні умови для перебування різних категорій дітей у закладах освіти на високому рівні. Ідеальна, майже стерильна чистота у всіх приміщеннях, де ми були. Тепло, затишно. Усюди встановлені системи протипожежної сигналізації, відео спостереження, обігрів підлоги. Діти на перервах сидять просто на підлозі шкільних коридорів.

 

 

 

 

Між учителем і учнем відсутній авторитарний стиль спілкування. На уроках застосовують різні музичні інструменти. Школи оснащені сучасними спортзалами, роздягальнями. 

 

Найбільше вразила спільна робота усіх закладів освіти. Після уроків діти продовжують займатися у бібліотеках, будинках культури, музеях. У будь-якому із цих закладів облаштовані кімнати для занять з дітьми. Так само відкриті до ночі двері шкіл, де кожен житель гміни має право прийти і потренуватися у спортзалі. Жителі громади тут усвідомили, що гміна – це одна велика родина. Майже однакові у всіх будинки, немає пафосу, пихатості, бо виставляти напоказ власні статки тут вважається «дурним тоном». 

 

Дякую Solidarity Fund PL, шведсько-українському проекту "Підтримка децентралізації в Україні" SKL International.org.ua, Асоціації об'єднаних територіальних громад, Adam Sauer, Wojciech Marchlewskiта, Wojciech Kuchta, Piotr Szostak (шикарно оксамитовий голос у навушнику) за такий подарунок!

 

 

І звісно моїм найкращим колегам, як Оксана Колесник, Ірина Наумчик, Валентина Примак, Ігор Кустенко, Юрій Мишкін, Станіслав Пузирний, Олександр Діденко, Олександр Волеваха, Лідія Гаєвська, Раїса Левосюк, Світлана Масльонка, Людмила Панасюк. Я вас усіх люблю! Дякую долі, що ви у мене є!

 
Сподобалася новина - поділися нею в соціальних мережах.


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Наш ексклюзив | Просмотров: 1033 | Добавил: Елена | Теги: Solidarity_Fund_PL, Олена Кресс, Wojciech Marchlewski, Семенівка | Рейтинг: 5.0/1

ЧИТАЙТЕ ЕЩЕ НОВОСТИ НА НАШЕМ САЙТЕ:

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записівНаше опитування
Этот сайт я посещаю:
Всього відповідей: 47

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
 • Конституція України
 • Цивільний кодекс України
 • Господарський кодекс України
 • Земельный кодекс України
 • Митний кодекс Україны
 • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

 • Хмарка тегів

  Програма TV

  Copyright MyCorp © 2023 Хостинг від uCoz


  Розділи нашого сайту
  - НОВИНИ -
  Новини краю
  Семенівщина спортивна
  Наш ексклюзив
  Новини звідусіль
  Інше
  Навколо нас
  Газета "Гарт" про наш край
  - БЛОГИ -
  Инфраструктура
  Блог голови Семенівської РДА.
  Економічний блог.
  Блог освіти району
  Блог юридичних служб.
  Семенівський районний центр зайнятості.
  Блог правоохоронців
  Прикордоння
  Блог усіх небайдужих
  Життя видатних людей
  Духовне виховання
  А чи знаєте Ви?
  Людям про людей
  Як це було ...
  З глибин серця...
  - ОГОЛОШЕННЯ -
  Автомобілі
  Бізнес, співпраця
  Побутові товари
  Для офісу
  Комп'ютеры
  Лісова промисловість
  Метали
  Нафта, газ, вугілля
  Продукти харчування
  Промислове обладнання
  Інші товари
  Зв'язок та телекомунікації
  Будівництво
  Послуги у різних сферах
  Різне
  Нерухомість
  Анонси подій
  Робота
  - ЦІКАВЕ -
  Фотоальбоми
  Транспорт
  Туристам
  Форум
  Зв'язок
  Відео  Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
  Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
  *** *** ***

  Щоб додати необхідна авторизація
  Облако фоток
  Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
  QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов
  Переглянути свіжі коментарі
  koljabuisson написал:
  Есть хорошие места для ставок на спорт, делать их приятно https://football-fun-live.com/reyting-bukmekerov/fonbetru/promokody и, придя туда, вы сможет

  alex85udalov написал:
  Хорошо, что на данный момент источники более объективные и информативные, поэтому получается купить ж/д билет куда грамотней и быстро. Сейчас 21 век н

  antonshapin80 написал:
  Я таких организаций не знаю, но когда искал себе машину, то промониторил достаточно много площадок, но все же нашел, где

  vvvaaannnooo999999 написал:
  Добрый день! искал насос в частный дом для скважины и нашёл хороший выбор и цены в магазине Santehmart https://santehm

  vvvaaannnooo999999 написал:
  https://santehmart.com.ua/nasosnoe-oborudovanie/glubinny-nasosy-dlya-skvazhin