Реформування системи охорони здоров’я «по новому»
Наказом Головного лікаря Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні від 02.06.2014 року на території м. Семенівка Чернігівської області утворено Семенівське міжрайонне відділення № 17. Відділення протягом майже 7 років надавало допомогу пацієнтам з 5 навколишніх районів Чернігівської області та не тільки. За час роботи кваліфікованими працівниками врятовано не одне життя.
Стараннями та щирим серцем медичного персоналу, яким має колосальний досвід роботи на даному напрямку, повернуто до нормального життя в суспільстві не одна сотня пацієнтів.
Не секрет, що після перебування на території Донецької та Луганської областей в зоні проведення антитерористичної операції, після втрат побратимів з числа військовослужбовців регулярної армії України та добровольчих формувань, після несамовитого пекла, пережитих жахів та болю, герої України проходять реабілітацію та психологічне відновлення у відділенні №17.
Однак після стількох років самовідданої та бездоганної праці колективу оголошено про їхню непотрібність.
Головним лікарем Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні 28.11.2014 року видано наказ №66 про переміщення з 05.02.2015 року відділення № 17 з м. Семенівка до м. Новгород-Сіверського Чернігівської області.
Наказ видано нібито у в зв’язку з «реформуванням галузі та з метою доцільного функціонування ліжкового фонду» за погодженням з Управлінням хорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації.
Відповідно до наказу 17 працівникам відділення формально запропоновано продовжити роботу в м. Новгород-Сіверському.
Яким чином працівники будуть добиратися до м. Новгород-Сіверського і вранці, і ввечері, і в вихідні дні, і в святкові, оскільки робота позмінна, «реформаторів» це не хвилює, але ж деякі з працівників відділення є одинокими матерями, які виховують одного та двох неповнолітніх дітей, дітей інвалідів, і для них такі поїздки на нове місце роботи взагалі будуть не під силу.
Відстань від м. Семенівки до м. Новгород-Сіверського складає близько 60 км., між містами відсутнє нормальне транспортне сполучення. Автобус ходить раз на тиждень, а в деякі пори року і взагалі не ходить. Ряд електропотягів скасовано.
Цікаво, що в Семенівці відділення вміщало 26 пацієнтів стаціонару. В Новгород-Сіверському буде вміщати 40, для цього спеціально закрили ЛОР відділення. В створення нового відділення будуть вкладені значні кошти,
Фактично люди поставлені в умови неможливості прибуття на місце роботи, що в свою чергу може стати підставою для їх звільнення за ініціативою роботодавця. Для багатьох ця робота єдине джерело існування.
Що ж це як не приховане скорочення мережі медичних закладів, що прямо заборонено Конституцією України? Хоча що для сильних світу цього Конституція ?…Закон ?….. людські долі?….
Перед тим, як видавати вищевказаний наказ, до працівників відділення не приїхав жодний представник Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні, аби хоча б поспілкуватися та вислухати нашу думку про те, чи буде виправданим таке переміщення відділення та як таке рішення впливе на життя працівників.
Чи таке реформування галузі охорони здоров'я потрібне нашій країні, якщо внаслідок цього погіршиться життя простих трудівників…
Чи за таку волю стояв майдан… Чи за такі чесноти гинули люди…
|