У Семенівському районі на цьому тижні обирали кращі проекти, автори котрих взяли участь в конкурсі грантів від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини». Дев’ять учасників конкурсу представили на розсуд конкурсної комісії свої пропозиції. Їх об’єднувала єдина мета: зробити життя громади кращим.
Більшість проектів стосувалися фізичного та інтелектуального розвитку молоді, популяризації здорового способу життя та безпечної поведінки на дорозі. Були й ідеї, направлені на розвиток туристичних можливостей краю. Всі автори красномовно та наполегливо переконували в необхідності реалізації саме своїх ідей. І, як підкреслила представник благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини», вибрати трійку кращих було складним завданням. Вагому роль зіграла в цьому і підтримка проектів серед населення.
Тож перемогу в конкурсі святкували автори наступних проектів:
- «Ліс міцний корінням, а нація багатим досвідом з минулого».
- «Популяризація правил безпечної поведінки школярів на дорозі та облаштування стоянки для велосипедів учнів Семенівської гімназії № 2».
- «Виготовлення і поширення презентаційної фотокниги «Семенівщина запрошує» «Welcome to Semenivka» українською та англійською мовою».
Проект «Ліс міцний корінням, а нація багатим досвідом з минулого» передбачає можливість оновлення експозицій краєзнавчого музею села Погорільці для отримання достовірних знань про історичне минуле рідного краю.
— Наше село – історична батьківщина класиків світової літератури та мистецтва, громадських діячів. Це – Толстой, Перовский, Маковський, Жемчужніков. Дуже хочеться, щоб більше українців дізналися про наш музей і про наше село, — розказала Наталія Тимощенко, директор місцевої школи.
У місцевому музеї з’явиться інформація, котру дослідники збирали з достовірних джерел останні роки. Наприклад, в Третьяковській галереї віднайшли картину, що була написана в Погорільцях, — «Дети, бегущие от грозы», пензля К. Маковського. Допомагають музейникам в пошуку матеріалів навіть в сусідній Білорусі – співпрацюють там з викладачем Брянського університету.
Метою ще одного проекту теж є поширення важливої та цікавої інформації про Семенівський край, його історичні, культурні пам’ятки, природні багатства, рекреаційні можливості та інвестиційні ресурси.
Його автор Едуард Асмаковський розповів, що грант від благодійного фонду буде використаний для виготовлення і поширення презентаційної фотокниги «Семенівщина запрошує» «Welcome to Semenivka». Важливо, що книга буде написана українською та англійською мовою, а також доступна буде, як в друкованому вигляді, так і в мережі Інтернет.
— Людина з будь-якої точки земної кулі матиме змогу отримати повне уявлення про наш край, починаючи від історії та культури і закінчуючи туристичним та інвестиційним потенціалом.
Автором, чий проект також отримав грант від благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини», стала Аліна Асмаковська. Завдяки її наполегливості Семенівська гімназія №2 отримає новеньку велопарковку на 60 місць, а також буде виготовлений та встановлений банер «Безпечна поведінка на дорозі», проведено багато цікавих тематичних заходів для школярів, котрі отримають світовідбиваючі елементи для безпечного пересування на дорозі в темну пору доби.
Цікаво, що автори двох проектів-переможців чоловік та дружина. Вони вже мають досвід проектної роботи. Так, за їх участі в Семенівці з’явилася нова тренажерна зала, а також вдалося втілити просвітницький проект «Антиснід». Збільшення активності жителів району на Семенівщини – приємний факт для подружжя.
Важливу роль в цьому зіграв освітній проект фонду «Майбутнє Чернігівщини». Декілька місяців тому був проведений форум, на котрому кращі тренери України навчили ініціативних людей писати грантові заявки, а вже зараз фонд надав гранти для їх втілення.
Уперше спробував писати гранти на форумі і Галаганівський сільський голова Роман Кравченко. Участь в конкурсі теж брав вперше. І хоч перемогу його пропозиція цього разу не отримала, чоловік впевнений – проектами варто займатися.
— Такий досвід надихає на нові звершення та рух вперед. Гранти – це актуальна допомога в наш час. Європа і більшість країн світу давно впровадила проектну роботу. Для нас це ще нове, — ділиться своїми думками молодий голова. Після таких слів немає сумнівів – ще багато проектів ним буде втілено.
Бажаємо всім учасникам наполегливості в досягненні мети. Власними силами можна зробити багато. Варто лише почати.
За матеріалами http://future.cn.ua/ (благодійний фонд "Майбутнє Чернігівщини")
|