Шлях до Європи лежить через культуру у широкому розумінні цього слова.
Не тільки як мистецтво, релігія, а культуру життя, виробництва, праці побуту.
Культура повинна вивести до Європи.
Володимир ЛИЧКОВАХ, професор, доктор філософських наук (м. Київ)
Напевне, Україна поволі та все ж таки йде до Європи. Один із перших важливих кроків, який зробила наша держава - це безвізовий режим, що відкриває для українців нові можливості. Усі в один голос кажуть, що попереду роки наполегливої праці та вперте бажання стати справжнім європейцем. Ковток свіжого повітря для України та поштовх до нових відкриттів є угода про асоціацію з ЄС, яка забезпечує спільне підтримання тісних і тривалих відносин на основі спільних цінностей та підтримки основних реформ. Зокрема, відновлення і зростання економіки, здійснення державного управління і галузевого співробітництва у більш ніж 30 сферах, таких як енергетика, транспорт, захист навколишнього середовища, співпраця у сфері промисловості та малого і середнього бізнесу, соціальний розвиток і захист, рівноправ'я, захист прав споживачів, освіта, навчання і молодіжна політика, а також культурне співробітництво.
Не стоять осторонь і вчителі - прищеплюють дітям європейські цінності. Як приклад - нещодавно у навчальних закладах Семенівщини відзначали Дні Європи (ці події висвітлені на інтернет-ресурсах навчальних закладів громади). Молодь своїми здобутками у різних напрямках робить наш край відомим на весь світ.
А чи все так гладенько із рештою у Семенівці? Таки крокуємо? Варто зупинитися, наприклад, на благоустрої. Наведемо декілька прикладів...
Ще досі на деяких помешканнях жителів міста збереглися заіржавілі таблички з написом "Двор образцового порядка". Не один десяток років минув з того часу, коли населення будь-якого міста чи села змагалося за таке почесне звання, підтримуючи чистоту та охайність біля власних будинків. Усе це пішло у небуття, залишилося тільки "а судді хто?".
Критикуючи владу за безлад у місцях загального користування, ми зовсім не звертаємо уваги на те, що ж у нас під носом (у жодному разі даний роздум не спрямований на виправдовування влади, - прим.). Де і у якому стані прибудинкова територія? Яскравим прикладом безхазяйності є підвір'я двоповерхівки на вул. Сонячній. Взимку завалилася колода, що тримала хвіртку, а вже потім і частина паркану.



Так і залишилося на невизначений термін самотньо зачинена хвіртка та величезна дірка у паркані, крізь яку щодня проходять господарі будинку, а випадкові перехожі милуються спідьною білизною, що бовтається на мотузках.
Напевне, лад настає коли все починається з тебе і твого будинку: з сортування сміття, дотримання законів (особливо коли ніхто не дивиться), звички виконувати правила, не грубіянити, поводитися чемно, навіть якщо ця чемність надміру формальна.
Поговоримо відверто. Чи готові Ви сплачувати за вивіз сміття, а не зносити його тишком-нишком на стихійне сміттєзвалище (наприклад у Панський сад чи у ліс, чи до садочку №6), не смітити у паркових зонах (часто-густо валяються скляні та пет-пляшки, і навіть шприци та інший непотріб, а там гуляють діти!)? Чи готові Ви платити за проїзд, якщо не буде щільного контролю (у т.ч. й у приміських потягах, наприклад Семенівська - Терещенська)? Про податки також варто згадати... У т. ч. й роботодавцям. Дехто у відповідь посміхнеться…
Ще одна тема - хабарі. Як можна перестати брати або давати хабарі, якщо їх дають всі?! Це ж вважається нормальним в Україні дати хабар поліцейському, або лікарю, або вчителю. Якщо в голові у людей це нормально, які б ті закони не приймалися, все одно корупції не позбутися. Закони написані. Всі знають, що не можна, але всі роблять. Тому, я б сказав, що проблема «верховенства права» в Україні – це проблема виховання. Швидко вона не вирішиться, ... нажаль...
Люди вимагають порядку. Вони впевнені, що контроль стане порятунком від корупції і свавілля. І сподіваються на результативність реформи правоохоронної та судової систем. Але крім руйнування старих корупційних схем НЕОБХІДНО МІНЯТИ ВЛАСНИЙ СВІТОГЛЯД, переосмислити свою роль у тому, що відбувається в Україні.
Приблизно рік тому Семенівською районною державною адміністрацією створено службу громадських інспекторів з благоустрою. "Основним завданням громадських інспекторів є профілактика правопорушень у сфері благоустрою та роз’яснення законодавства населенню. Також вони наділені правом складати протоколи за статтею 152 КУпАП (порушення правил благоустрою). Діяльність громадських інспекторів спрямована на підвищення правової свідомості наших громадян, а також на те, щоб наша громада мешкала в найохайнішому середовищі, в чистоті та безпеці", - йшлося на шпальтах сайту Семенівської районної державної адміністрації. А де результати їхньої діяльності, і чи є десь у відкритих джерелах аналіз ефективності діяльності вищезгаданої служби? Чи це тільки задекларовано на бумазі? Цікаво дуже, чи читють це засновники та ті, що відповідають за дану ділянку роботи? Хотілося б побачити їх коментарі...

Скріншот із сайту Семенівської РДА
*** *** ***
Про дороги... Ну то взагалі без коментарів, оскільки важко говорити про те, чого майже не залишилося. Звичайно ж можна знайти масу відмовок, але ними нагодований не будеш... І кількість аварій та фактів псування транспорту не зменшиш...
Відео/фото із спільноти "Рідна Семенівка"
*** *** ***
Тож, більшість українців до Європи таки прагне, оскільки вона відкриває безліч можливостей, а чи Європі ми потрібні з таким поглядом на життя та такими цінностями?
|