. ОЛЕКСІЙ МАСЛОВ: ТРЕБА СЛУХАТИ НЕ БАГАТИХ, А РОЗУМНИХ - 27 Січня 2017 - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
Понеділок, 27.03.2023, 04:43
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS


Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.uaФорма входу

Категорії розділу
Новини краю [1156]
Семенівщина спортивна [304]
Наш ексклюзив [108]
Новини звідусіль [104]
Інше [65]
Навколо нас [18]
Газета "Гарт" про наш край [31]

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

СтатистикаОнлайн всього: 5
Гостей: 5
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]
Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2017 » Січень » 27 » ОЛЕКСІЙ МАСЛОВ: ТРЕБА СЛУХАТИ НЕ БАГАТИХ, А РОЗУМНИХ
09:10
ОЛЕКСІЙ МАСЛОВ: ТРЕБА СЛУХАТИ НЕ БАГАТИХ, А РОЗУМНИХ

 Вашій увазі, шановні читачі, матеріал про нашого земляка, журналіста Олексія Маслова (джерело - http://www.sknews.net/)

***   ***   ***

Чернігівець Олексій Маслов – один із найпопулярніших і найцікавіших тележурналістів Придесення та України. Це – інтелектуал і водночас чуйна, прониклива та яскрава особистість. Тому його неординарні телерозповіді, як то кажуть, і світять, і гріють. Відчувається, що він дуже любить свою роботу! А ще у 40-літнього Олексія нещодавно вийшла збірка віршів «Неси зірку», і це одразу ж стало резонансною подією, й не лише на Чернігівщині. Адже то – не книжка початківця, а справді напрочуд високий рівень.

Маємо Поета, який уже зайняв своє місце в сучасній літературі. Ну, як же нині не поспілкуватися від душі з непересічним журналістом, письменником і татом трьох чудових дітей – Олексієм Масловим? Зустрілися напередодні презентації його книжки в Чернігівській обласній науковій бібліотеці імені В. Короленка.

 

– Олексію, мені подобається колоритна назва села, з якого ви родом, – Янжулівка. З чим це пов’язано?

– Так, я народився на Чернігівщині, в Семенівському районі, у селі Янжулівка.

      Читайте матеріал з історії села: Село Янжуловка: ad fontes      

Взагалі, тоді воно називалося Жовтневе, але йому повернули історичну назву. Янжул був сотником Стародубського козацького полку. Мої батьки все життя працювали педагогами. Батько, В’ячеслав Микитович, був учителем фізкультури, він уже покійний. Мама, Олександра Василівна, живе в рідному селі, трудилася вчителем математики і деякий час була директором школи. Я змалечку люблю читати книжки, ріс доволі допитливою дитиною. Причому мене цікавили найрізноманітніші теми. Наприклад, тривалий час моєю настільною книжкою, в українському перекладі, була книга видатного мандрівника Миклухо-Маклая «Подорож на Нову Гвінею». Ще захоплювали Китай, Полінезія. Цікавила всіляка екзотика.

 

 Така собі домашня дитина…

– Водночас я займався спортом, зокрема грав у футбол. У підлітковому віці зацікавився східними єдиноборствами – ушу. До речі, досі стараюся цим періодично займатися, а ще виконую щодня комплекс спортивних вправ на тренажерах, бігаю. Тобто я був звичайним хлопчаком, спраглим до книжок. Та й батьки мене не балували, а навпаки ставилися вимогливо, аби вчився, як слід. Жодних преференцій від того, що мої тато з мамою – вчителі, я не мав. Отож закінчив місцеву дев’ятирічку, а до десятого класу пішов у Семенівці.

 

– Які книжки стали улюбленими?

– Звісно, в дитинстві мене захоплювала і пригодницька література. Але завжди подобається класика. Наприклад, твори «Розстріляного відродження» 10-30-х років ХХ століття. А ще – українська поетична спадщина XVII-XVIII століть, традиції бароко. Скажімо, Іван Величковський, Климентій Зіновіїв… Це неабияк вплинуло й на мою творчість, бо недаремно ж кажуть, що нове – це гарно забуте старе. От і в моїй нещодавно виданій збірці «Неси зірку» є тексти, написані силабічним віршем. Це – такий поетичний експеримент, що, втім, аніскільки не заважає натхненню.

– Ви здобули хорошу філологічну освіту, закінчивши гоголівський вуз.

– Авжеж, я навчався на історико-філологічному факультеті Ніжинського державного педагогічного інституту імені Миколи Гоголя. Це – славетний вуз, із чудовими, шляхетними традиціями. Які люди тут навчалися – Гоголь, Гребінка, Глібов! А з сучасних українських письменників – наприклад, Євген Гуцало. Літературною студією керував знаний науковець Дмитро Наливайко. А водночас зі мною тоді вчився Анатолій Дністровий, який став популярним українським письменником.

– А що це за випадок із тим кумедним написом на мармуровій дошці Гоголя у День сміху? Якось почув від знайомого, котрий також навчався в Ніжині.

– Так, ми з приятелем додали жартома дві літери на мармуровій плиті, розміщеній під вікном нашого читального залу, в старому корпусі. Там було написано: «Здесь учился Гоголь». А після нашого епатажного «втручання», вийшло: «Здесь ли учился Гоголь?». І це сталося якраз 1 квітня, тобто в день народження Миколи Васильовича, в День сміху. Власне, не йшлося про якесь дрібне хуліганство. Просто ось таким чином ми навпаки хотіли нагадати про гоголівські традиції, поцікавитися, як вони розвиваються. Люди побачили, здивувалися. Ну, й запам’ятали наш жарт, – посміхається.

– Ви 19 років працюєте на обласному телебаченні, стали «зіркою», вас впізнають на вулиці…

– Здобувши філологічну спеціальність, я ще півроку трудився в сільській школі вчителем німецької мови. Була вакантна посада і мені запропонували… А тоді прийшов на телебачення, і відчув, що це – справді моє покликання. Відтоді так і труджуся… Ця робота – надзвичайно цікава, адже я маю змогу постійно спілкуватися з різними людьми. Причому для мене немає значення, хто це – Президент, Прем’єр-міністр, депутат Верховної Ради чи, скажімо, проста людина, такий собі сільський філософ, котрий розповідає дивовижні речі. От, наприклад, мені запам’ятався сюжет про безхатька, який мешкав у лісі, в землянці. Ми пішли до нього, відверто спілкувалися в тій землянці про життя-буття, і це було неймовірно!

 

– Ви співробітничали з центральним телеканалом «1+1».

– Це – також цікавий досвід! Я там шість років трудився: з 2002-го – по 2008-й. Взагалі, журналістика – дуже відповідальна професія, адже потрібно ні в якому разі не зашкодити людині, героєві твого телесюжету. Та, власне, навпаки, по змозі, допомогти, якщо це необхідно. Такі випадки були, коли вдавалося реально захистити людей, завдяки розголосу в теленовинах. І це мені запам’ятовується найбільше, по-справжньому, гріє серце. Траплялося, що хтось хотів несправедливо відібрати житло чи земельну ділянку у простої родини, й ми тоді саме вчасно нагодилися, допомогли цим людям.

 

– І це – дуже важливо!

– Є й судові справи, які розглядаються роками, така безкінечна тяганина. Хоча, в принципі, одразу видно, що з цією людиною чинять вкрай незаконно. Але чому?! Можливо, це комусь дуже вигідно, маю на увазі нашу вітчизняну корупцію… Однак корупційні факти все-таки надто складно довести, а на ґрунтовне журналістське розслідування не завжди вдається викроїти час; адже це – телебачення, тут щодня потрібні свіжі новини!.. Також я пишаюся, що мені, наприклад, поталанило поспілкуватися з видатним письменником-земляком Ігорем Качуровським, коли він приїздив до Ніжина, зі славетним академіком Дмитром Затонським, кінорежисером Юрієм Іллєнком… Я дуже люблю бесідувати з розумними і цікавими творчими людьми – науковцями та митцями!

 

– Популярність не заважає життю?

– Ні, я себе адекватно оцінюю. Розумію, що я – звичайна людина…

 

– Батько трьох дітей…

– Старшому, Володимиру, – вісімнадцять, другокурсник Київського КПІ, технічного університету; середньому, Дмитру, – п’ятнадцять, навчається в школі № 12; а трирічна Марійка ходить у дитсадок. Дружина Людмила – вчителька української мови в школі № 1. Звичайно, родина – дуже багато значить для мене!

 

– Анатолій Дністровий, якого згадували, – автор багатьох книжок, а у вас в 40 років вийшла перша збірка. Чому аж зараз? Ви багато пишете – і поезію, й прозу.

– Не хотів друкувати свої тексти початківця. Тому й учнівство лишилося поза увагою читачів… Як на мене, це – добре! Адже за жоден із віршів, які ввійшли до цієї збірки, мені не соромно. Кожен вірш – це окрема історія, там багато підтекстів. Тепер маю вже поезії на ще одну книгу. Звісно, є й проза… Тож, думаю, в перспективи кілька книжок вийде. А ще хотів би видати свою книжку літературознавчих, мовознавчих та культурологічних матеріалів. Я й до аспірантури Інституту літератури свого часу вступив, та не зміг поєднати наукову діяльність із напруженою роботою тележурналіста.

 

– Натомість як вдається поєднувати журналістику та літературну творчість?

– Вдається. Завдяки журналістиці, я маю життєвий досвід, багато історій, які нерідко втілюються в поезії чи прозі. Тобто журналістика мені не заважає, а навпаки наснажує, адже я практично щодня дізнаюся немало цікавого. Але літературу теж люблю! Взагалі, українська поезія – одна з найкращих у світі. І я із задоволенням читаю книжки Олени Степаненко, Анни Малігон і Тані-Марії Литвинюк, вихованців гоголівського вузу. Із письменників молодшого покоління, не ніжинців, мені подобаються збірки Катерини Бабкіної та Ірини Шувалової…

 

– А як вам – Таня Малярчук, чий роман нещодавно отримав премію ВВС?

– Таня Малярчук – теж цікава! Тобто зараз українська література дуже потужно заявляє про себе в світі. А це свідчить, що Україна – не безнадійна, бо за видатними успіхами в літературі розвиватиметься й наука, суспільне життя, врешті-решт економіка!

 

– Тобто поезія – це локомотив суспільного життя, а не навпаки?

– Безперечно! Адже з чого почалося знамените італійське Відродження? З творів Данте і Петрарки, з картин видатних художників. Знаєте, я не люблю цього слова – еліта, бо у нас його витлумачують дещо інакше. Але сьогодні нам потрібно згуртувати справжню українську еліту – вчених, письменників, митців, тобто мислячих, розумних людей. Недаремно ще Рузвельт колись говорив, що треба слухати не багатих, а розумних. Скажімо, була така школа фізиків Нільса Бора, який запрошував на свої зібрання найбільших учених світу. Вони там мешкали, спілкувалися, і таким чином з’являлися геніальні ідеї. Ось таке «зібрання мізків» зараз справді потрібне Україні. Дослухаємося до розумних!

 

Маслов Олексій обкладинка

 

– І на завершення – вірш із вашої чудової книжки «Неси зірку». От, наприклад, «Наче молитва».

– Заміни мене мною, та тільки новим і справжнім,

А фальшиве відший, відокрем, відріж, як ножем,

Бо такого, як був, із мене достатньо вже.

Заміни таким, якому нічого не страшно.

Я зізнаюсь тобі – тому, прошу я у кого:

Я не знаю всіх тих, у кого цього прошу.

Бо в своєму падінні я сам собі парашут.

А своїм недоробком незручно морочити Бога.

Поможи, біля хати і зараз існуючий в’язе,

Й неіснуюча вже перша хато, і ти поможи,

І село по обидва боки від ріки, й комиші

По її берегах. Мої серце, і мозок, і м’язи,

Підніміть мене вгору. Схочу – себе перескочу.

Підмани мене чимсь особливо звабливим, життя.

Підміни цю підробку оригіналом. Затям:

Головне в такій копії – це неточність.

І враховуй, що всюди, як кадр двадцять п’ятий,

Поміж строф і, саме собою, поміж рядків, –

Скільки б зараз мені не було років:

Поможіть мені, мамо і тату.

 

Спілкувався Сергій Дзюба

 

 

Творчий вечір чернігівського журналіста і поета Олексія Маслова у літературно-музичному клубі «Трамонтана» (відео).

 

 

 

 
Сподобалася новина - поділися нею в соціальних мережах.


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Новини краю | Просмотров: 924 | Добавил: shabalin74 | Теги: Янжулівка, Олексій Маслов, Семенівщина | Рейтинг: 0.0/0

ЧИТАЙТЕ ЕЩЕ НОВОСТИ НА НАШЕМ САЙТЕ:

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Січень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архив записівНаше опитування
Что вы любите смотреть по телевизору?
Всього відповідей: 61

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
 • Конституція України
 • Цивільний кодекс України
 • Господарський кодекс України
 • Земельный кодекс України
 • Митний кодекс Україны
 • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

 • Хмарка тегів

  Програма TV

  Copyright MyCorp © 2023 Хостинг від uCoz


  Розділи нашого сайту
  - НОВИНИ -
  Новини краю
  Семенівщина спортивна
  Наш ексклюзив
  Новини звідусіль
  Інше
  Навколо нас
  Газета "Гарт" про наш край
  - БЛОГИ -
  Инфраструктура
  Блог голови Семенівської РДА.
  Економічний блог.
  Блог освіти району
  Блог юридичних служб.
  Семенівський районний центр зайнятості.
  Блог правоохоронців
  Прикордоння
  Блог усіх небайдужих
  Життя видатних людей
  Духовне виховання
  А чи знаєте Ви?
  Людям про людей
  Як це було ...
  З глибин серця...
  - ОГОЛОШЕННЯ -
  Автомобілі
  Бізнес, співпраця
  Побутові товари
  Для офісу
  Комп'ютеры
  Лісова промисловість
  Метали
  Нафта, газ, вугілля
  Продукти харчування
  Промислове обладнання
  Інші товари
  Зв'язок та телекомунікації
  Будівництво
  Послуги у різних сферах
  Різне
  Нерухомість
  Анонси подій
  Робота
  - ЦІКАВЕ -
  Фотоальбоми
  Транспорт
  Туристам
  Форум
  Зв'язок
  Відео  Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
  Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
  *** *** ***

  Щоб додати необхідна авторизація
  Облако фоток
  Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
  QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов
  Переглянути свіжі коментарі
  koljabuisson написал:
  Есть хорошие места для ставок на спорт, делать их приятно https://football-fun-live.com/reyting-bukmekerov/fonbetru/promokody и, придя туда, вы сможет

  alex85udalov написал:
  Хорошо, что на данный момент источники более объективные и информативные, поэтому получается купить ж/д билет куда грамотней и быстро. Сейчас 21 век н

  antonshapin80 написал:
  Я таких организаций не знаю, но когда искал себе машину, то промониторил достаточно много площадок, но все же нашел, где

  vvvaaannnooo999999 написал:
  Добрый день! искал насос в частный дом для скважины и нашёл хороший выбор и цены в магазине Santehmart https://santehm

  vvvaaannnooo999999 написал:
  https://santehmart.com.ua/nasosnoe-oborudovanie/glubinny-nasosy-dlya-skvazhin