У січні цього року, в Міжнародному виставковому центрі, що на Броварському проспекті відбулось 20-е ювілейне зібрання Чернігівського земляцтва у м.Києві.
Земляцтво - це не політична організація. Головна мета Товариства – об’єднання вихідців із Чернігівщини для консолідації зусиль у захисті їх національно-культурних, економічних, соціальних інтересів, використання інтелектуальних та інших можливостей у сприянні будівництву незалежної демократичної, соціальної Української держави, соціально-економічному розвитку Чернігівщини, пропаганді славетної історії, відновленню пам»яток історії і культури, традицій Чернігово-Сіверської землі.
До складу Товариства входять 20 районних відділень, серед яких і Семенівський осередок, а також відділення ветеранів Другої світової війни, учасників АТО, бойових дій на території інших держав, що приймали участь у миротворчих операціях ООН, молодіжне відділення та відділення ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Сьогодні наш осередок налічує біля 80 вихідців з Семенівщини. Хтось працює більш активно, хтось менш активно, але кожен прагне зробити свій посильний внесок у розбудову земляцького руху, у розвиток свого краю.
За час існування земляцтва, наше відділення очолювали: Нараєвський Олександр Васильович (1996-2011 р.р.), Бичков Олександр Олександрович (2012 р), Клименко Євген Миколайович (2013-2015рр). У листопаді минулого року керівником відділення земляки обрали Чирву Дмитра - аспіранта Національного авіаційного університету.
Велика робота була проведена активом та членами відділення Товариства за 20 років його існування, багато добрих справ було зроблено, багато заходів проведено. Зокрема завдяки зусиллям Олександра Нараєвського при підтримці Анатолія Тимощенка було повністю забезпечено будинок для людей похилого віку постільною білизною, меблями, придбано телефонні апарати, настільні лампи. А завдяки Олександру Степановичу Качурі туди передано інвалідну коляску зроблену за спецзамовленням. Володимир Шулак подарував в районну лікарню унікальне видання медичної енциклопедії. При підтримці Олександра Попіла вдалося організувати поїздки школярів Семенівки до Києва з відвідуванням новорічної ялинки в Палаці спорту, приміщення Верховної Ради України, театру ім. І.Франка, з екскурсією по місту. Школам міста, завдяки Олександру Третяку, було передано чотири комп»ютери і принтер.
Наше відділення провело в Семенівці вже чотири турніри з настільного тенісу на Кубок земляцтва та призи Євгена Клименка, який у далекому 1968 році був чемпіоном району з цього виду спорту. А ще земляки подарували Будинку культури Семенівки та школі села Жадове три комплекти обладнання для занять настільним тенісом. Все це дало поштовх розвитку тенісу в районі. З вересня почала працювати спортивна секція, в яку вже існує чимала черга бажаючих.
Нашим осередком засновано приз земляків переможцю Всеукраїнського мистецького фестивалю «Пісенний вернісаж», зусиллями відділення школі села Жадове повернуто ім’я Тараса Шевченка. Але найвизначною подією в житті осередку було відкриття 2013 року в Семенівці світлиці Т.Шевченка. Її засновано за ініціативи відомого шевченкознавця, уродженця Черкащини Володимира Портянка, а до відкриття народного музею доклали чималих зусиль Євген Клименко та відомі українські скульптори Іван і Віктор Липовки, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Петро Печорний.
І це далеко не все, що встигли зробити земляки за попередні два десятиліття існування земляцтва. На превеликий жаль деякі члени нашого осередку вже назавжди покинули нас. Але вони достойні того, щоб про них знали і пам”ятали наступні покоління. З цією метою у грудні 2013 року було започатковано Книгу відділення «Наша історія». На звітних зборах у листопаді 2015 року голова відділення Є.Клименко презентував перший том цієї Книги, який буде переданий на зберігання до краєзнавчого музею Семенівни.
Чи все ми втілили в життя, що планували, що могли зробити? На жаль ні. Для вирішення окремих питань необхідна тісна співпраця з місцевою владою, залучення бізнесу. На жаль цього нам не вдалось досягти, не зважаючи на зустрічі та домовленості.
Так, за останній час нам не вдалося організувати поїздку земляків на батьківщину, адже дехто вже багато років не був в рідних місцях .В минулому році ми домовились про це з головою адміністрації, підготували делегацію, замовили транспорт. Всі чекали зустрічі з рідним краєм. Та за два дні до виїзду, поїздка, на жаль, зірвалася, але не з нашої вини.
Ми до цього часу згадуємо незабутню подорож на малу Батьківщину восьмирічної давнини. За це висловлюємо щирі слова вдячності Ярославу Денисовичу Майданському, який в ті часи очолював райдержадміністрацію, та його колегам, які зробили дуже багато для того, щоб земляки назавжди запам'ятали ту подорож до рідного краю.
Не так давно члени нашого відділення ініціювали встановлення пам'ятного знаку на честь видатного конструктора ракетно-космічної техніки, заступника С.П.Корольова, Героя Соціалістичної праці уродженця м. Семенівки В.С.Будніка. Пропонували створити Алею земляків, обговорювали можливість реалізації проекту «Паркова лавочка». Всі пропозиції місцевою владою були підтримані, але ….
Тому нам є чим займатись у подальшому, є над чим працювати.
На завершення статті наведемо слова, якими закінчується перший том «Нашої історії»:
«….Може не так багато нам вдалося зробити за цей час, але все, що ми робили – робили з душею, робили на совість, робили так, щоб принести якусь користь нашому рідному краю у такі непрості часи.
Ми впевнені, що ті зустрічі та спілкування з земляками, що відбувались під час відвідування малої Батьківщини, принесли тільки позитивні емоції і надовго залишатимуться в пам”яті кожного.
Ми маємо надію, що лави нашого відділення поповняться за рахунок молоді району, яка приїде до столиці навчатися та працювати»
Євген Клименко
Сергій Панкратьєв
|